Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan növelhetném a babám...

Hogyan növelhetném a babám súlyát hozzátáplálás nélkül?

Figyelt kérdés
A múlt hónapban 100 grammal kevesebbet gyarapodott a gyerekorvos szerint. Felmerült hogy esetleg kiegészítés szükséges. De ameddig lehetséges én szoptatni szeretném.
2016. szept. 29. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Értem én, hogy szeretnéd szoptatni, de ha a baba egészsége azt kívánja, akkor igenis ki kell egészíteni a szopit. Nem kell feltétlenül elválasztani, csak kiegészíteni, helyettesíteni. Attól még a cici megmaradhat.
2016. szept. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem, hogy az almától jobban gyarapodna egy baba mint a zsíros édes anyatejtől. Gyakrabban mellre kell tenni, te is táplálkozz körültekintően. Ha pedig ennek ellenére csak keveset hízik, akkor vagy ilyen az alkata (nekem 2 puttó után a harmadik babám volt ilyen, akármit csináltam), vagy ha már tényleg kóros, és nem fejlődik rendesen, akkor más gond van a háttérben, amit ki kell vizsgáltatni.
2016. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Amíg jókedvű, egészségesen fejlődik értelmileg, mozgásra, rendben van a széklete, fütyülj az orvosra, hogy mit javasolgat! Különben is, minek méregetni???? Én sosem mértem a gyerekeimet, hogy mennyit híznak, anya érzi legjobban, hogy minden rendben van-e? Amint úgy érzed, hogy tényleg gond van, akkor fordulj szakemberhez!
2016. szept. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hány hónapos a baba ?
2016. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az mit jelent pontosan, hogy 100 grammal kevesebbet hízott???

Nálunk volt, hogy semmit sem hízott egy hónap alatt, és nem volt gond. Később behozta.

2016. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mennyi idős?

a hozzátáplálás és a pótlás nem ugyanaz. előbbi a szilárd étel, azt természetesen el tudod kerülni fél éves koráig, de ha fogy akkor tápszerrel kell pótolni.

én is anyatej párti vagyok, ha létezik ilyen, de van határ, mégpedig az mikor a baba nem eléggé fejlődik. te már ezen is bőven túl vagy, hiszen a tiéd már fogy.

nem rólad van szó, ahnem a babádról

2016. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokat segítene a helyzet értékelésén ha leírnád mekkora baba, mennyivel született és most mekkora, mennyit hízott, amitől 100 grammal többet kellett volna. 100 gramm, az nagyon kevés, nem hinném, hogy ezen bármi múlna...Ha a gyerek jókedvű, igény szerint szoptatod, akkor nincs gond.
2016. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tényleg fontos a kora. Az elsőben az enyém 1500 grammot hízott, a 6. környékén meg alig, mivel akkor kezdett el jelentősen többet mozogni.
2016. okt. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg tejem van, spriccel, ömlik, a gyerekem alig bírja nyelni, már fullad, köhög tőle. Igény szerint szoptatom, de néha bizony gyakrabban meg kell kínálnom, mint ahogy kérné, mert már fájnak a melleim. Soha nem fejtem, még csak az kéne:) Ennek ellenére a kislányom legutóbb 6 hét alatt alig fél kg-t hízott, most 6 hónapos. Nem vészes a dolog, de nem is valami fényes. Pótlás? Könyörgöm, mit pótoljak, még két tejtestvére lehetne:) Szerencsére ezt a gyerekorvosunk is tudja, ezért fel sem merült a dolog. Ő ilyen alkat. Ennyit eszik, ennyit és így hasznosít, ennyit mozog le. Mos 68 cm és 7550 g, tehát nem dundi, de nem is sovány.


a fiam éjjel-nappal evett, amikor már nem fért több a pocakjába, kibukta, majd folytatta az evést. Soha nem kellett kínálnom, mindig kért. Ennyi idős korában egy kg-val több volt a lányommal, pedig közel azonos paraméterekkel születtek.


A kérdésedre a konkrét válasz: amíg a baba súlya, hossza gyarapszik, jókedvű, láthatóan egészséges, kiegyensúlyozott, általában nincs szükség másra, mint anyatejre 6 hónapos koráig, de annak a mennyiségét lehet növeli, legjobban a nagyon gyakori mellretevéssel, éjszakai szoptatással.

2016. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23.15-ös vagyok: 100 g egyébként kb. egy jó adag tejjel vagy éppen kakival azonos tömeg, vagyis ha a gyerekorvos szerint a hónapban 100 g-mal hízott kevesebbet az elvártnál, lehet, ha közvetlenül mérés előtt szoptatod, vagy csak mérés után kakilt volna, már nem is kaptál volna ilyen megjegyzést:) Másrészt van olyan hónap, amikor inkább a baba hossza gyarapszik, és van olyan, amikor inkább a súlya. Lehet, hogy most cm-ekben szaladt kicsit előre, nem?
2016. okt. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!