Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudnátok tapasztalatokat irni?

Tudnátok tapasztalatokat irni?

Figyelt kérdés
3hetes a babàm a védőnő mondta túletetem de ha nem adok sìr kapàlózik stb.következő etetésnél majdnem csak "habzsol" nem tudom lefoglalni sem ahogy javasolta nem nyugszik meg :( és ez aggasztó első babàs anyuka
2016. szept. 28. 06:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Tápszeres akkor gondolom ha azt irod túleteted.

Ne hallgass a védőnőre az enyém is azt mondta és nem lett jobb.

Hallgattam magamra.

Nem 3 óránként etettem hanem 2 óránként. Igy is sirt majdnem egész nap de azért mert hasfájós volt. Azóta nem nagyon kérdezek a védőnőtől.

Ha meg szopizim akkor meg megint hülyeséget mondott mert az anyatejes babát nem lehet túletetni.

2016. szept. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja igen és anyatejes baba nagyon mohó ,és a duplàjàt hìzta mint kellett volna és mondta a védőnő 2,5-3ora legyen meg ... De ez nem mindig sikerül akàrhogy szeretném vagy próbàlkozok...
2016. szept. 28. 07:06
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Mi az,hogy a duplàjàt hìzta, mint kellett volna??? 3 kg- t hìzott???

Anyatejes babànàl még a 1,5 kg hìzàs is normàlis az első pàr hónapban. Egyébként sem lehet felhìzlalni egy anyatejes babàt,mert igen most nyilvàn sokat hìzik, mert arra készül a szervezete, hogy amikor mozogni kezd alig fog hìzni. Ezek a hìzàsok 1 éves korig kiegyenlìtődnek.

A védőnőnek meg mond meg, hogy nem érdekel a véleménye, te igény szerint szoptatsz, amit ő mond, annak meg nem sok köze van ehhez. Itt az alkalom, hogy kiàllj magadért, de főleg a gyerekedért.

Szoptasd úgy ahogy nektek, főleg ahogy a babànak jó. Inkàbb kìnàld sűrűbben, hogy ne legyen mohó. Akkor kevesebb levegőt nyel és a gyomràt sem terheli hirtelen,lehet nem fàjna a pocija.

2016. szept. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2#es vagyok. Ha kell etesd órànként. Egy baba sem gép, hogy pont 3 órànként egyen. Szeretem ezt a " legyen meg" dolgot...

Nyugodj meg jól csinàltad, ne hagyd magad eltérìteni. Tudom nagyon nehéz, de bìzzàl magadban meg a babàban.

2016. szept. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mennyit hízott?

Az èn fiam az első 3 hónapban havonta 1200 gr körül hízott. Semmit nem mondott rá a vèdőnő. 2-3 óránkènt szoptattam, mèrtem, tehát ha nyűgös volt tudtam, hogy nen az èhsèg az oka.

A vèdőnőmtől, ès egyèb forrásokból is úgy tudom, hogy ez anyatejes babáknál nem gond, a hízás üteme lelassul legkèsőbb a mozgás fejlődèsèvel párhuzamosan. A fiamnál ez tökèletesen beigazolódott.

Milyen gyakran szoptatsz? Mèred? Cumit adsz neki, vagy a szopival nyugtatod is?

2016. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jajj azok az okos védőnők. Ha az enyémre hallgattam volna már tejem se lenne. Nekem is azt mondta, miért hagyom, hogy néha óránként egyen...húzzam ki a 3 óràt. Kiderült Manó tejet szaporított és ahhoz ez kellett. Kipróbáltam nem bírta ki a 3 órát néhány hetesen. De nem is eröltettem...ki vagyok én, hogy megmondjam neki mikor lehet éhes vagy mikor nem. Tudják ők hidd el mennyi kell neki. Enyém is úgy eszik, mintha az élete múlna rajta. :) Anyatejes babát amúgy sem lehet túletetni. A felesleget kikakilja egy az egyben, max picit zöldesebb lesz a végtermék :) én kismanóm most 4.5 hónapos 71 centi és 9 kiló (4500 grammal és 55 cmrel született) A dokinéni csak mosolyog és Döbröginek hívja. Azt mondja, ha szereti a pocakját had egyen amennyi jól esik, az anyatejes babók belassulnak 6 hónapos koruktól. Legalább van tartalék :) azóta egyébként gyönyörűen beálltunk 3.5 órákra. Csak az ösztöneidre hallgass! Az nem csal :)
2016. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!