Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás közben sír a babám?

Szoptatás közben sír a babám?

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy pár napja szopizás közben sírni kezd. Egy ideig nyugodtan elvan,aztán elkezd sírni és nem hajlandó elvenni a cicit. Egy jó idő után abbahagyja és eszik tovább,mintha semmi sem történt volna. Ha pedig ilyen hisztinél abbahagyom a szoptatást,akkor sír,hogy éhes...így 2óra (ha nem több) minden egyes szoptatás,és közben ordítás. Sokat fáj a hasa,gondoltam arra is,hogy azért,de így soha nem tud normálisan jóllakni :/ Már nagyon elegem van ebből,nem tudok mit csinálni vele :( Találkoztatok már ilyennel? Valami tapasztalat esetleg?
2016. szept. 2. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezd sírni, büfiztesd meg és úgy folytasd. Az én gyerekem nem volt hasfájós ugyan, de szinte minden szopi alkalmával büfiztetnem kellett közben is.
2016. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam azt is, minden alkalommal büfiztetem,amikor elkezdi,és mindig büfizik is. Olyankor aztán elvan a vállamon,nézeget,de ha újra kínálom neki a cicit,akkor megint keservesen sírni kezd. Gondoltam arra is,hogy túl sok/túl kevés tej jön neki. De mikor egy idő után megnyugszik,akkor szépen nyugodtan szopizik tovább, van hogy még be is alszik olyankor cicin.
2016. szept. 2. 10:42
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ciklusod visszaállt már? A vérzésem előtti és alatti 1-2 napon mindig nyűgös volt a gyerkőc és ez kihatott a szopira is.

(#1)

2016. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Még nem, 6hetes kontroll sem volt még, 5hetes a babám. Ma megyünk orvoshoz,rákérdezek természetesen,de már kétségbe vagyok esve,hogy nem tudom rendesen megetetni szegényt :/ kapott D-vitamint, Vigantolt. Sok rosszat olvastam róla,utána lettek gondok a pocakjával,nagyon sokat pukizott is. Ez ott is volt a mellékhatásokban,szóval egy hete már nem adom neki,de még így is ilyen problémáink vannak :(
2016. szept. 2. 10:57
 5/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk a vitamint nem hagynám abba.

Táplálkozásod milyen? Nekem arra is oda kellett figyelni, pl. a puffasztós/paradicsomos ételek, a túlzott tejtermék fogyasztás nem tettek jót.

Espumisan, Coliaf, Infacol vagy egyéb cseppet nem próbáltál a babánál? Hasmasszázs, hason altatás?

(#1)

2016. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Vitamint szeretnék adni neki,de inkább természetes alapút,csak előbb meg akartam beszélni az orvossal. Táplálkozásra próbálok odafigyelni,nem eszem puffasztó ételeket. A tejet most hagytam el, 2-3napja, mert már arra is gondoltam,de még nem vettem észre változást. Espumisant próbáltam,de nem használ. A többit még nem,de kipróbálom, köszönöm. Egyébként nyugodt baba,ha sikerül végre jóllaknia,akkor szépen alszik,éjszaka 6órát is alszik egyszerre. Van,amikor felébreszti a pocija,de általában visszaalszik erőlködés után vagy fel sem ébred rá. Ha ébren van akkor sokat szenved,erőlködik,huzogatja a lábait.
2016. szept. 2. 11:12
 7/15 A kérdező kommentje:
Hasmasszázst szoktam neki csinálni,azt szereti,olyankor nyugodtabb. Hason nem szeret, kis idő után sírni kezd úgy.
2016. szept. 2. 11:14
 8/15 anonim ***** válasza:

A vigantolt nem hagynám abba, az az 1 csepp, amit adni kell neki, az nem okoz ekkora gondot és egyébként is nagyon fontos neki.

A lányom 4 hetes, néha ő is csinál hasonlót, csak ő nem engedi el a cicit, hanem húzza-vonja-tépi, és úgy sír, feszíti magát. Aztán jön egy nagy puki és eszik tovább.

2016. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem eddig 2cseppet kellett adnom,pedig nem koraszülött. Lehet,hogy 1cseppel nem lenne probléma. Ő is szokta huzogatni is, feszíteni magát,de puki után sem hagyja abba, aztán elkezd keservesen sírni,és akkor elvenni sem hajlandó már egy ideig.
2016. szept. 2. 11:25
 10/15 anonim ***** válasza:

A D-vitamin zsírban oldódó vitamin, tehát olaj alapú, ezt nem tudod természetes módon adni egy 5 hetes csöppségnek.

Szüksége van rá, legfontosabb feladata a kalciumháztartás szabályozása, és a csontok ásványosítása. A kutacs csontosodásában is nagy szerepe van, úgyhogy számíts rá, hogy az orvos nem fog megdicsérni, amiért abbahagytad.

2016. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!