Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 kiló alatti súlyú babát...

3 kiló alatti súlyú babát könnyebb megszülni, mint a 3 kiló felettieket? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

#baba #szülés #3 kiló alatt
2016. jún. 7. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás szempontjából semmi jelentősége a baba súlyának, kilotásnál nyilván nem mindegy a baba súlya de annyira különbözőek vagyunk és nagyon sok más befolyásoló tényező is van. Én például 3,6 kilós babát szültem, 12 öltéssel tettek rendbe komplikáció nem volt, szerintem 3 kg alattival lehet megúszom kevesebbel is de másnak meg semmi baja 4 kg feletti babával se. Tesómat 1 óráig varrták 3 kg alatti babával mert elakadt a baba és nehéz lett a kitolás.
2016. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3800 grammos babát szültem, 4 óra alatt meglett :)

én úgy hallottam, hogy tágulásnál segít a babasúlya is és hogy, könnyebb nagyobb súlyú babát szülni+ de ez relatív, nekem pl. tényleg könnyű gyors szülésem volt szerencsére :)


ez az anyán múlik leginkább-medenceméret,mennyire rugalmasak a szövetek..stb

2016. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a két gyerekem között majdnem 1 kg különbség volt! (Igaz, a nagyobb sem volt több,mint 3 kilo),de a kitolásban semmi különbség nem volt, hiába a súly különbség! Az én véleményem és tapasztalatom szerint a kitolás már a jobbik rész! :D
2016. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem a baba súlya számít, hanem a fejkörfogata, hiszen az a legnagyobb része ami áthalad a szülőcsatornán.

Ezenkívül függ a te csípőd szélességétől, meg még persze sok más dologtól is!

De a fejkörfogat nagyon meghatározó tényező.

2016. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4.30 volt a fiam, kezdettől a végéig öt óra volt és nem repedtem, nem vágtak, nem varrtak.
2016. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

tök mindegy a baba súlya, attól senki nem reped szét, hiszen a fej töri az utat, az meg akkora amekkora súlytól függetlenül :)


mondjuk hallottam már olyat, hogy a tágulásban segít a nagyobb súly :)

2016. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 2800 gramm volt, lányom 3300 gramm, mindkettővel több mint nyolc órát vajúdtam és kb. ugyanolyan fájdalmas is volt. Tesóm majd négy kilós gyereke viszont három óra alatt meglett.
2016. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem a súlyon múlik. Nagyon alacsony vagyok érintőlegesen szóba került a téraránytalanság lehetősége (normál méretű babához túl kis termetű vagyok).


Végül hüvelyi úton született, tankönyvi mérettel (3.2 kg), viszont a koponyája beakadt a medencecsontomba forgási rendellenesség miatt. Így alulról az egyik orvos vákuumsapkával húzta, egy másik felülről a hasamba könyökölve passzírozta kifelé.

Károsodás nélkül született, de orvosi segítésg nélkül, egyedül nem tudtam volna megszülni. A forgási rendellenesség előre nem látható komplikáció volt.

2016. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos dolgokra világítottatok rá!
2016. jún. 7. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!