Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már megőrülök a szoptatástól,...

Már megőrülök a szoptatástól, normális ez?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hetes, hasfájós baba, születése óta 1-1.5 órán keresztül szopizik ráadásul óránként. Kb 1200grammot hízott 1 hónap alatt. Sokszor semmivel nem lehet megnyugtatni csal cicivel,de ilyenkor is eszik. Ergo egész nap szoptatok. Van egy 4 évesem is, szóval nem lehet így lenni egész nap! Normális ez? Olvasom, h más babák 15-20 percig esznek, nálunk meg így is én szakítom meg a maratoni szopit amikor már bukja vissza de még mindig cicizne. Meddig lesz ez így?😞
2016. júl. 9. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt éreztem, mikor ennyi idős volt a fiam ...
2016. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jobb lett később? 😞
2016. júl. 9. 17:00
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Óránként másfél órát szopizik?
2016. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az egész napom szoptatásból állt ki.Addig nem szopizott míg a tesót elhoztuk az oviból (ja?hurciban volt h közben is szopizott).később jobb lett.
2016. júl. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen. Kivéve ha alszik. De azt se viszi túlzásba.
2016. júl. 9. 18:51
 6/11 anonim ***** válasza:
Az en fiam 5 hetes, ugyanez van kb. Elmegyunk a boltba kb 15perc de rohanunk haza mert megint ehes..ejjel max 2orankent kel, tobbrol mar almodni se merek...
2016. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jobb lesz persze, faj a hasa ezert cicizik, igy megtobbet eszik -ördögi körforgás -de jobb lesz nem sokára...


Az en 3 honaposom is ezt csinálta, Cumi nem kellett neki, a 3 eves meg szinten engem igényel...


Nekem az hozott egy kis megnyugvást hogy papaverin cseppeket kapott a pocija ra, egy hétig kapta azota van életünk



Persze kipróbáltuk a draga cseppeket is de egyik se hozta a csodát...

2016. júl. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ilyen volt a lányom is. 2 hetes korától már csak kétszer fél órát aludt nappal, azt is a mellemen, végkimerülésben..óránként kérte a cicit és akkor 60 percet rajta volt....aztán este 18.00 körül elkezdődött a gázos rapli, hajnal 3-4 volt mire sikerült álomba ringatni, mert a gázoktól nem tudott aludni..aztán másnap minden kezdődött elölről...közben persze próbáltam amit lehetett: pocak masszázs, pólya, böfiztetés homeopátia torna, egyik se működött...

két lépcsőben jött a változás. 8 hetesen elkezdte végre átaludni az éjszakákat...nappal ugyanolyan méregzsák volt és ugyanúgy nem aludt, de éjjel legalább tudtunk pihenni...a pihenésnek köszönhetően (és a szaporításnak) több lett a tejem és át tudtunk állni vegyes táplálásról kizárólagos anyatejre...mert hogy addig vegyes volt, mert a kórházban majdnem elment a tejem mellgyulladás miatt, valószínű ez is hozzájárult a hasfájáshoz.

szóval 8 hetesen már jobban lett, egy szopi kb. 40-50 percig tartott, és még mindig óránként kérte, de este legalább nyugi volt.

Ez az állapot ment 4 hós koráig, aztán újra elkezdett éjjel kelni, ki tudja mitől. Akkor úgy döntöttünk a férjemmel, hogy ideje kialakítani a napirendet...cici nem járhat óránként, 4 hónapos, most már máshogy kell megnyugtatni..kidolgoztuk a napirendet, sok játék, sok levegő, tartalmas együttlét, szigorú, időpontokhoz kötött etetések. Na ezzel nagyon jót tettünk..az éjszakai 2-3 kelés helyett 0-1 kelés lett, nappal elkezdett 2 órákat aludni, közben cumira is szoktattuk, tehát éjjel már nem is adtam cicit, simán visszaaludt a cicivel..na de ekkor már 5 hónapos volt.

Én azt mondom tarts ki, most 7 hetes, jó esetben fél éves koráig úgyis kinövi a hasfájást, addig is egyre nyitottabb lesz a világra, szerintem egy 3 hónapost, akit már lekötnek játékok, mondókák, képek, akkor sem kell óránként cicire rakni, ha sír...fel kell akkor venni, megnyugtatni, és megpróbálni kialakítani a napirendet - vagy legalább is az etetéseket fixálni...nyilván első nap majd lesz hőzöngés hogy miért nincs óránként cici, de 3-4 nap alatt megszokják ám, és szerintem a pocakjának is jót fog tenni, ha nem óránként van cicin, és valószínű gyorsabban is végez majd, mert éhesebb lesz ha 2-3 óránként van csak mellre rakva.

2016. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megkérdezem a papaverinről az orvost. Próbáltam h ritkábban etetem, annnyira ordít h nen igaz. Fájnak a melleim,idegileg teljesen rámegyek...:(

2016. júl. 10. 05:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia,


nekem 7 hónapos a kisfiam és ez ment nálunk is kb 4 hónapig. Nagyon sokáig szopizott, mondta a védőnő, hogy 15-20 perc legyen...de én állítom,hogy neki nem lett volna elég és én hagytam.Kisfiam is kb. 1200 g körül hízott eleinte. Magától áttért egy idő után a rövid szopikra. Egy pár hét után már csak 21-31 perc volt és így rövidült. Kb.4-5 hónapos kora óta 5-10 perc alatt lerendezi, kivéve, ha alvás miatt cicizik, akkor hosszabban. Szerintem csak a te babád is nagyon anyás és cicifüggő.:)DE tényleg változni fog! Most erre van szüksége.

2016. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!