Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megszakításos védekezés a...

Megszakításos védekezés a szoptatás alatt, vélemény?

Figyelt kérdés
Lassan letelik a 6 hét és már nagyon szeretnénk együtt lenni a Párommal. Még nem voltam dokinál kontrollon de majd ott szeretnék tabit felíratni. Én úgy tudom a szoptatás alatt, amíg nem jön meg a menstruáció nagyon kevés az esély a teherbe esésre, de van rá... Most egyelőre nem szeretnénk gyermeket, a pici lányunk 4 hetes. Én szívem szerint nem nagyon kockáztatnék ... A gumi a másik lehetőség de azt rettenetesen utáljuk, de ha más nem lesz akkor természetesen marad az. Mit gondoltok?
2011. okt. 4. 00:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha a 6 hetes kontrollig kibírjátok, akkor utána lehet Pharmatexet használni. De előtte mindenképpen csekkoltasd le, mert ha van mé vmi sérülés bent, akkor a pharmatex marhatja. Egyébként semmi különös, kicsit bővebb hüvelyváladékot csinál, ami 6 hét után nem jön rosszul sem.
2011. okt. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

azt gondolom vagyis inkabb tudom hogy igen teherbe eshetesz en most ugyanigy jartam, megszakitasos modszer mellet estem teherbe

15 hetes kismama

2011. okt. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
MI is igy védekeztünk. 3-szor szoptattam akkor még. Most az eredmény ott szuszog a kiságyban. 20 hónap van a két gyerek között...
2011. okt. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ellenpéldát is írjak. mi amíg nem akartunk gyereket, 7 évig megszakítással védekeztünk, aztán mikor nem védekeztünk elsőre megfogant a babám. aztán a két baba között megint megszakítás, majd mikor terveztük a tesót megint minden simán zajlott. most 1 éves a lányom, nem szeretnénk harmadikat, megszakítással védekezünk és remélem, hogy továbbra is beválik. :) De én is sok embert ismerek,akik így lettek várandósak, ráadásul szoptatás alatt.
2011. okt. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is így jött össze a harmadik. Ha nem szeretnél babát, akkor válassz biztonságosabb módszert, vagy várd ki a 6 hetet, és a dokival felirathatsz tablettát ill. van olyan injekció is, ami fogamzásgátló és adható szoptatás alatt is.
2011. okt. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

07:13-nak:

Mi majdnem 15 évig védekeztünk így, csak akkor jött össze a két babó, amikor szerettük volna, aztán a második születése után, még szoptatási idő alatt véletlenül jött a harmadik, ugyanilyen védekezés mellett.

2011. okt. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is így védekeztünk!Nálunk bevált, mert csak akkor jött a kistesó mikor már akartuk is!


Én is szedtem az elején gyógyszert, de nme jött be!Összevissza pecsételtem tőle hetekig, meg kevesebb lett a tejem, más ízű is, így hagytam a francba és maradt a megszakítás (gumiundor van itt is!)


De teljesen megbízom a férjemben, és tényleg nem volt baleset!

Szerintem a megszakítás egy fejben jó pasival hatásosabb amint a pharmatex!Én arról csak rosszat hallottam! :(


22 hós kislány és 9 hetes pocakbabi anyuja


Ja, ha besikerült volna mégis egy kis élet, akkor biztos megtartottuk volna :)

2011. okt. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen Mindenkinek a válaszokat! :) Úgy látom nagyon megoszlanak a vélemények, tehát inkább nem kockáztatok így, hogy van akinek valóban így sikerült teherbe esnie. Mi a Párommal jelenleg semmiféleképp nem tudnánk vállalni még egy babát, ezért szeretnék biztosra menni. :-) Ha mégis besikerülne (csak az elmélet kedvéért) akkor valószínűleg nem tudnám elvetetni mert az abortusztól a hideg ráz ... A 6 hetet egyébként mindenképp szeretnénk kivárni, én addig ameddig nem vizsgált meg a dokim nem szeretnék szeretkezni mert hát sosem lehet tudni ... :-) Meg am is maszatolok még.
2011. okt. 4. 09:20
 9/13 anonim ***** válasza:
Én az első vagyok. Nálunk védekezésképp mindig a Pharmatex van, mert én gyógyszert nem akarok és elmúlt az az időszak, mikor gumit használunk (megbízom benne), de én nem tudnék megszakítással védekezni. Számomra a szex akkor teljes, ha bennem megy el. Nem akarok vitát szítani, ez teljesen egyéni érzés, de ahogy olvasom, h évekig csináltátok így, még a hideg is kiráz. Tényleg nem rossz értelemben írom ezt, ne haragudjatok. Ha nektek így is teljes én azt elfogadom.
2011. okt. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem is így teljes. :-) Teljesen megértelek. Úgy szeretem, ha a Párom bennem élvez el, hiszen így teljesedik be az együttlét, úgymond. Viszont én a pharmatexről csak rosszakat hallottam ... Azt olvastam nagyon sokan esnek mellette teherbe. Csak addig terveztem a megszakításos védekezést amíg a tabit el nem kezdem szedni.
2011. okt. 4. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!