Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig érdemes szoptatni?

Meddig érdemes szoptatni?

Figyelt kérdés

Babám lassan 10 hónapos lesz. hat hónapos koráig csak anyatejes volt, most már naponta háromszor kap bébipapit (főzelékféléket vagy gyümölcsös ételt) este általában tejpépet vagy szintén bébipapit és ezek mellett mindig kap cicit is, illetve ha nyűgös vagy fogzik akkor gyakrabban ciciztetem, valamint éjjelente 2-3 alkalommal szintén cicizik (egyébként kisebb korától eltérően mostanában szinte mindig sírva ébred éjjelente, vagy ébredés után nem sokkal felsír, ez miért lehet? Amint cicire teszem, azonnal abbahagyja, kb. 5 percig szopizik, majd belealszik a szopizásba).


Írják, hogyan kell elválasztani, szép lassan kiiktatni a szoptatást. De mi van, ha még van elég tejem, és a babám jól szopizó? Akkor is muszáj elválasztanom? Ha még most nem, akkor mikor lenne érdemes elkezdeni az elválasztást legkésőbb, mert azt sem szeretném, ha hirtelen apadna el a tejem, vagy hasonló és ott lenne meglőve, hogy tegnap még volt bőséges cici, ma meg szinte semmi már.


Vizet, gyümölcslevet keveset fogad el (vizet még jobban elfogadja) és bébipapiból sem szik korának megfelelő mennyiséget, hanem kevesebbet és még így is van, hogy a végét nem hajlandó megenni, löki ki a kezemből a kanalat, összezárja a száját.



2016. júl. 4. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha neked nem problémás, hogy szoptatod, akkor szerintem ne gondolkozz az elválasztásoon egyelőre. Örülj neki, hogy van tejed és a babád is szeret szopizni. Egy éves korig mindenképp szoptatnám, de inkább tovább. Másféléves kora körül merüljön fel ez a kérdés, ha addig nem teszi le a cicit magától!
2016. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem te magad is tudod a választ, csak az egészséges ösztöneidre hallgass, ne fórumon lévő ismeretlen emberekre. Ha mégsem tudod, figyeld meg a babád.
2016. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Addig érdemes, amíg a babád el nem választja magát, vagy amíg Te nem szeretnéd elválasztani.

Én egy éves kor alatt nem siettetném semmiképp, és azt sem érzem teljesen, hogy tejpépet minek kap, ha van elég tej is,de ahogy te érzed.

Egyébként a kereslet-kínálat mindvégig működik. Ha a babád fogja elválasztani magát, akkor szép fokozatos lesz, és a tejed az igényeknek megfelelően fokozatosan csökken majd.

Ha elválasztod, akkor sincs nagy gáz, egy darabig még használni kell a fejőgépet.

Én mindkettőt próbáltam.

2016. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Én még mindig szoptatom, este és reggel. 14 hós.
2016. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tejpépet gyermekorvos javasolt, hogy hátha már nincs elég tejem vagy nem elég tápláló, és kellene mellé más fehérje illetve kalcium forrás is, mert ekkora babának már kevés a cici.


Nem mindig kap ám tejpépet, mikor hogy, megeszi de nem követeli. A cici az egyetlen, amit követelni szokott, sem a bébipapi, sem a víz, sem a gyümölcslé sem a tejpép miatt nem reklamál, ha bármi miatt kimarad az aktuális étkezésből.


Az éjjeli kelések néha nagyon fárasztóak, de amúgy meg jó látni, hogy milyen szépen és gyorsan visszaalszik cicizést követően.


Nemrég olvastam egy cikkben, hogy ekkora babák éjjel már nem is az éhség, hanem inkább anya hiánya miatt akarnak cicizni - ez igaz lehet?

2016. júl. 4. 22:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Addig érdemes,amìg mindkettőtöknek jó.

Kisfiam 10 hónapos koràig cicizett. Akkor egyszerre jött 6 foga és elkezdett jàrni, ezzel teljesen elvàlasztotta magàt.

Nekem ott a hatàr amikor foga van és beszél,azt ÉN nem tartom màr "egészségesnek". De azért mert nekem fura,màs csinàlja ha neki jó.

Te tudod,hogy neked mennyire komfortos illetve a gyerek mennyire cicizik étkezés céljàból.

2016. júl. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Addig szoptass, míg el nem választja magát, én lányom 19 hónaposan hagyta abba végleg magától. Nem kell ezt mesterségesen meghatározni. Olyan meg nincs, hogy egyik napról a másikra elapad. Ahogy egyre kevesebbet szopik egyre kevesebb termelődik. Kitalálta ezt a természet jól. Kálciumforrásnak meg ilyenkor már ott van pluszban a túró, sajt, joghurt.
2016. júl. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fiamat 2 évesen választottam le.1,5éves koráig akkor cicizett amikor akart.Utána átálltunk a reggel-este éjszaka.Majd csak éjszaka.Amikor ezt is elvettem akkor 2 hétig nem aludtunk 😱

Lányom 16 hónapos nagy cicis 😊

2016. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!