Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csak 5 percet van cicin?

Gabchy25 kérdése:

Miért csak 5 percet van cicin?

Figyelt kérdés
3 hónapos kislányom csak addig van cicin,ameddig ömlik a tej a szájába. Utána vonaglik,elfordul és látványosan nem kell neki. Sajnos büfi után sem. Félek így nem issza a zsirosabb tejet. A múlt héten csak 70-t hízott. 3330g születési súlya és most 6320g. Mit tegyek?

2016. jún. 10. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

3 hónapos, és majdnem megduplázta a súlyát, pedig magas súllyal született!

Nem fog azonos ütemben hízni, különben egy éves korára már gurulna...

Szerintem lazíts, szoptass, amikor éri és amennyit kéri, és minden rendben lesz.

2016. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csodálatosan gyarapszik a kislányod, nincs okod aggódni! Nem lesz alultáplált akkor sem, ha esetleg tényleg kevesebb jutna neki a hátsó tejből és több a hígabb első tejből, nyugi, ez nem úgy működik, mintha mi kizárólag csontlevest ennénk és a húst meg a krumplit már sohasem:) Amit tehetsz. valószínűleg jó erős a tejleadó reflexed és jó sok a tejed is. Ha igény szerint szopik és kevesebb, mint 3-4 óra telik el két szoptatás között, akkor próbáld meg ugyanazzal a melleddel kínálni, amelyiken utoljára volt. Tehát ha mondjuk óránként szopik is, 3-4 órán keresztül mindig ugyanazzal kínáld, ahányszor csak kéri. Ezt blokk szoptatásnak hívják, és azoknak segítség, akiknek tényleg olyan sok a tejük, hogy ha minden szoptatásnál mellet váltanának, akkor a pici tényleg mindkettőből csak az első tejig jutna, mert már annyitól jóllakik. Van, akinek akár 6 órán át is mindig ugyanazt a mellét kell kínálnia, hogy "kiürüljön", és csak akkor vált a másikra. ha közben a másik, hanyagolt mell túltelítődik, minimálisat le kell fejni belőle, de sokat nem, nehogy még többet termeljen.


70 g egy hét alatt: mindenhol felhívják a figyelmet arra, hogy a havi gyarapodást kell nézni, nem a hetit. az "elvárt" 150 és a 70 g között kb. egy nagy adag kaki a különbség, vagy egy jóízű szopi, nincs jelentősége. Azt is mondják, hogy amikor a babák éppen hosszra gyarapodnak, akkor a súlyuk átmenetileg stagnálhat, majd a következő hetekben fordul az arány.

2016. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem mindhárom gyerekem csak 5 perceket cicizett:) A barátnőmé pedig 1 órát kb. Az enyémek gyakrabban ettek, az övé ritkábban. A gyerekeim már 2 4 6 évesek, egészségesek. A legkisebb még most is cicizik. Ne aggódj, tudja a baba mire van szüksége. Annyit adj neki amennyit kér és ahányszor kéri, minden rendben lesz :)
2016. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudtam,hogy ide kell fordulni segítségért! Köszönöm nektek! 😁
2016. jún. 10. 14:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első babám háromnegyed órát cicizett, a második 5 perc alatt végez. Makk egészséges mindkettő. Habitus kérdése :)))) NYUGI! :)
2016. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem eleinte 20 percet majd ahogy cseperedett egyre gyorsabban vegzett!:) talan 3-4 honapos koratol 5-8 perc volt a cici, neha lemertem es volt,hogy 5 perc alatt 140-et kiszipakolt!:) eros volt a tejleado reflexem...

Es bizony volt ugy hogy kovi szopinal ugyan azt a mellett kapta vissza.

2016. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na újabb probléma adódott. Délután óta nem fogadja el a cicit. Egyiket sem. Azt hittem eleinte csak álmos,de kiderült,hogy éhes. Semmit nem aludt egész nap... és a cicin sem tudtam megnyugodtatni. Na most mit csináljak?
2016. jún. 11. 20:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy jönnek a fogai.

Én próbálnám megnyugtatni, pl. ha a fürdést szereti, megfürdetném, és amikor felöltözött, kézben ringatnám úgy, hogy nem próbálnám mellre tenni, de szabadon hagynám a melleket.

Ahogy megnyugszik és félálomba kerül, szopizni fog.

2016. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyönyörűen gyarapszik a babád, tehát ezek tényleg inkább az egyéni szokások kialakulását kísérő számodra kellemetlen, aggasztó változások.

Amíg nincs láza, nem bukik vissza mindent, nem híg a széklete addig nagy baj nincs.

2016. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!