Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalatokat kerek. Kezdő...

Nné Adrea kérdése:

Tapasztalatokat kerek. Kezdő anyuka vagyok . Szoptatom 4 hetes fiamat de tápszerek kiegészítés kell. mennyi ideig szoptassam? Mindig mindkét melyből?

Figyelt kérdés
Szoptatás közben elalszik.szinte ebreszhetetlen.meddig várjak?vagy tegyem le aludni?ha uvegből eszik 60-70ml lassan adom akkor is bukik.pedig bulit megvarom mindig.Mit javaslatok?
2015. júl. 13. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:

egy átlagos csecsemő kb. 15-20 perc alatt ürít ki egy mellett. Én is pótoltam a 8. hétig, utána el hagytuk fokozatosan a tápszert. Én úgy csináltam, hogy 20-25 percig volt az egyik mellemen, utána áttettem a másikra, akkor is ha elaludt, és ébresztgettem. Azon is rajta volt kb. 10 percet, majd utána adtam csak neki a pótlást. Ha elalszik akkor ébresztgetni kell, nem tudsz mást tenni. Ha a könnyebb utat választod, és mindig tápszert adsz neki nehogy elaludjon, az egyenes út az apadáshoz.

Próbáld ébreszteni, ha pedig nagyon nem sikerül, akkor hagyd aludni. Ha éhes, akkor eszik, hidd el. Ez a cici kóma 6-8 hetes kor körül eltűnik, amikor már elkezd kinyílni neki az értelme, és érdeklődni kezd a dolgok/fények/hangok iránt, már kevésbé lesz jellemző hogy belealszik a szoptatásba...persze utána is cici függő lesz, és boldogan elszundít rajta (ha hagyod) de már csak szigorúan az után, hogy jól lakott. Addig kitartás.

2015. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy szükség van a tápszeres kiegészítésre? A tej mennyisége attól lesz megfelelő, hogy minél többet cicizteted, legjobb az igény szerinti szoptatás (ha a baba éhes megszoptatod, még akkor is ha sűrűn kéri). Ha mindig kiegészítesz tápszerrel akkor apadni fog a tejed. Ezenkívűl vannak ugynevezett fejlődési ugrások amikor sok nő azt hiszi elment a teje vagy kevés van, pedig itt csak arról van szó, hogy a baba megnövekedett igényeihez kell alkalmazkodnia a tejtermelésnek és ez eltarthat pár napig. Ilyenkor többször kér enni a pici, és ha mindig cicire is teszed akkor a melled alkalmazkodik a megnövekedett igényekhez és beáll a nagyobb mennyiség termelésére pár napon belül. Ha elalszik cici közben akkor valószínűleg jól lakott. Felesleges mindig lemérni mennyi evett, mert lehet mennyiségre kevesebb tejet ivott de az sűrű és laktatóbb volt. Érdemes tudni, hogy egy szoptatás alatt többször változik a tej állaga. Van, hogy vizes, van hogy sűrű és zsíros. Ez folyamatosan változik miközben szopizik a kicsi, mivel a tej nem csak étel de folyadék is számára ezért az elején vizes szokott lenni és a szoptatás végére szívja ki a baba a jó kis zsíros tejcsit. Tehát már csak ezért is érdemes megvárni míg rendesen befejezi az evést és nem egyből tápszerhez nyúlni. Az is lehet, hoigy a sűrű tejet csak a következő szopinál szívja ki, ezért a 2. szoptatást mindig abból a mellből csináld amelyiknél az előzőt befejezted, aztán tedd át a másik mellre. Valószínű ilyenkor hamarabb fog végezni az első mellel. De nem mindig igényli a 2 mellből való szoptatást. Ezt látod rajta ha kér még, vagy már nem. Általában el sem fogadják a cicit ha már nem éhesek.
2015. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Még annyit, hogy minél többet és hosszan cicizik annál több tej termelődik. Próbáld egy pár napig, hogy tápszer helyett sűrűbben cicizteted és meglátod több tejed fog termelődni. Ha ennek ellenére még mindig úgy látod, hogy nem lakik jól akkor tápszerezz. Sajnos nem mindig úgy mennek a dolgok ahogy szeretnénk.
2015. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen tanácsokat.Probalok sokat szoptatni.Ket perc bajul, 20perc szunya ,hagyom 30-40 percet egyik mellen majd csere.Ugy néz ki jollakot lerakom 5-10perc újra ehes. (Nyujtogatja nyelvet,cuppog) ilyenkor szoktam potolni.fejeskor se jon sok max 10ml.remélem csak hogy kinovi es ügyesen belejon.Csak néha én faradok meg.
2015. júl. 13. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen azért nyújtogatja a nyelvét mert éhes. A babák amúgyis szokták. Inkább rakd akkor is mellre, ha nem fogadja el akkor nem éhes. Ha éhes akkor meg azért is jó ha mellre teszed mert csak így fog annyi tejet termelni amennyi kell a kicsinek. Ha kevesebbet szoptatod akkor a szervezeted azt hiszo h csak annyi tejre van szüksége a babának. Érted? Ez pár nap alatt fog beállni, ha nem pótolsz.
2015. júl. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Hálás vagyok gyors valaszokert.
2015. júl. 14. 08:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem mind3 gyerekem 40 perc alatt kb. 10 ml-t evett. Az első babám pedig kicsit be volt sárgulva, így ébresztettem 3 óránként, mert akár 5 órákat is lehúzott volna egyben. Én becsületesen 3 óránként fejtem, éjszaka is és ezzel pótoltam szoptatás után. 1-2 hónap elteltével maguktól kiszopizták a megfelelő mennyiséget. De figyelj az esetleges cumizavarra, mert nekem az egyik babám az lett! :)
2015. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor lehetsz biztos az éhségében, ha sír. Ha cuppog és nyújtogatja a nyelvét akkor nem feltétlenül éhes. Két lányomnál 2 különböző módon szoptattam, szoptatok. Első lányomnál 2,5-3 óránként az első naptól fogva. Másodiknál igény szerint, az első hetekben szinte óránként. Kb. 2 hónapos korukra mindkettőnél beállt ugyanaz a mennyiség. Nem lett több a másodiknál sem, pontosan ugyanannyi van reggel, és este is. No és napközben is. Ő most 5 hónapos, ha kiszívta mindkettőt akkor is szeret még a cicin ejtőzni üresjáratban, közben nézelődik, amíg meg nem elégelem. :-) Mégsem lett több ettől sem. :-) Valószínűleg genetika.
2015. júl. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!