Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csak csócsálja a cumit...

BiankaFlóra kérdése:

Miért csak csócsálja a cumit a cumisüvegen? Miért nem eszik belőle?

Figyelt kérdés
Császáros voltam,sokára indult meg a tejem,a babát cumisüvegből kellett etetni sárgaság miatt egy ideig. Később sem tudtam rávenni a szopira, ráadásul a mellbimbóm is befele fordulós.Így hát,az elejétől fejem neki a tejet és etetem a cumiból.Szóval pár napja a kicsi nem hajlandó cumiból enni,inni is csak minimálisat.Csak cumizza,vagyis ma is 30 perc alatt 40 ml anyatejet evett meg.Jobb híján bele spricceltem a szájába,így megevett 150ml kb(a többi félre ment) Mi lehet ez?mit csináljak vele?A hozzátáplálás jól megy,szépen eszi a gyümölcsöt,a zöldség kicsit nehézkes.Délután pedig valami nasit kap.Vasárnap voltunk a gyermek ügyeleten,mert megint bepirosodott a szeme,ott a doktornő megnézte a száját,szóval szájpenész nincsen.De azt mondta hogy nem sokára kibújik neki még pár fogacska.De a többinél evett,amikor kinőttek neki.A manóm 7 hónapos. Volt valakinél ilyen?

#fogzás #anyatej #Rágcsálja
2016. okt. 11. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyobb lyukú cumit próbáltál?

Minden fog sem egyforma. Az én kisfiam az első 2-nél szépen evett cumisüvegből, a felsőkre nem emlékszem de az alsó szélső metszőknél meg nem nagyon akart cumisüvegből enni.. akkor is ugyanígy csinál a cumival, ha már úgy gondolja végzett a tápszerrel. Megeszik rendesen x mennyiseget aztán csak rágcsálja a cumit. Majd kiveszi a szájából is, elkezdi piszkálni a cumit az ujjával, ott van vége..

2016. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A nagyobb lyukúval kezdem de elutasítja azt is.Ilyenkor kicserélem a kisebbre,azzal szív egyet kettőt,majd megint csak csócsál.Nem tudom hogy elég-e neki amit megeszik.Hiszen akkor csak 40 ml anyatejet enne majdnem minden etetésnél.Annyi szilárd ételt meg szerintem nem eszik hogy elég legyen.
2016. okt. 11. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vashiányos? Az én kisfiamnak vashiány miatt is volt étvágytalansága.

Hányszor eszik egy nap? És mennyi szilárd ételt eszik?

Próbáltad későbbre tolni az étkezést is? Hátha jobban megéhezik.

2016. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha vashiányos lenne,azt nem lehetne látni rajta?Nem tudom,havonta vagy fél havonta járunk a dokihoz,de nem mondott semmi ilyesmit.Vizsgálat sem volt ez ügyben.Egyedül a védőnő mondta hogy szedjek valamilyen vaskészítményt nehogy az legyen.Most például kihagyok egy anyatejes etetést,hátha megéhezik.De nem is tudom mikor hallottam nyafogni mert éhes.Amióta elkezdett mászni,(most már álldogál is)minden más sokkal de sokkal érdekesebb.Elvileg lassan be kell vezetnem,hogy csak reggel és este anyatej.De szerintem akkor sem normális hogy csak 40-et egyen belőle.
2016. okt. 11. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!