Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, mennyire vagytok...

Anyukák, mennyire vagytok szégyenlősek szoptatás közben?

Figyelt kérdés

Például ha buszon vagy villamoson, parkban, plázában jön el az idő vagy akarja a baba, akkor szoptattok? Ha valaki oda-oda pillant(korra nemre való tekintet van,vagy mindegy?), azt rossz néven veszitek?


Egy kíváncsi,de látszólag szemérmes szempár alatti óvatos mosolyt pozitív megerősítésnek tartotok, vagy ellenszenvesnek?


Kérem kört is írjatok, és hogy hány gyermeketek van. Köszönöm



2016. máj. 11. 19:29
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem kérdezni hogy rokonok/ismerősök előtt kellemetlenebb szoptatni,mint idegenek közt?
2016. máj. 11. 19:31
 2/50 anonim ***** válasza:
54%
Nyilvánosan normális ember nem szoptat. Ha el kellett mennünk előtte megetettem. A párom és anyukám látott szoptatni más nem.
2016. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Normális ember..? Hát, érdekes véleménynyilvánítás.
2016. máj. 11. 19:36
 4/50 anonim ***** válasza:
77%

Minden zokszó nélkül csak a gyerekeim és a férjem előtt szoptattam.

Előfordult még lesötétített autóban. De nyilvánosan soha. Se parkban, se villamoson...

2016. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
79%

barátnőm, családtagok előtt szoptattam, nem vagyok szégyenlős. buszon vagy egyéb nyilvános helyen szükségtelennek tartom.

a szoptatás lényege a meghitt összebújás - amellett hogy táplálék a babának. És az igény szerinti szoptatás szerintem pont nem azt jelenti, hogy egy zsúfolt, zötyögő buszon szoptatom meg a babát mások szeme láttára.

Ezért mindig úgy időzítettem a kiruccanásokat, hogy két szoptatás közé essen. ha mégis sírt a kislányom a ciciért, akkor addig dajkáltam, ringattam, míg megnyugodott...van aki erre egyből elő kapja a cicit, úton útfélen, én nem ez vagyok, nekem nyugalom kell az evéshez, és a babámnak is szeretem megteremteni a megfelelő körülményeket. Ha olyan halaszthatatlan egésznapos programom volna, ami miatt kénytelen volnék elmenni otthonról, akkor keresnék egy baba mama sarkot, ahol nyugodtan megszoptathatom, ha ilyen nem áll rendelkezésre, akkor egy parkot ahol nem látnak. És nem azért mert szégyenlős vagyok, hanem mert a "nyilvános" szoptatásra semmi szüksége egy babának.

2016. máj. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
63%
Elsőnek csakis otthon,vagy olyan helyen ahol senki sem lát. Max nagyon közeli barátnő,anyu,anyós,párom előtt.Masodiknal mar megesett nyilvános helyen is,nem is egyszer. 9honapos de meg most ia cicifuggo :) mostmar konnyebb mert inkabb kanalast adok neki,ha elmegyünk valahova,de multkor pl az orvosnal vert vettek tole,kajaido is volt ea csak igy tudtam megnyugtatni.Azert zavarnak a pillantások...de első a gyerek igénye.
2016. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
75%
Elozo vagyok.Elso gyereknel...ugy ertettem csak kijavított a telom
2016. máj. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 Betu ***** válasza:
88%
Nem szoptattam még soha nyilvànos helyen és nem is fogok. Szàmomra ez egy intim pillanat a kisfiammal. Viszont a pàrom előtt vagy a csalàd illetve baràtnők előtt igen , ha a kisfiam úgy kívànta és nem volt màs megoldàs. Ez nem való idegenek szeme elé!😕
2016. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
60%
En mind a harom gyerekemet megszoptattam nyilvanosan. Soha egyszer nem kaptam banto megjegyzest vagy vki lenezett volna vagy barmi. A mellemet nem ugy rakom ki hogy mindenki lassa. Gyerkocot rarakom cicire letakarom egy textil pelussal es nem lat senki semmit. parkban nem mindenki elott. Egy eldugottabb kis padon. En szoptatas alatt olyan felsoket huztam amiben lehet szoptatni es nem Kell az egesz ruhamat felhuzni. Plazaban csak az arra kijelolt helyen.( kulfoldon elunk). A fiam 6 hos volt amikor 7 orat kellett vonatoznim vele. Ott is szopiznia kellett, a cumisuveget nem fogadta el. mellettem ulo utast megkerdeztem h zavarja e vagy kellemetlen e neki. Nem zavarta megszoptattam.Autoban is szoptattam mar( nem en vezettem :) ) Buszon villamoson nem szoptattam. 28N
2016. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
53%

Eddig három gyereket szoptattam, összesen kb. 5-5,5 éven át.

Minél többedik gyerekem volt, annál gyakrabban kellett "fura helyeken" szoptatnom.

Én meg tudtam oldani úgy, hogy a mellemből nem látszott semmi, ettől függetlenül aki nagyon odanézett, az rájött, hogy mit csinálok.

Egyetlen egy olyan élményem volt az évek alatt, hogy egy pasi ránk pillantott, majd utána bámulni kezdett. De szerintem vele nem volt minden rendben.

2016. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!