Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az AZALIA csak addig hatásos...

Az AZALIA csak addig hatásos amíg szoptatok?

Figyelt kérdés
Ezt írta fel a dokim a 6 hetes kontrollon. Két receptet kaptam, egy 1 havi adagot, hogy megnézzük, nem vérzek-e majd közben, és egy 6 havi adagot. Az 1 havi ma fogyott el. Viszont félek attól, ha kiváltom a 6 havit (jó néhány ezer Ft-ért), és netán nem fogok tudni szoptatni rövid időn belül, akkor mi lesz. Nem akarok pesszimista lenni, de a múlt héten is sokkal kevesebb tejcsim volt, mint előtte. Most valamennyire visszaállt úgy érzem, de bennem van a félsz, hogy elapad a tejcsim, nem fogok tudni szoptatni, és még a tetejébe egy csomó pénzt is kidobtam az ablakon...
2010. ápr. 21. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Igen, csak addig jó, míg szoptatsz, legalább 1 x egy nap.

De ha egy recepten is van a 6 havi, akkor is ki tudsz váltani belőle kevesebbet. Mondjuk kiváltasz 3 havit és ha elfogy és kell még, akkor mész és iratsz vele még.

De egyébként nem is értem, most akkor gyakorlatilag felirt neked 7 havi adagot belőle? Kicsit sok.

2010. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem csak addig jó, amíg szoptatsz, hanem utána is. Viszont amíg szoptatsz, addig nem szedhetsz akármit, csak ilyen, ún "minitablettát". Ez csak egyfázisú: a peteérésedet nem befolyásolja, csak a méhnyaknyákodat teszi átjárhatatlanná a sperma számára. Épp ezért magasabb is a terhességi indexe a hagyományos tablettáknál.


Ha egy hónapig beválik, akkor szedheted tovább is. Ha közben abbahagod a szoptatást, attól a tabletta tovább fog működni, továbbra is ugyanolyan hatásos marad, mint a szoptatás alatt. Az összetétele nem változik.


Nem értem, miből is gondolhatod, hogy a szoptatás befejeztével már nem fog hatni.

2010. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
Én is úgy hallottam, hogy ha már nem szoptat valaki, érdemes áttérni egy másik - "erősebb" - fogamzásgátlóra, mert ez a fajta a szoptatás mellett a legbiztonságosabb.
2010. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szoptatás mellett csak ezt a fajtát szedheted, aminek kisebb a hatásfoka. Amint már nem szoptatsz, szedheted a hagyományosat, aminek nagyobb a hatásfoka. NINCS olyan, hogy amikor már nem szoptatsz, onnantól az Azalia hatásfoka csökken.
2010. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!