Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyilvános helyen szoptatni?

Nyilvános helyen szoptatni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy vannak, akik olyan diszkréten tudnak szoptatni nyilvános helyen, hogy azt senki nem veszi észre. Aki képes ilyesmire, megírná, hogy működik ez? Holnap strandra szeretnénk menni, de nem tudom, hogy oldhatnám meg a szopikat...
2010. ápr. 30. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Úgy, hogy bemész az öltözőbe, vagy a pelenkázó helységbe ott általában szokott lenni egy szék, jobb esetben kényelmes is.
2010. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Én bárhol, bármikor szoptatok. Legutóbb egy rendezvényen szoptattam úgy, hogy közben másokkal beszélgettem. Fel se tűnt nekik, mit csinálok. :-) Hordozókendőben volt a baba, abból semmi se látszik.

Az is jó megoldás, ha egy kendőt vagy egy textilpelust, a strandon esetlg egy törölközőt a válladra terítesz. Nekem az is bevált, hogy kardigán volt rajtam, azt húztam kicsit jobban rá a babára. A szoptatós pólókból meg mindenféle segédeszköz nélkül se látszik ki semmi.

2010. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Egyszerűen olyan poló van rajtad ami ráomlik a gyerek fejére. Max egy pelenkával letakarod a nem publikus részeket. Mivel úgy is úgy kell fogni a gyereket, hogy befelé a feje nem fog sok látszódni, de tudni fogják hogy szoptatsz.
2010. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szoptatós pólók???
2010. ápr. 30. 12:31
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Igen, van olyan. Nem tudtad?
2010. ápr. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
ÉN úgy csináltam amikor strandon voltunk, hogy bementem a pelenkázóba és ott, de simán lehet öltözőben is, vagy ha szabadtéren vagytok akkor letakarod egy pelussal vagy napsátorban. Simán meg lehet oldani.
2010. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Én szégyellem ezért csak is otthon és egyedül elvonultan csinálom. Az hogy nyilvános? SOHA.
2010. ápr. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem hallottam még a szoptatós pólóról, de most rákerestem, és nagyon jó találmány! :)

Én nem szégyellem, hogy szoptatok, csak nem akarom, hogy lássák a mellem. A férjem is mindig azt mondja, hogy a legszebb látvány a világon, hogy a felesége a testéből táplálja a kisfiát. :)

2010. ápr. 30. 12:58
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
De arra is gondolni kéne hogy talán azok, akik a helyet ahol vagytok arra használják amire eredetileg tervezve van, nem kiváncsiak erre. Joguk van hozzá. És mivel ők azok akik nem tettek semmit csak pl sétáltak a séltáó utcán (mert az ugye arra van) hát nem nekik kell majd megúzni maguk meg félre nézni. Szerintem mindenhol meg lehet oldani hogy ne lássák mások illetve ha valaki akkor szoptat amikor a gyereknek épp kedve van az vállalja be ezt a nehézséget is vele. Lehet autóban, pelekázóban, teríthetsz rá valamit hogy ne látszódjon ki stb... Strandon ott van az öltöző, kis sátor...
2010. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hééé! Az utolsónál nem értem sem a választ, sem a hangnemet! Először is azt kérdeztem, hogy lehet úgy szoptatni, hogy más ne lássa. Másodszor azt is írtam, hogy nem akarom, hogy mások lássák a mellemet - attól függetlenül, hogy nem szégyellem, hogy szoptatok. Azért, mert a férjemnek ez szép látvány, nyilvánvaló, hogy másnak nem az, de ha az lenne, akkor sem mutogatnám. Ha pedig valakinek az zavaró, hogy ki tudja venni a pozíciónk alapján, hogy éppen szoptatok, miközben semmi "kellemetlent" nem lát, az menjen pszichológushoz és kezeltesse magát! Amennyiben pedig csak szerettél volna valamin felháborodni, és hangot adni annak, hogy mindenki hülye, csak te nem vagy az, akkor szólok, hogy rossz kérdéshez írtál, mert itt senki nem állítja annak az ellenkezőjét, amiért te kardoskodsz!

A többieknek nagyon köszönöm a tippeket! :)

2010. ápr. 30. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!