Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fog-e ez valaha valtozni?

Fog-e ez valaha valtozni?

Figyelt kérdés
5 hetes kisfiam van, szinte egesz nap szopizik, alszik, felebred, majd kezdi elolrol. A sulya gyarapszik. Szeretenem tudni a velemenyeteket, hogy ez megvaltozik-e egy normalisabb programra, ha igen, kb.mikorra varhato. Es hogy ez igy neki, a gyomranak jo-e, hogy tiz perceket eszik. Tudom, ez nem programalasra mukodik, csak olvasek hozzam hasonlo eseteket.
2016. júl. 8. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:

lényegében ha eltelik 2-3 óra a szopizások között, és utána eszik 10 percet, az miért ne lenne jó? ebben a korban már nem feltétlen szopiznak 40 percig.. a lényeg hogy legyen jól büfiztetve, ez minimum 2 böfi kivárását jelenti, akkor is ha 20 percet tart...de ha sok levegőt nyel és hasfájós, gázok gyötrik, azt észre veszed, akkor biztos nem alvásból állna a nap hanem kb. sírásból meg böfiztetésből...tulajdonképpen szerencsés vagy és áldott jó gyereked van, hogy egész nap alszik meg eszik, a babáknak több mint a fele hasfájós 5 hetesen, és egész nap próbálja anyuka ringatni altatni hogy aztán 20 perc után felébredjen és csak a cici jelentsen neki megnyugvást...örülj ha alszik.

egyébként körülbelül a 8. héttől elkezdenek messzebbre látni, elkezd kinyílni az értelmük, rácsodálkoznak a körforgóra, esetleg nyúlhatnak már tárgyak fele - ilyenkor érdemes beszerezni a játszószőnyeget, labdát dobálgatni előtte, képeket mutogatni magyarázni, hogy figyeljen hallja a hangod, kezébe lehet adogatni csörgőt, bár talán megfogni csak a 10.-14. hét között kezdi el a dolgokat, de legalább is érdeklődni kezd majd...kevesebbet is alszanak ahogy halad az idő, 3 hónaposan az én babám pl 1 órát aludt délelőtt mindössze (délután meg semennyit a hasfájástól de ez más tészta).

2016. júl. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De belealszik a szopiba? Mert az enyém a belealvások miatt ekkortájt 1 órát szopizott. 2 hónapos korában lett már olyan ügyes, hogy 30-40 perc volt peluscserével együtt, 3,5 hónapostól 6-15 perc a szopi.
2016. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, belealszik. Hiaba koltom, mert semmi reakcio, peluscsere sem ebreszti fel.
2016. júl. 9. 12:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam arra ébredt csak fel ilyenkor, ha vízszintesbe került. Egy idő után már nem is fárasztottam magam azzal, hogy betegyem az ágyába, magam mellé letettem a kanapéra, ha éhes volt még, egyből szólt, ha nem, akkor 5 perc után betettem a kiságyba.
2016. júl. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!