Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az 1 hónapos babám folyamatosa...

Az 1 hónapos babám folyamatosan cicin lenne, kb 30 percet bír nélküle és már megint sír, de ahogy lerakom a kiságyba kezdi előröl a sírást! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Én ezt már nem bírom kivagyok idegileg.semmit nem tudok csinálni mellette még főzni sem..
2012. júl. 13. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Én is így vagyok,ezért fejem a tejet és adom neki cumisüvegből,igaz az én fiam még csak 2 hetes lesz. Nem tudja rendesen kiszívni a mellemből(mind2 bimbóm befelé forduló),mert 1 idő után bealszik rajta,és 20-30 perc múlva az van ami nálatok.

Van elég tejed? Gyarapodik rendesen a babád? Mert akkor lehet nem a mennyiséggel van a baj.

2012. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Denisa W. ***** válasza:
Így volt nálunk is. Én kényszerpihenőt tartottam... Nálunk 3 hónaposan lett ugrásszerűen jobb a helyzet, addig úszott a háztartás, sokszor még a wc-re sem tudtam kimenni, ha apa nem volt otthon. Még jó, hogy a nagytesó nagyon jól viselte az állandó szoptatást. Sokszor borultam ki én is, olyankor apa kezébe nyomtam a babát és elvonultam mosogatni kikapcsolódásképp... A jó oldala viszont: soha nem volt még tejhiányom. :) Kitartás, nem sokára jobb lesz! :)
2012. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen tejem az van elég szerencsére,130-160ml-ket szopizik. Hát ez vigasztaló azért hogy nem egyedüli vagyok..
2012. júl. 13. 14:46
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Még nagyon pici, ne várj tőle mást, teljesen normális, ahogy viselkedik.

Javaslom a hordozókendőt, nálunk bevált. Tegnap is úgy főztem, hogy végig a kendőben volt és szopizott. :DDD Az enyém három hetes.

Mondjuk az én babóm csak délelőtt ilyen, délután végig alszik, csak én meg utálom délutánra hagyni a házimunkát, akkor már inkább pihizek én is, meg a két nagyobbal vagyok. De a kendőzés abszolút megoldja a problémákat. :-)

2012. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kislányom volt ilyen, aki második baba, gondolhatod...nekem mondjuk eleve kevés tejem volt, úgyhogy amikor épp le tudtam tenni, akkor fejtem, de úgy éreztem, egész nap cicin van. Borzasztóan igénybevett, mert pisilni sem tudtam kimenni úgy, hogy ne ordított volna, és akkor még ott volt a kisfiam is...


Én mondjuk szoptattam, szoptattam, szoptattam, aztán így is elment a tejem. Ne foglalkozz a háztartással, a babád még nagyon pici, neki most erre van igénye. Hidd el, neki te vagy a legjobb, rád van szüksége, nem azért sír, hogy kiakasszon:)

Minden más várjon meg, apa is össze tud ütni valami kaját, hamarosan több időt ellesz majd magában a baba! De ez az időszak most róla kell, hogy szóljon.

Kitartás:)

2012. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36 hetes vagyok. Nekem pont ma mondta a szulesznom,hogy majd ne lepodjek meg ha mindig cicin lenne,ezert adjam oda neki a kisujjam... Hat nemtudom... Mosolyogtam mikor ezt mondta,de gondolom tudhat vmit..
2012. júl. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Biztos, hogy azért sír, mert éhes? Nem lehet, hogy fáj a hasa? Nekem mondta a védőnő, hogy 1,5-2 óra szünetnek kell lennie 2 szopi között, mert különben a félig megemésztett tejre rászívja a frisset, és attól fájhat a hasa. Fiamnál is ez volt, hogy állandóan cicizni akart volna, aztán kiderült, hogy nem is éhes, hanem a "szopási igénye" nagy. Magyarul nem éhes volt, csak maga a "mozdulat" kellett neki. Minden gondunkat megoldotta a cumi. Ahogy elkezdett cumizni, szépen beállt a 3 órás evésre, tartotta is, és utána már nem akart állandóan cicin lenni, evett, és hagyta is. :)
2012. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Cicin akar lenni, vagy elég neki, ha kézben tartod? Nekem 3 hónapos a lányom, az első két hónapban gyakorlatilag egész nap a kezemben volt, úgy is aludt. Ő ezt igényelte, és szerintem amúgy 100%-ban érthető. Cserébe mostanában már nagyon türelmesen tud várni, amíg elvégzek ezt-azt, mondjuk én rengeteget cipelem őt is, meg a bátyjával is így voltam. Az alvó tigris-póz nagyon kényelmes neki is és nekem is, még krumplit hámozni és teregetni is lehet úgy. :) Az ember megtanul sokmindent egy kézzel csinálni. Én úgy tapasztaltam, hogy kifizetődő az első pár hónapban MINDEN igényüket kielégíteni. ;)


A kisujjas módszer amúgy nem hülyeség, vannak babák, akiknek olyan erős a szopóreflexük, hogy ha nem éhesek, is kell valami a szájukba, a fiamnál pl bevált a kisujj. :)

2012. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért kellett lepontozni a 7-est. Az enyémnél is pontosan ez volt, cumi kellett neki, ez a komfort szopás.
2012. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!