Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy van most ez a szoptatás-t...

Hogy van most ez a szoptatás-tejfogyasztás téma? Legalább vagy legfeljebb fél liter tejet/tejterméket kellene fogyasztani?

Figyelt kérdés
A kórházban azt mondta a laktációs tanácsadó, hogy igyak napi fél liter tejet. Itt meg több helyen láttam, hogy MAXIMUM fél litert ajánlanak. És ha van ajánlott maximális mennyiség, akkor mi van, ha túllépem?
2010. ápr. 22. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondták anno, hogy max fél liter tej naponta. Azért mert ha sok tejet innék, akkor az az anyatejen keresztül átmegy a babának, és allergiát okozhat.
2010. ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik gyermekemmel sem ittam egy korty tejet se, mert még egy fél bögrétől is kiütést kapnak..
2010. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ajjajj... Még nem tudom eldönteni, hogy a kis pattanásszerű dolgok mitől vannak rajta, mert csak 1 hónapos. Úgy olvastam, hogy ez 2-3 hós korig az az anyai hormonok ürülése. Tény, hogy terhesség előtt teljesen pattanásos lettem a tejtermékektől, de ez a terhesség alatt elmúlt (szünetelt), és szülés óta sem jött vissza, pedig elég sok tejterméket iszom.
2010. ápr. 22. 10:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Az anyósomnak még azt ajánlották, hogy igyon minél több tejet, nekem viszont már napi max. 2 decit mondott a védőnő. Aztán kiderült, hogy a kisfiam egyáltalán nem bírja, úgyhogy semmilyen tejterméket nem ehettem a szoptatás alatt.

Szerintem, ha a babánál nem okoz gondot ihatsz többet is, de én alapból nem tudnék fél liternél többet meginni egy nap.

2010. ápr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 6-8 deci tejet iszom naponta, és a babámnak semmi baja tőle. Szerintem ez babafüggő, nem lehet általánosan kijelenteni, hogy tejet csak ennyit vagy annyit szabad.
2010. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én utálom a tejet, a babám mégis kiütéses lett. Nyugi, ez a piciknél normális, pár hét alatt elmúlik.
2010. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!