Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig etetted a babadat...

Mennyi ideig etetted a babadat kizárólag anyatejjel, mikor, miert es hogyan kezdted a hozzatáplálást?

Figyelt kérdés
Azok válasza erdekel,akik legalabb par hónapig csak szoptattak. Koszonom!
2016. okt. 11. 14:44
 1/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
5,5-6 hónap közt kezdtem el az almalevet, majd almapürét kóstoltatni. 6 hónapos kor után kezdtük a hozzátáplálást komolyabban. Szokásos, először a már bevezetett alma + főtt krumpli, aztán sárgarépa, sütőtök, barack, zabpehely, kölespehely.
2016. okt. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miert akkor? Kevesebbet evett? Nyugosebb volt? Mas okból?
2016. okt. 11. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Öt hónapos volt majdnem a fiam, de én is sokáig csak almát adtam neki. Oka:elkezdett érdeklōdni, ha eszünk és a kanáltól sem idegenkedett már. Amikor már elfogadható mennyiséget is megevett, akkor kezdtem el rendesen a hozzátàplálàst. Ezután sütõtököt és barackot kapott. Ezek üvegesek voltak, mert nem volt szezonja, majd a répa,krumpli utána bevezettem a meggyet,céklát,csirkemellet.Ekkorra már 7 hónapos volt, ekkor a 7 gabonàs péppel a glutént. Kb 6,5 hónapos koràban este bevezettem a tejpépet vacsinak(persze a fürdés utàn szopizás volt), hàtha átalussza az éjszakàt...Nem jött be. De mivel imádott enni, ezért hagytam. :)
2016. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Mindjárt 8 hónapos, még alig kapott valamit, gyakorlatilag teljesen anyatejes. A WHO ajánlása szerint megvártam a hozzátáplálásra való érettség jeleit (ülni tudás, stb.), 6,5 hónaposan ült stabilan magától, kapott kóstolni almát, banánt, barackot, édesburgonyát, répát, körtét. Igény szerint táplálom hozzá, nem pürézünk, csak ha már a szilárd is megy neki az öklendező reflex miatt. Eddig a legnagyobb mennyiség , amit megevett, az pár falat édesburgonya volt, az almának és a körtének alevét szívogatta, a banánt nyalogatta, picit leharapott belőle. Nem sietünk sehova. Azért vártam eddig, mert szerintem nem véletlen, hogy akkorra jelenik meg a szilárd táplálék emésztéséhez szükséges enzim a gyomrukban, amikor képesek válnak arra, hogy saját maguknak tegyék az ételt a szájukba, és tudnak emellett ülni is, plusz férjem és én is érzékenyek vagyunk a fehér lisztre, laktózra, így egyes orvosok szerint akár 1 éves korig is érdemes lehet várni a ht-val, mert minél később kezdik, annál kisebb az esély a babánál az allergiára.
2016. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

3 és fél hósan kezdtem el hozzátáplálni, mert nem volt laktató már a tejem, ráadásul soha nem szopizta magát kómásra, így 10 percente éhes volt, a tápszert, valamint a cumit nem fogadta el.

Ha megvártam volna a WHO és egyéb ajánlásokat, akkor 11 hónapos koráig nem kezdtem volna meg a hozzátáplálást, ugyanis 11 hósan ült fel, de még akkor sem a hivatalosan elfogadott egyenes háttal való üléssel. (Különben egészséges gyerek, csak az ülés elhúzódott nála).

Sinemilt adtam neki tápszer helyett, és almalével kezdtem.

2016. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy héttel 6 hónapos kora előtt kezdtem hozzátáplálni, előtte csak anyatejet kapott, igény szerint. Igen, volt, hogy félóránként kérte, de kedves utolsó, ha nem tudnád, a baba a gyakori szopizással gyártja magának a megfelelő mennyiségű tejet. Nem értem, miért kezdted ennyire korán, ahelyett, hogy igénye szerint annyit szoptattad volna, amennyit kért.


Majdnem 6 hónaposan elkezdtem kóstoltatni gyümölcslével (vagyis igazából sütőtök lével), hat hónaposan kezdett gyümölcspürét kóstolni. Sütőtököt, aztán répát, aztán almát, ezek voltak a legelsők nála. Most nyolc hónapos, a mai napig igény szerint szopizik, amikor csak kéri, bár nap közben ez már ritka. Mostanra már csak reggel és este szopik, a többi étkezésre már szilárdat kap, illetve néha étkezés után kéri még a cicit, de már egyre ritkábban.

2016. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem par nap mulva tolti a 6 honapot, de meg nem ül sehogyan. Minimálisan hizik csak az elmult hetekben (havi 200 grammot, volt, hogy csak heti 30-at). A doktorno szerint taplaljam hozza. A szoptatasi tanácsadó az általam szedett vitaminra gyanakodott, tény, hogy mióta nem szedem, állandóan enni akar a babam, ejjel is gyakran kel. Ez a tanácsadó szerint nagyon jo, anyukam szerint éhezik a baba, mert "nem eleg eros" a tejem.

A barátnőm 7 honapos koráig csak szoptatta a kisfiát. Azt gondoltam, lassan megkinalom ezzel-azzal, de nem erőltetem, ha nem akarja... Annyit szopik , amennyit akar továbbra is. Olyan nehez okosnak lenni ebben. Is.

Köszönöm a válaszokat!

2016. okt. 22. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!