Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogyan szoptattok hogy a...

Ti hogyan szoptattok hogy a baba ne hanyja ki a tejet?

Figyelt kérdés
A babam ma 3 hetes es 1 hete rendkívüli mohón eszik. Hasfajos is. Mindig bufiztetem szoptatas közben is , mivel meg felre is szokott nyelni es kohog. Sokszor addig nyugolodik amig tul nem eszi magat es utanna meg kihanyja a tejet. Van e tippetek hogyan kellene szoptassak?
2016. nov. 1. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ezek inkább refluxra hajaznak.. mindenképpen mond az orvosnak ezeket!


én fekve etetek, ha ölben van nem tudom úgy fogni hogy ne nyomjam fel a kis gyomrát vagy ha sikerül akkor a letevésnél. na és persze sűritő is sokat segit.

etetés közben nem tudom büfiztetni mert ha éhes akkor úgy behergeli magát, hogy utána meg nem tudod enni csak sir... aztán meg végképp mohón eszik

2016. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mar mondtam az orvosnak de normalisnak tartja mondvan tul eszi magat. Persze ez nem egesz napos jelenseg , max 1x napjaban . Mar arra is gondoltam, hogy en vagyok a hibas amiert sokat adok neki egyszerre. Van ugy hogy 20 percen keresztul folyamatosan szivja a tejet es meg utanna is kellene neki , nics szivem kivenni a szajabol a cicit. Valószínűleg Tudni kellene nemet mondani egy adott pillanatban?

Amugy en is csak fekve tudok szoptatni.

2016. nov. 1. 12:58
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Olvass sokat a témában: lll.hu
2016. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

3 htes baba jó, hogy 20 percig eszik, sőt utána is :) emitt ne aggódj, 20 perc nem elég nki, annyira azért nem jön a tej :) 1 órán keresztül is ehet, ha annyi kell neki, semmiképpen nem jó taktika, hogy elveszed neki, ráadásul akkor még mohóbb lsz, mert tudja hogy még gyorsabban kell ennie ahhoz, hogy jól tudjon lakni. inkább a környezeten próbálj változtatni, minél nyugodtabb a légkör annál jobban ellazul és lassabban sziv. biztos észrevetted, hogy éjjel nem nyel sok levegő ;)

facebookon van szoptatás kérdezz-felelek csoport, ott több tanácsadó is van, nyugodtan kérdezhetsz ott is :)

2016. nov. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

gyakrabban tedd mellre ... és kevesebb ideig hagyd enni


és ekkora gyerek még nem hány hanem bukik

ha hányna az már betegség

a bukás nem ott csak a felesleg jön ki


és pocak masszírozás, hason fektetés magasra emelt popsival

2016. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem indegy,hogy nagy adagot kibukik,vagy szó szerint sugárban kihányja? mert ha utóbbi,akkor gasztrológus+hasi uh nem ártana (2 refluxossal mondom,bárhogy szoptattam nem használt semmi változtatás a szoptatásban, csak mikor az okot szüntettük meg) büfiztesd alaposan lehetőleg mellváltáskor is,és igyekezz minnél kevesebbet mozgatni evés után (pl. tegyél nyálkendőt/előkét/textilpelust rá,hátha megúszod a bukás miatti öltöztetést) én hordoztam/hintába raktam is sokat így nem volt annyit vízszintben
2016. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os, elárulod, mi volt az ok?

Fiamnál nem lett meg, és ugrott a szoptatás, mert túl sok kijött, nem gyarapodott, nutriton nem használt, csak lefejt tejjel.

2016. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első babám csinálta ezt, félórát evett, már 4-5 naposan 120 millit simán evett egy evésre, utána meg a következő evésig folyamatosan bukott. Nálunk senkinek sem jutott eszébe a reflux, de jókedvű baba volt, és szépen gyarapodott a súlya is, és ahogy nőtt, fokozatosan el is múlt ez.
2016. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az első tejfehérjés volt,a második tej-szója fehérjés,elsőnél elég volt a nullás tejdiéta+savcsökkentő, a másodiknál aminosav alapú tápszer kellett (a hidrolizált fehérjéset sem bírta,nemhogy a tejet) a nagyobb szerencsére két éves kora előtt kinőtte már :-)

6

2016. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! !!
2016. nov. 6. 03:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!