Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell felkelteni egy pár...

Hogy kell felkelteni egy pár napos újszülöttet szoptatni?

Figyelt kérdés
6 napos babám van. De szerintem túl sokat alszik. Éjszaka simán 4 órát is aludna, napközben is néha alig bírom felkelteni szopizni. Védőnő szerint jól fejlődik, de azért ne hagyjam aludni 4 óránál tovább. Ez rendben is van, de hogy kell felkelteni? Átpelusozom, leápolom a köldökét, "piszkálom", "csikizem", csipkedem a pofiját, de semmi sem használ. Sokszor 3/4 óra is kell, mire felébresztem. 10-15 percet tölt egy mellen, néha kéri a másikat is, de nem mindig. Álmában nem nyitja a száját, hogy úgy szoptassam.
2016. aug. 11. 10:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csak az első egy hétben kellett kelteni, nekem 3 óránként, mert kicsit besárgult a kórházban.
2016. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

2 napos újszülöttemre a kórházi csecsemősök mondták, hogy kutya baja nem lesz, ha átalszik 1-1 étkezést. Éhenhalni nem fog, ők sem ébresztik fel őket éjszaka.

Ha mégis zavaróan sokat alszik, akkor esetleg a tarkóját próbáld finoman megcsipkedni, nálunk ez jött be anno... de akkor éppen sárgult, azért volt aluszékonyabb. Be volt sárgulva? nem lehet, hogy az a baj?


Ha nem sárga, én hagynám (a védőnőt is), és igény szerint szoptatnám, amíg nem látom rajta annak jelét, hogy kevés a folyadék (beesik a kutacsa).


Én anno 1 db hasznos tanácsot kaptam, amit meg is fogadtam: alvó babát SOHA ne ébressz fel ;)

2016. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Eddig egy vedonotol se hallottam jo tanacsot... ez is koztuk van. Hagyd aludni akar 5orat is
2016. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja*:)
2016. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!