Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes baba= folyton...

Anyatejes baba= folyton beteg, sajnos én ezt így gondolom, tapasztalom, más tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van, az elsőt 17 hónapig szoptattam, és 1 éves korától elég gyakran volt beteg, a mai napig az.Mindemellett most letisztult előttem, hogy tejallergiás is, emiatt szenvedett sokat az orrlégzésével.

Második gyermekem 17 hónapos, és cicifüggő éjjel-nappal, rengeteget beteg, többet mint a nagy volt, és 8 hónapos kora óta ő is tejallergiás. Rengeteget felébred éjjel, emiatt mi is tropák vagyunk már.

Magunkon kívül akiket ismerek és szopiztak sokáig, egytől-egyig kifejezetten betegesek voltak, volt köztük immunhiányos is. Tápszeres baba ismerőseink ezzel szemben alig betegek, ritkán és később esnek bele a betegségbe. JA! És sokkal jobb evők!!! Az én kissebbikem szinte alig eszik rendes ételt, ami másfél évesnek lenne való...Ezek után én senkit nem fogok bíztatni, hogy szoptasson! Ez a szomorú tény!


2016. máj. 13. 14:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

A szoptatással esetleg annyi összefüggés van, hogy az anyai szervezetbe bekerülhetnek olyan káros anyagok (feldolgozott élelmiszerekben levők, nem feltétlenül erősen toxikus dolgokra gondolok), ami átjut a tejjel. Ez megfelelő táplálkozással többé-kevésbé kiküszöbölhető.

Illetve fogyásnál a zsírsejtekben raktározott toxinok is a véráramba kerülnek, az anyatejbe is juthatnak.

A tápszer viszont "steril", hiszen gyártósoron készül, azonos összetétellel, tápanyagtartalommal.



De kétlem, hogy ezen múlna, tapasztalataim alapján inkább öröklött genetika, majd a hozzátáplálással a bevitt élelmiszerek minősége is számít. (Tápanyagtartalom, változatosság, mennyire finomított, félkész vagy sem, stb.)


A férjemnek két lánya van, a második van tőlem. A nagyobbik hat éves koráig alig volt beteg, ő nagyon sokáig anyatejes volt (talán 3 évig?). A közös lányunk kezdetektől tápszeres, ő se volt beteg, csak amikor közösségbe került és ott koncentráltabban találkozott új kórokozókkal.



Valamint a lakhatási, higiénés körülmények is számítanak. Penészes-e a lakás, megfelelő gyakorisággal mos-e kezet a gyerek, mennyire tiszta (nem steril, az se jó!) a környezete.

Szóval soktényezős, de legkevésbé azon múlik, hogy anyatejes vagy tápszeres a gyerek.


Nálatok lehet, hogy egyszerűen csak gyenge immunrendszert örököltek a gyerekek.

2016. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%
Statisztika szerint a tápszeres babák betegebbek többet, (ez nem feltétlenül gyerekkorban jön ki, lehet hogy felnőtt korban), a tieid pont nem esnek bele ebbe a többségbe, valószínű gyengébb az immunrendszerük.
2016. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De én nem csak a saját gyerekeimről beszélek, hanem számos gyerekről az ismeretségi körömből!
2016. máj. 13. 14:16
 4/26 anonim ***** válasza:
40%
Véletlen. Nem csak ettől függ, hogy beteges-e egy gyerek. És most emiatt kampányolni fogsz a szoptatás ellen? Gratulálok...
2016. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
Ha valaki nekem azzal jönne, hogy a szoptatás rossz dolog, de ő 2x1,5 évig szoptatott, akkor kicsit meglepődnék :-) Tudod, a bor meg a víz esete.
2016. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is és a tesóm is tápszeren nőttünk fel, én állandóan beteg voltam a tesóm meg szinte sose. Szerintem ennek semmi köze a tápszer - szoptatás kérdéshez. Én tejallergiás vagyok, a tesóm nem.

Az én babám is tápszeres, ő is tejallergiás, 6 hónapos koráig 2x volt húgyúti fertőzése, azóta 2x hörghurut és még csak 8 hónapos lesz. :( mi lesz még ha közösségbe kerül... :(

2016. máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sem a szoptatás/tápszer vonalon kell keresni a probléma okát, mert összességében a mai gyerekek sokkal betegesebbek, mint régebben voltak. Én úgy gondolom a megváltozott életmód, túlzott higiénia, a megváltozott táplálkozás és az elterjedt antibiotikum használat a ludas. Ez annál összetettebb dolog lehet.



Szerintem nálad ez a megfigyelés véletlenül jött így ki.

2016. máj. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nővéremet 6 hónapig szoptatta anya, engem 3-4-ig.

Nővérem sokszor volt beteg, többször kivették a manduláját, állandóan begyulladt a füle.

Én kevésbé voltam beteges, de ma már több nyavalyám van, viszont ezeknek semmi köze az immunrendszerhez (pl. Rövidlátás, bartholin-mirigy tályog, gerincferdülés, könnyen romló fogak, keresztharapás, hólyaghurut, endometriózis).

2016. máj. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a bor meg a víz esete...én is azért csináltam, mert azt gondoltam, ez a legjobb nekik, de a világon semmilyen pozitív hatását nem látok!

Nem fogok ellene kampányolni, de mellette sem fogok állni ezek után! Nem jó kedvemből írom ezeket, de az egész család folyton beteg a cicifüggőm éjjeli 20-szori kelése miatt...egy ideig elmegy, de már egy év után szeretnénk aludni is. És mindemellett ő is állandóan beteg. Alapvetően nem beteges egyikőnk sem, kifejezetten odafigyelek, hogy mit eszünk, szeretek főzni egészséges kajákat és nem bolti vackokon élünk!!!

2016. máj. 13. 14:35
 10/26 A kérdező kommentje:
Ja, és nem azt akarom mondani, hogy azért beteges bármelyik szoptatott gyerek, mert anyatejet kapott tápszer helyett, hanem igazából azt, hogy nekem ne írja senki azt, hogy az "anyatej jótékony hatása", meg így ellenanyag, meg úgy...nagy francokat!!!
2016. máj. 13. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!