Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azoktol kerdeznek, akik nem...

Azoktol kerdeznek, akik nem szoptattak, csak lefejt anyatejjel etettek a babajukat, tudnatok tanacsot adni?

Figyelt kérdés

Sajnos szuletesi rendellenesseg miatt a babam nem tud szopizni. Az elozo ket gyermekemet szoptattam, neki is anyatejet szeretnek adni, amig csak lehet. Most 1 honapos, de nagyon megszenvedek a fejessel. Rettenetesen utalom is, es kinlodas az egesz. Szepen beindult a tejem, de azota mar 2x majdnem el, is apadt. Volt hogy mar egesz ugyesen lett 130 ml ket cicibol, aztan hirtelen a semmibol alig 40-50-re csokkent. Raadasul azt se tudom elkepzelni, hogy fogok tudni esetleg elmenni bevasarolni, vagy valamit intezi, ha 2-3 orankent etetek, altatok, fejek es kezdhetem elorol...

Tudnatok segiteni, akik mar tuleltek ezt, nalatok hogy mukodott? Barmilyen tanacsot megkoszonnek.


2016. márc. 1. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én 6 hónapos koráig fejtem a tejem. Az a titka akár csak a szoptatásnak, fejni fejni fejni. Én könnyen beszélek, nekem csak ő van, nem tudom hogy fogod bírni így hogy vannak még gyerekeid, de leírom hogy én hogy csináltam. Szaporítós teát ittam (mecsek) minden nap, görög szénamag kapszulát vettem be reggel és este. Annyira sikerült felszaporítani hogy volt hogy 400 ml-t fejtem, petsze 2 ciciből. Először óránként (mintha ugye baba enne) kb fél óra, 3/4 óráig. Még éjszaka is. Annyira fáradt voltam hogy azt hittem meghalok, de ezt kb 3 hétig csináltam. Utána 2 óránként és végül 3. Megetettem cumisüvegből, büfiztettem, peluscsere, kb 2 órát aludtam és keltem újra fejni. De hidd el így be fog állni. A másik lényeges dolog ami nálam teljesen bevált hogy tudtam mikor kér majd enni és előtte 1 órával már fejtem is. Mindig frissen fejt tejcsit kapott, ez ösztönzött hogy gyűjtsem is a fagyóba. 3 hatalmas rekeszünk tele volt tejcsivel, anyósoméknál szintén 3. A sok-sok fejés a titka az egésznek. Ami még fontos hogy minimum 3 liter folyadékot igyál. Leves formájába, vagy víz, gyümölcslé, teljesen mindegy csak fogyassz sokat belőlük. Hidd el hogy így menni fog, nagyon fárasztó, nekem is kötve volt a kezem, mire elindultunk sétálni, rohanhattam haza mert patakokba folyt a tejcsi, de nekem megérte. Nem vagyok fanatikusan szoptató/fejő, de úgy voltam vele hogy jobb ha azt kap. Remélem tudtam segíteni. :) ha ķérdezni szeretnél, szívesen válaszolok ha tudok. :)
2016. márc. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát így, ahogy írod. Gyűjtöttem a hűtőbe is, ha gyorsan kellett, abból etettem. (pl. amikor hazaestünk a városból és nem volt 15percem lefejni teljesen. Fejtem, amikor volt "kedvem" hozzá és ha 3 nap alatt nem fogyott el a hűtőből, fagyasztottam, de mindig elfogyott/let helyette friss. Altatni nem kellett, ettek, hasaltak, aludtak mind a ketten. Az alatt fejtem a következőt.

4-4 hónapig csináltam, aztán éjjel már nem keltem, a fiaim meg aludtak egész éjjel. Meguntam, utána tápszer pótlás és hozzátáplálás kezdődött. Tej volt továbbra is, de már nem is kellett annyi.

2016. márc. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát én 8 hónapig csináltam,elég volt,nagyon is.Tejleadó voltam a végén.

Így csináltam,ahogy írod,etettem,büfi (ez együtt legalább 2 óra volt,nem volt teljesen zökkenőmentes sajnos az etetés).1 órám maradt talán fejni,mosogatni,be a mikróba mindent ami nem kell (sterilezni).Aztán kezdtem elölről.Volt mellette háztartás,suliba jártam,tanulni kellett volna; ja és persze egy nagy füves kert...

Soha nem csinálnám így utólag újra.Egy küzdelem volt,éjjel összesen aludtam 2-3 órát.A pici is 10-15 alkalommal ébredt.(később kiderült,hogy betegség miatt,de eleinte nem tudtuk)

Tejeladó meg úgy lettem,hogy a mi fiunk elkapott egy komoly gyomorfertőzést (nem tudjuk hol,nagyon későn derült ki,a kiszáradás szélén volt,ha nem visszük magán orvoshoz nem tudom mikor vizsgálták volna meg rendesen...)

A fertőzés következtében (valószínűleg ezért) teljesen elutasította a tejet 5 hónaposan,ezért kelt olyan sokszor éjjel is.

Egy másik kisfiúnak a környéken viszont pont kellett és az ő védőnőjük segítségével adtam át nekik a vizsgálatok után.

Az vetett véget a dolognak,hogy kórházba kerültünk a fiunkkal,ott már nem tudtam megoldani a sterilizálást-fejést,így elapasztottam közel 9 hónap után.

Eleinte csak 20-30 ml fejtem összesen még a szülés után,később már hajnalban 200-240 ml is volt.Ettől függetlenül nem volt valami jó buli,de én is szerettem volna ameddig lehet anyatejet adni a fiunknak.

2016. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Ha el kellett mennetek valahova es nem otthon evett a baba, azt hogyan oldottatok meg? Melegen vagy hidegen vigyem a tejet? Pl a heten kell menni az orvoshoz es a vedonohoz statuszra. Ha elhuzodna es nem erunk haza idoben, valahogy meg kell etetnem, de fogalmam sincs hogyan keszuljek. Fejni se fogok tudni ott nyilvan.. Mennyivel egyszerubb volt szoptatni. Elegge kiborit ez a helyzet, hozza lehet szokni? Kb olyan tanacstalannak erzem magam ebben a helyzetben, mint az elso gyereknel, szeretem pontosan elore latni es megtervezni a dolgaimat, es kiborit ez a bizonytalansag, a faradtsag meg ratesz meg egy lapattal...

2016. márc. 1. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!