Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig fog két részletben...

Meddig fog két részletben enni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kisbabám 4 hetes, és a kezdetektől bealszik szopizás közben, a pelenkacsere ébreszti fel egyedül. Amit az elején eszik nem elég neki, így peluscsere után is folytatja az evést :) Kérdésem, hogy mikor fog olyan hatékonyan enni, hogy egyszerre megegye az adagját? Így eléggé elhúzódnak az etetések.
2016. jún. 28. 22:29
 1/7 Bella169 ***** válasza:
A piciknek általában 6-8 hetes korukra erősödik meg annyira a száj izomzata, hogy rövid idő alatt teljesen kitudják üríteni a mellet. (Ezért is javasolt eddig fejni, hogy a pangó tej ne okozzon mellgyulladást)
2016. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Nem szoktam fejni, csak ha nagyon feszül, akkor egy kicsit szoptatás előtt. Utána már nem marad annyi, hogy le tudjam fejni.Sőt van mikor ha látom, hogy még enne, átteszem a másik mellemre, itt addig hagyom amíg magától nem fordul el, viszont a védőnő azt mondta, csak 5 percig hagyjam ilyenkor a másikon...Melyik a jobb?
2016. jún. 28. 23:16
 3/7 Bella169 ***** válasza:

Egy jól szopó baba az első 5-10 percben kiszívja az elfogyasztott mennyiség 80-85 százalékát. A maradék időben a fennmaradó 15%-ot szivogatja komfort szopizközben.

Jó az is amit a védőnő mondd, de a tejmennyiség növelése érdekében meg minél több inger kell, tehát ha tovább rajta hagyod azzal segíted a több tej termelődését. Úgy csináld ahogy neked és a babának jó.

2016. jún. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

dobd ki az órát! komolyan, szörnyűek a védőnők ezekkel a percekkel. enyémnek meg az volt a mániája, hogy mérjem az időt és 2 hónapos koráig max 20 percet engedjem szopni aztán utána 10 perc...

én gyerekem is 1 órát szopizott egy hónapos koráig, aztán fél-háromnegyed óra lett :) én piszkáltam végig, simogattam, dörzsölgettem a fülcimpáját, simiztem a pofiját, nyakát megcsikiztem picit, ilyenkor fel-fel ébredt, újult erővel szopizott és teleette magát :) majd maratonit aludt :)

próbáld te is piszkálni picit mikor érzed, hogy lassabban szív :)

2016. jún. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is folyton két részletben ment a bealvás miatt kb 8 hetes koráig. Aztán meg azért, mert folyton bekakált evés közben, és ki is folyt a pelusból, így meg kellett szakítani a szopit. Kb. 3 hónapos korától már lenyomjuk egyben, mert olyan gyorsan és erősen szopik, bekakálni sincs ideje közben, meg nincs is annyi kaka mint korábban.
2016. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor van remény :))
2016. jún. 29. 14:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy emlékszem, hogy még kb. egy hónapot kell kibírnod, az én fiam ugyanezt csinálta. :) Sosem pelusoztam etetés előtt, mert közben kellett, hogy fölébredjen. :D
2016. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!