Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell felkelteni egy pár...

Hogy kell felkelteni egy pár napos újszülöttet szoptatni?

Figyelt kérdés
6 napos babám van. De szerintem túl sokat alszik. Éjszaka simán 4 órát is aludna, napközben is néha alig bírom felkelteni szopizni. Védőnő szerint jól fejlődik, de azért ne hagyjam aludni 4 óránál tovább. Ez rendben is van, de hogy kell felkelteni? Átpelusozom, leápolom a köldökét, "piszkálom", "csikizem", csipkedem a pofiját, de semmi sem használ. Sokszor 3/4 óra is kell, mire felébresztem. 10-15 percet tölt egy mellen, néha kéri a másikat is, de nem mindig. Álmában nem nyitja a száját, hogy úgy szoptassam.
2016. aug. 11. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Én fogtam és cicire raktam. Még álmában is tudta mit kell csinálni :) Bekajált és aludt tovább.
2016. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Pelusozd át, arra biztos hogy felkel.

Egyébként az hülyeség hogy 4 óránként kelteni kell.

2016. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

2-es a szövegértés nem megy...


Jól csinálod, kérdező, de félálomban is mellre teheted, szopni fog.

2016. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Jajj, örülj már jól alszik! Minek keltenéd? Koraszülött? Ha a védőnő szerint jól fejlődik nem tudom minek mond ilyen baromságot, hogy keltsd fel enni. Hidd el, ha éhes lesz felkel!
2016. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
A nyakánál csikiztem, az arcát fújtam...ezeket az ötleteket kaptam a kórházba. Nagyon besárgult és azért volt erre szükség. Olyan 3 hetes volt amikor már végre elkezdhettem az igény szerintit.
2016. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
nálam pelusozásra se ébredt fel...kis vizes, nedves kézzel megsimogattam az arcát, arra felébredt...de amúgy 1 hetes kora után már nem kell kelteni, nekem azt mondta a gyerekorvos, meg a csecsemősök is, hogy az első egy hétben 2-4 óránként azért keltsem fel sárgulás elkerülése végett, de 1 hetes kora után már nem kell keltegetni, maximum ha nagyon nagy meleg van.
2016. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Jézuskm, dehogy keltegesd. Az a normál8s ha éjjel alszik. Fiam 7 órát aludt újszülöttként.
2016. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem sárgul, 1 héttel született hamarabb a kiírt dátumnál (császár). Kutacsa sincs beesve. Igazából úgy mondta a védőnő, hogy érett a tejem, jó, ha alszik, nem nyűgös, mert akkor jól lakik, de 4 óránál tovább ne hagyjam aludni, mert leesik a vércukra és bekómázik. Ezért is ijedtem meg, mert alig lehet felébreszteni. Mint írtam, azzal kezdem, hogy átpelusozom és leápolom a köldökét, de csa max nyöszörög kicsit.
2016. aug. 11. 11:33
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

A kórházi gyerekorvos és neonatológus is egyértelműen a lelkünkre kötötte, hogy alvó gyereket nem ébresztünk fel éjjel enni. Nem teremtünk arra igényt, hogy felkeljen, ha magától nincsen, mert meg lehet teremteni. Mi nappal keltettük az első hetekben, mert volt, hogy 4 órán keresztül nem evett volna, és így nem aludta volna az éjszakákat át, és össze-vissza evett volna.


Én megkérdezném róla a gyerekorvost, mégiscsak ő az orvos, nem a védőnő. Érdekes, hogy a védőnőd ilyen endokrinológiai dolgokhoz ennyire ért, mégsem lett belőle orvos. Valószínűleg mégsem ért hozzájuk.

2016. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell kelteni.

Gondolom a szocializmusban vegzett vedonod van, majd ne lepodj meg ha 4 honaposan tejbegrizt adat veled a gyereknek.

2016. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!