Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hetes a babám de a nap...

Egy hetes a babám de a nap 80%-át cicin tölti. Már véresek a bombóim. Mit tudok tenni hogy elviselhetőbb legyen?

Figyelt kérdés
Csak ordít van hogy 3órát lóg rajta majd 20perc után megint ordít.teljesen kivagyok már.síró görcsöt kapok ha szoptatnom kell.kenem garmasannal de nem segít.

2016. nov. 24. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A garmastan nem jó.

Tiszta lanolin vagy anyatej.

2016. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Minél fiatalabb a csecsemő, annál valószínűbb, hogy a sírás hátterében az éhség áll - még akkor is előfordulhat ez, ha épp csak befejezte az evést.
2016. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Jön a tejcsi, vagy csak cicizik?

Az hogy ordít nem feltétlenül csak éhséget jelenthet még egy ekkora babánál sem.

2016. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Fejed? Lehet nincs is benne legendo, vagy men megfeleloen kapja be a mellet.

Laktacios tanacsadot keress. Csodakra kepes.


Fejessel nezd meg mennyi van benne. Sulya megfeleloen gyarapszik?

2016. nov. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Nekem ezért volt hasznos a mérleg. Az elején tudtam mérni, mennyit eszik. Ha megvolt a mennyiség, akkor tudtam, hogy nem a kaja miatt sír, más baj van. Ha meg nem, akkor az a baj, hogy cicin van, de nem eszik.


Szerintem kölcsönözz egy mérleget, amíg be nem álltok, meg nem látod, mikor miért sír, be nem áll a napirend valamennyire.

2016. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Átérzem rèszben a helyzeted. Legkisebbünk 2,5 hetes és ő is nagyon sokat van cicin. (nálunk van sok pisi-kaki és elég sokszor bukik is..) Amúgy a kórházban is volt egy vérző bimbós csajszi és neki is a garmastant és a bimbóvédőt mondták...
2016. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

VAlószínűleg nem teljesen jó a technikája.

Egy jó technikával szopó baba bármennyit lehet mellen, és az nem sebesedik ki.

Szoptatási tanácsadót hívj ki, aki megnézi, és türelmesen segít.


A kenőcsöket én is hanyagolnám.

Szoptatás után a nyálas anyatejet hagyd rászáradni, az a legjobb gyógyír (és még ingyen is van...)

2016. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a technika nem volt megfelelő, már sírva hívtam a védőnőt, annyira kipirosodtak, fájtak a bimbóim. Ő segített a jó póz beállításában, ill amíg gyógyult, a bepanthent kentem rá minden szopi után. Annyi, hogy következő etetés előtt leöblítettem. 2-3 nap alatt teljesen rendbe jöttem. A garmastán nekem sem segített.
2016. nov. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem feltetlenul igaz, hogy a technika rossz. A szoptatas nagyon durva igenybevetel a mellbimboknak, idobe telik, mig megedzodnek. Csak azert gondolom, mert nalunk a fiam technikajaval semmi gond nem volt, megis veresek es sebesek voltak a mellbimboim. Nagyon nagyon fajt a szoptatas a kezdetekben, de 2 het utan mar szinte fajdalommentes volt. Nekem csak a lanolin es az ido segitett.
2016. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!