Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A nővérem szoptatás mellett...

A nővérem szoptatás mellett dohányzik és sört iszik. Hogy beszéljem le róla?

Figyelt kérdés
Tegnap nálunk volt a 3 hónapos babájával. Kiment többször is cigizni, azt mondja visszaszokott. 6 óra körül megivott egy alkoholos gyümölcsös sört is, azt mondta nem lesz baja tőle, (pedig direkt vettem alkoholmenteset is), fél 8-kor meg nekiállt szoptatni. Tápszert csak pótlásnak ad a gyereknek. Mondtam neki, hogy jobb lenne, ha csak tápszert kapna a kicsi, mert szerintem átmegy a nikotin a tejbe, de szerinte nem, mert az anyatej egészséges.
2016. jún. 22. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Egészséges persze, ha nincs benne nikotin és alkohol. Mondanám, h győzd meg észérvekkel, de úgy tűnik, nem biztos, h hatásos lenne. Esetleg vedd rá, h beszéljetek erről közösen a védőnőjével és az majd elmondja, h Neked van igazad. Talán segítene a dolgon,de így nem valószínű.
2016. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sehogy! Ezen a mentalitáson nem fogsz tudni változtatni..
2016. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

ha mutatsz neki elrettentő cikkeket a dohányzással kapcsolatban,az hátha segít. esetleg egy kis bioszos kiselőadás ezzel kapcsolatban? lehet annyira buta,hogy tényleg azt hiszi nem lesz tőle baja a gyereknek.

az alkoholos gyümölcsös sör még annyira nem gáz, max 1-2%-osok azok, 1,5 óra alatt nyom nélkül távozik. szóval még az nem annyira gáz, de persze azt is jó lenne kerülni

2016. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 acelsziv ***** válasza:
Tedd amit az előzőek mondanak és mellesleg húzd végig a képén a szeneslapátot. A saját testét tönkreteheti, de a gyerekét nem.
2016. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 2%-os sör nem gond, a cigiről meg nem tudom hogy lehetne lebeszélni, ha ilyen gyengén bútorozott.
2016. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
novered felnott no gondolom hallott a karos hatasokrol. ha nem erdekli nem tehetsz semmit hagyd beken az o dolga nem a tied, akkor se ha a gyerek az unokatestvered.
2016. szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!