Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy ne akarjon...

Mit csináljak, hogy ne akarjon ennyit enni?

Figyelt kérdés
3 hetes a fiam, most 3110 gramm, napi 7-8x eszik és 90-100 millit akar enni mindig. Egy etetésnél van kb. 60-70 milli tejem, ami pont jó adag lenne neki,de ha nem kap plusz 20-30 milli pótlást akkor nagyon sír. Ha megette a pótlást utána rövid időn belül elalszik,nincs probléma. És kel 3 óra múlva.
2016. márc. 25. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Dolgozz a tejszaporításán és ne a gyereket éheztesd mert neked csak ennyi tejed van. Mi lesz ha sose lesz több tejed hanem mondjuk csak 100 ml akkor 5 hónaposan is ez az adag lesz mert pótlást kéne adni? Ennyire nem nehéz tápszert csinálni...
2016. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Ne pótold, hanem szoptasd gyakrabban és beáll a kereslet-kínálat.Másik tanácsom: ne mérd! Szoptass és látni fogod , hogy gyönyörűen fejlődik.
2016. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Dolgozok a tejszaporításon, normálisan táplálkozok napi 4 liter vizet iszok minimum. Laktoherb teát, karamalz sört iszok. Alkalmazom minden nap a "horrorfejést" is. De mást már nem tudok csinálni, mert ha kifogyott a ciciből a tej akkor elkezd sírni cicin, nem lehet megvígasztalni és csak akkor nyugszik meg,ha kap még több tejet.

Ne ítélkezz úgy, hogy nem ismersz minden részletet!

2016. márc. 25. 13:53
 4/15 A kérdező kommentje:
És nem éheztetni akarom, de túl sokat hízott mióta kijöttünk a kórházból, mert sokat eszik.
2016. márc. 25. 13:56
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

Próbáld meg növelni a tej mennyiségét. Fejéssel, vagy különböző tejszaporítókkal. Igyál sok vizet is. Én naponta 4-5 litert megittam. Van aki a barna sörre esküszik, (alkoholmentesre persze).


Mindenféleképpen a tejszaporításra kell koncentrálni, mert, ha pótolsz akkor esélyes, hogy lassan csak tápot fog enni, mert nem lesz elég a tej. Ha mindig pótolsz akkor nem áll be a melledben a kereslet-kínálat, mindig csak annyi tejed lesz, és az később nem lesz elég. Inkább tedd többször cicire, mint a pótlás.

2016. márc. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi tejed van és annak ellenére, hogy mindent megteszel, és még kér, nincs mese, jöhet a pótlás.

Olyan nincs, hogy túl sokat hízik. Nem extrémen hízik, nem is sok a súlya, 3 óránként eszik, mi ezzel a baj? Ne éheztesd. 3 hetesen teljesen normális ez a mennyiség, amit kér. Azért, mert jelenleg nem tudsz több tejet termelni, ne a gyerek igényeit akard ehhez igazítani. Pont fordítva van, a gyerek igényeihez kell neked igazodnod. Mivel nincs annyi tejed, szükséges a pótlás.

Most még az evés a legfőbb dolga, ezt diktálja a létfenntartási ösztöne, enni, enni, enni. Ő még mást nem tud, eszik, alszik, ettől fejlődik. Később ez majd változik.

2016. márc. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

de lényegében mi a gond ezzel? Mármint értem hogy nem elég neki a tejed pótolni kell. Ha úgy csinálod ahogy írod a fejést, akkor rövidesen beáll majd (én is pótoltam, 3 hetes korától kb. 2 hónapos koráig alkalmaztam az általad leírt techikákat, és addigra tudtuk elhagyni teljesen a tápszert). Tehát ezek nem azonnal hoznak eredményt, hanem több hét alatt.

És én viszont javaslom, hogy mérd továbbra is, nyugodtan, én is mértem, mert csak így tudtam hogy mennyi az a minimális tápszer amennyit adok neki és azzal már jól lakik.

A nagy okosok jönnek vele hogy ne mérjük...de ha sír még utána kénytelen vagy pótolni és azért a tápszer nincs ingyen hogy az ember bekeverjem 50 milit aztán max kiöntöd a felét. Nyugodtan mérd csak :)

És türelem és főleg sok nyugalom, mert a tej egy része fejben dől el :) Mennyit hízik egyébként hetente?

2016. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem írtad mennyivel született de kisebb babák a kezdetben gyorsabban hízhatnak. Szerintem örülj, hogy jó étvágyú. Az enyém 3,6 kilóval született és 9 hetesen már 5,5 volt. Nem etettem túl, nem értettem félre a jelzéseit, 3 óránként evett de azt jó étvággyal. Duplázott 4 hónaposan és azóta lassabban hízik. Nincs azzal semmi gond, ha egy baba kezdetben gyorsabban hízik. Az enyém pedig nem is született kicsinek. 4 hónaposan volt 7,3 kg és most 6 hónaposan 8,1.
2016. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha 100 millit kér, akkor adj neki 100 millit, akkor is ha pótlással van csak annyi. Szoptatásnál egyébként etetheted "3 mellből" is, elsőt kieszi, utána másikat is kieszi, és megint visszarakod kicsit az elsőre, ez szaporítja is a tejet, meg hátha kicsit kevesebb pótlásra lesz szükség.
2016. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen normális adag 3 hetesen a 100 ml... Kis súllyal született így gyorsan hízik. Teljesen normális minden ezzel a gyerekkel, neked kéne kicsit változtatni. Amúgy is lehet hogy mindig többet fog enni mint a kortársai és kicsit dundibb lesz és akkor mi van? Ha neki ennyi kell a nyugalomhoz akkor ennyi kell, ezt el kell fogadni és nem csinálni vmit a gyerekkel hogy kevesebbet egyen...
2016. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!