Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek van esély rá,...

Szerintetek van esély rá, hogy a második babámat tovább fogom tudni szoptatni 2 hónapnál?

Figyelt kérdés
Az elsőt sajnos csak 2 hónapig sikerült kizárólagosan, utána a kimerülés és a stressz miatt 2 hét alatt elapadt a tejem. Nagyon legyengítettek testileg-lelkileg az anyává válás változásai, egyedül éreztem magam... Most másfél éves a kislányom és nemsokára érkezik a tesó. Remélem, most tovább fogom tudni szoptatni. Úgy érzem elég jól belerázódtam az anyaságba él elég sok anya-barátnőm is lett.1 Szerintetek menni fog? Volt már valaki hasonló cipőben, hohy az elsőt nem sikerült hosszan etetni, de a másodiknál már jobban mentek a dolgok?
2016. aug. 29. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen én :) A titka, hogy rendszeresen szoptass, ne pótolj tápszerrel, mert attól apadni kezdhet a tejed. Igyál szoptatós teát, egyél rendesen, igyál sokat, pihenj, aludj(!) amennyit csak tudsz majd, akár napközben a babával, ne stresszelj! 4 hónapos a kistesó és anyatejes , a nagyot én is csak 2 hónapig tudtam, de ő neki más baja is volt, azért javasolta az orvos a tápszert.
2016. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztosan lehet :) A nagyobbik fiamat én is csak két hónapig tudtam szoptatni, és akkor is néha kellett pótlás, aztán el is ment a tejem teljesen.


A kicsit már 6 hónapja szoptatom, sosem kapott tápszert, most kezdtem hozzátáplálni, mellette szopizik továbbra is, van elég tejem, pár hónapig még tejleadó is voltam. Én nagyon rákészültem, hogy tudjak majd szoptatni, sokat olvastam a témában, utánanéztem sok mindennek. Meg szerencsém is volt, ugyanis a nagyobbnak le volt nőve a nyelve, ezért nem tudta rendesen bekapni a cicit, viszont a gyerekorvos nem volt hajlandó felvágatni neki 9 hónapos kora előtt (mai eszemmel nem nyugodnék ebbe bele, mert nem csak a szoptatás ment rá, de a beszédére is hatott, hordhattam logopédushoz évekig). A kicsinek szerencsére nem volt ilyen gondja, így szopizni is tudott rögtön. Meg hát én is rutinosabb voltam, és tudtam, mit kell tennem.

2016. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nagyot szinte egyaltalan nem tudtam.

A masodikat 2,5 evig.10hos koraig csak anyatejet volt hajlando elfogadni ;)

2016. aug. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne is stresszelj rajta, akkor nem lehet gond :) bízz magadban. Szerintem tudod, hogy menni fog.
2016. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek! Nagyon jól jött minden szó! :)
2016. szept. 1. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!