Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Több gyerekes anyukákat...

Több gyerekes anyukákat kérdezek háztartás vs szoptatás ügyben?

Figyelt kérdés

Hat hetes a kisbabám és ébren mindig sír, aludni meg ritkán alszik, akkor is egy órát altatok. Ha első baba lenne, akkor nem okozna problémát, de nekem van mellette még másik kettő, plusz férj, aki hajnalban megy, este jön és muszáj ellátnom a háztartást, főzni, mosni, stb.

De már nagyon ki vagyok merülve, éjjel max 4 órát alszom, nappal meg a nagyobbik kicsi miatt szóba sem jöhet a pihenés.

Ti hogy csináljátok, hogy mindent el tudtok végezni? Segítségem senki sincs és nem hittem volna, hogy nem fogok tudni vele megbirkózni. A nagyobbik kicsim ráadásul bitang eleven gyerek, nappal már nem is akar aludni, egész nap futkározik, kiabál, a kisbabát sokszor felkelti. Úgy érzem nem bírom és haragszom magamra, hogy ilyen vacak vagyok.


2016. nov. 24. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem vagy vacak egyáltalán, ez egy nagyon nehéz helyzet. Szinte most szültél és teljesen egyedül vagy három kicsivel. Dúlnak benned a hormonok plusz a kialvatlanság nem a legjobb együttes. Ne a haztartás legyen a fő gond. Engedd el a dolgot, ha úszik minden. Férjnek étel kell ez oké, főzni meg kell valami egyszerűbbet, mert neked is kell az energia. Nem tudom hogy álltok anyagilag, férjed mennyire érzi át a helyzetedet, de esetleg pár hétig nem lehetne kaját rendelni?

A futkárotó nagyobbal próbálj többet a levegőn lenni, az neked is jó lesz, és hátha a baba is kidől és nagyokat alszik a friss levegőn.

Tudom kegyetlen nehéz ez az időszak, de idővel jobb lesz. Próbalj minél többet aludni és pihenni. Nagyobbat is fektetni delután. Neki is szuksege van az alvasra.

Kitartást! Ha van kedved irj privit!

2016. nov. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaz a 3.al most vagyok várandós.De amikor a 2.at szültem akkor a férjem besegített a háztartásba.Főztem,beraktam a mosást majd kiteregettem.A vasalást sokszor a férjem oldotta meg,vagy összeporszívózott amikor hazajött.

Nekem nagy segítségemre volt a hordozókendő.

2016. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem most születik még a 2., az 1. 1,5 éves, de én is nagyon félek, hogy fogom ezeket megoldani. Nekem sincs segítségem, csak ritkán.
2016. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A háztartást muszáj csinálni, mert ha egy napot is kihagyok, akkor olyan felfordulás lesz, amit a férjem már nehezen tolerál. Én ezt szoktam meg, nekem ez a normális, de nehezen viselem, bár ma egész sok mindent meg tudtam csinálni.

A kicsi most talán elalszik, hogy én is kicsit hunyhassak egyet.

2016. nov. 25. 01:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanígy vagyok, csak két gyerekkel. Dackorszakos nem alvó 3 éves és a fogzó nem alvó 8 hónapos. Először is nem főzök, max a picinek turmixolok valami egyszerűt, de kb fele arányban bébiételt eszik a szopi mellett. Kajafutár hozza hét közben a kaját, hétvégéken meg anyukámnál eszünk. Vettünk egy robotporszívó/felmosót, ami nagyon jó, de egy takarítónő is jó ötlet lenne helyette. A vasalást nagyon minimálisra csökkentettem, csak amit nagyon muszáj. Vásárlást házhoz rendelem, szinte mindent, a karácsonyi ajándékokat is. Amit csak lehet neten intézek (számlák, ügyintézés stb.) Amit csak lehet egyszerűsíts, én pl. most készítettem el az "adventi koszorút", ami 4 gyertya bébiételes üvegben minimálisan feldíszítve :-)
2016. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Uramatyám, 5-ös, nem dilizel be folyton otthon? Én alig várom a pénteki bevásárlásokat, mert akkor legalább kimozdulok egy kicsit. Az ügyintézést is direkt úgy csinálom, hogy minden nap egyet, így mindig megyünk egy kicsit. Ha 2 napig nem megyünk sehova, már minden bajom van, meg a 22 hónapos naggyal se lehet bírni. Kedves kérdező, nekem is hasonló problémám van, de nekem még "csak" 2 gyerek van. A 7 hetesem 2 hete kapott rá a cicire, azóta folyamatosan mellen lenne. Bizony néha hagyom sírni, amíg befejezem, amit elkezdtem. Én nem altatok, egyszerűen csak leteszem az ágyba. Ha úgy látom, hogy eleven, akkor a játszószőnyegre, hadd nézelődjön. Ha ordít, hát ordít. Egy picit el kell viselni, mert máshogy tényleg nem megy.
2016. nov. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Nálunk ma alig aludt a kicsi, nem is tudtam főzni, mert vagy sírt, hogy éhes, vagy sírt, mert kakis és fáj a popsi, vagy sírt, mert mert fáj a hasa.
2016. nov. 28. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, nem dilizek be, mert nem itthon ülünk, csak semmi kötött és semmi kötelező. Járunk játszótérre, játszóházba, találkozunk barátokkal, átmegyünk egymáshoz. De bevásárolni a két gyerekkel, meg postán sorbanállni, az nekem nem program, hanem szenvedés.
2016. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!