Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem akar rendesen...

Miért nem akar rendesen szopizni a kisfiam?

Figyelt kérdés

A kisfiam 4 hónapos. Jelenleg 6910g. Az első hónapban 4100g, a második hónapban 6360g, a harmadik hónapban 6710g. Már két foga kint van,ezért az elmúlt hónapban ezzel indokoltam a lassú hízást. Ebben a hónapban már másodjára fordul elő, hogy egyáltalán nem akar szopizni. Pár másodperc után elengedni, majd újra kezdi. Ezt mindaddig még el nem kezd

sírni.Az etetés egy birkózás. A füle nem fáj, nem szörcsög, nem köhög.A héten 20g-ot fogyott. A háziorvos ill védőnő nem igazán tudott érdemben tanácsot adni, szerintük kezdjem el hozzátáplálni.Vagy pedig túl sokat eszik. Ez meg is történt szépen lassan egy étkezés kiváltásával. Mind ezek mellett pár napja elkezdett bukni is és zöldes, nyálkás a széklete. A napokban kapott a fogzásra nurofent.Amúgy anyatejes iszisz baba. Kiegyensúlyozott, jó kedelyű baba, nem úgy néz ki mint egy beteg picur

picur. Rengeteg tejem van, mensesem ( még). Nagyon kétségbe vagyok esve. Valakinek nem volt hasonló problémája? Mi lehet a probléma? :(



2015. nov. 8. 01:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Az teljesen normális, hogy lelassul a hízása, főleg ha az elején ilyen nagymértékű volt. Egy átlagos baba az első félévben megduplázza a súlyát. Nem írtad, a Te babád mennyivel született, de nekem úgy tűnik, ő már 4 hónaposan majdnem ott tart. Ha nem akar szopni, annak lehet a hátterében fogzás, de akár torokfájás vagy gyomorfájás is. Lehet hogy elkapott egy kis gyomorvírust.
2015. nov. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
4100g-al született. 3700g volt mikor hazajöttünk. Tudom, hogy normális a lassulás, de szerintem ez nem amiatt van. Pl tegnap csak 310ml-t sikerült beleimádkozni. Ez pedig nagyon kevés szerintem. Reméltem h pár nap alatt javul, de még mindig semmi. Holnap elviszem a háziorvoshoz megint.
2015. nov. 9. 09:21
 3/3 anonim ***** válasza:
4 hónap alatt több mint 3 kilót hízott. Ez rengeteg! Ha egyébként kiegyensúlyozott, és nem fogy tovább, akkor ne erőltesd. Nem hiába mondják, hogy nem érdemes mérni, mennyit eszik, csak hetente egyszer a súlyát. De azért a szokatlan bukás meg a zöldes széklet miatt én is elvinném.
2015. nov. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!