Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha kevesebb a tejem, akkor,...

Ha kevesebb a tejem, akkor, hogyan érdemes szoptatni? Egy szopi egy cici vagy egy szopi két cici?

Figyelt kérdés

Szeretném, hogy visszajöjjön a tejcim.


8 hetes kisbaba anyukája


2013. dec. 28. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kevés a tejcsid akkor nem hiszem hogy elég neki 1 cici!!! Vagy igen? Mert akkor a másikból fejd ki szerintem és a következő szopinál add oda neki!De mindenképp tedd mellre.Én is hasonló cipőben járok mint te és nagyon sokat küszködök hogy legyen tejem.

Ami még nekem bejön az a kajálás:

-durum tészta

-csirke

-ropi(jóóó sok)

-alkohol mentes sör

Ezektő megindul a tejcsike!

15hetes kicsilány anyukája

2013. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Kipróbálom, bár nekem a karamalz sör semmit nem hat sajnos :(
2013. dec. 28. 17:16
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem a rostostól ömlik
2013. dec. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mindenképpen egy mellből kell, nem baj az, ha átmenetileg 2-3 napra nem kap annyit. Viszont ha egy mellet teljesen kiürít a másik mell feltöltődik annyira 6 óra múlva, hogy elégnek kell legyen. Folytathatnám, 3 óra múlva meg a másik mell telik fel annyira, hogy elég legyen a megfelelő szoptatáshoz. Szóval, 3-4 óránként a jobb, majd a következő 3-4 óra múlva a bal mell az esedékes. Persze e mellett normálisan étkezni, inni kell.

Így a soron következő mell 6 óra alatt feltelik annyira amennyire szükséges.

2013. dec. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a fontos, hogy soha ne hagyd, hogy bármelyik melled túltelítődjön, feszüljön, mert azonnal megy az üzenet az agynak, hogy nem kell annyit termelni. Milyen gyakran szoptatsz? Igény szerint, vagy órára? Ha igény szerint szopik a kicsi, akkor gyakrabban fog kérni, ha valóban kevés neki, amit egyszerre kap, és ezzel ingerli a mellet, ami többet is fog termelni. Vagyis megoldja magának a baba a dolgot.


Az alapszabály egyébként az, hogy egyik mellet ürítse ki a baba, amennyire lehetséges (teljesen üres mell nincs szoptatás alatt sosem), utána meg kell kínálni a másikkal, vagy kéri, vagy nem. Ha nem kéri, akkor elég volt az egyik mell, legközelebb a másikkal kell kínálni. Ha a másikat is kéri, de nem üríti ki a lehetséges mértékig, akkor legközelebb is azzal a mellel kell kezdeni a szoptatást.

2016. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!