Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért erőltetik ennyire a...

Miért erőltetik ennyire a szoptatást?

Figyelt kérdés

Lassan már úgy veszik ezt a szoptatás témát, mint a terhesség alatti dohányzást. (Ugyanúgy megvetnek ha nem szoptatsz, mintha cigiznél.)

Miért kell ezt ennyire erőltetni?

Oké, a legjobb a babának, de nekem például annyira fájdalmas volt a szoptatás, hogy nem viseltem el. (Pláne a szülés után, amikor megvolt a magam baja az összes fájdalommal). A másik, hogy nem is volt elegendő tejem.


Manapság már mindenféle megvan a tápszerekben is, millió gyerek felnőtt azon is.

De ha azt mondom, hogy nem szoptatok, nem kéne megvetően nézni és főleg nem erőltetni.


2008. okt. 6. 23:00
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
84%

Azért az érdekes, hogy az a válazs, amely szerint nem kell foglalkozni a véleményekkel 87%-os, az enyém csak 50%-os. Pedig senkinek nem adtam kokrét véleményt, csak próbáltam a felvilágosítás fontosságára rávilágítani. A tápszer dobozán rajta van, hogy hány száz vitamin van benne, az anyamellre nincs ráírva, hogy az a tej amit termel, mit is tartalmaz.

De én továbbra is tiszteletben tartom azt, hogy ki hogyan dönt, akár tudatlanul is. Csak kár, hogy ezen múlik!

2008. okt. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Nagyon terjedelmes, de ebben minden benne van!

Érdemes belenézni!!!

2008. okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
60%

nekem egyáltalán NEM VOLT TEJEM.

ugye szülés után azt mondják 3napig elég az a kis előtej is a babának.hát nekem az SEM VOLT.már a kórházban végig üvöltött szegénykém,éhes volt.3nap után hazajöttünk és csak sírt,és én éreztem,hogy nincs tejem.semmi változást nem fedeztem fel a mellemben.az első adag tápszert úgy bevágta szegénykém,utána végre aludt is egyből.

és aki azt mondja egyszerűbb tápszerezni,az még nem kutyult 3óránként (éjjel is).a szoptatás,az egyszerű,csak ráteszed cicire és ennyi.

és tényleg nem kell lenézni a szoptatni NEMTUDÓ anyákat.

szerintem olyan meg igen ritka aki nem akar.

2008. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
56%
Te nem törődj senkivel!Sem a szoptatás témában,sem semmi másban a világon.Ő a tiéd,nélküled nem is létezne,biztos,hogy nem akarsz ártani neki,ezért senkinek semmi köz hozzá,hogy szoptatsz-e vagy sem!
2008. okt. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
64%
Ez a kérdés mindig is meg fogja osztani az anyák véleményét, és csak felkorbácsolja az indulatokat! Minden anya a legjobbat akarja a gyermekének, minden anya a legjobb a gyermeke számára. A tápszeres anyukák is szeretik annyira a gyermeküket, mint a szoptatók. Aki éhezteteti a gyermekét az más tészta, és itt nyilván nem erről van szó. Isten ítélkezhet, mi ne ítéljük el egymást, főleg ne elhamarkodottan!!!!
2008. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
70%

Két teljesen külön téma az, hogy valaki szeretne szoptatni, de nem tud, mert nincs tej, vagy van, de a babának az kevés és pótolni kell tápszerrel, meg megint másik dolog az, hogy valakinek lehetne teje, de meg sem várja, hogy beálljon, vagy meg sem nézi, hogy alakul, hanem pár nap után (vagy még szülés előtt) a szoptatás ellen dönt, mert kényelmetlen, fájdalmas, kellemetlen, vagy esztétikai okokból.

Az első csoport érthető és nem hiszem hogy értelmes ember rájuk megvetően nézne.

A másik csoport csak simán önző. Mert azzal azért tisztában van mindenki, hogy az anyatej nem véletlenül alakult úgy, ahogy az idők folyamán és jobb, mint a tápszer. Ugye, ez világos?

Mert igen, tápszeren is felnő a gyerek. Meg sok dohányos is egészséges gyereket szül. Mégis ellenzi a társadalom az utóbbit. (Már elnézést, hogy ezzel a dohányzás témával példálozok, de te is ezt hoztad fel és nekem is van a környezetemben dohányos kismama, friss az élmény.) Igen, véleményem szerint épp annyira önző mind a kettő. Tehetne valamit a babájáért, de nem teszi, mert neki így jobb, vagyis jobbnak tűnik. Én, én, én, nekem, nekem, nekem... Így kezdődnek a mondatok.

A szoptatás tényleg fájdalmas, de nem csak egy-két nőnek, erre nem születni kell, a kismamák döntő többségének fájdalmas a szoptatás, amíg a baba megtanul szopni és a mama is helyesen szoptatni. Ezt ki kell várni. A terhességnek is voltak kellemetlen, sőt, fájdalmas részei, mégis kibírtuk.

Jah, a dohányzásra visszatérve. Egykori barátnőm végig dohányzott terhesség alatt. Nem rakta le, mert félt, hogy akkor sokat hízik. Igen, megvetettem. Szült egy alig két kilós babát negyvenedik hétre. Egészséges, de nagyon pici. Büszke volt magára, mert hipp-hopp kint volt a gyerek és a lepény távozása után már bírt és ment cigizni. Talán két napig szoptatott, majd áttért a tápszerre azzal a magyarázattal, hogy van teje, de a baba nem szereti, nem fogadja el, kiköpi. Közben megtartotta a napi egy doboz cigit. Csodálkozik, hogy nem ízlett a tej? Mindegy, rándított egyet a vállán és mosolyogva jelentette ki, hogy így legalább már egy napig sem kell azon gondolkodnia, hogy most csökkentse továbbra is a cigit, visszatérhet másfél dobozra, mint terhesség előtt és még a mellei is szépek maradnak. Nah látod, ez gáz és érthetetlen.

Úgyhogy megértem, hogy sok embernek meg az érthetetlen, ha valaki azért nem szoptat, mert szülés után van elég baja. Nem ez lesz az utolsó eset, amikor a személyes igényeinket, kényelmünket kell feláldozni a gyermekért, lesznek még ettől keményebb dolgok is.

2008. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
41%

Én vagyok aki leönzőzte a kérdezőt! Azóta jó sok üzi jött, de sokan nem tudnak értelmezni!

SENKI NEM NÉZI LE A SZOPTATNI NEM TUDÓ(!!!!)ANYÁKAT. De azokat igen,akik jaj,mert fáj,meg van elég bajom nyűggel nem szoptatnak. Legalább azt a kevés tejedet add oda neki,Te! A többi hozzászólónak meg annyi,ha nem értesz valamit,kétszer olvasd el.

2008. okt. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
74%

Én először kérdezek: ki erőlteti a szoptatást és hogyan? Ki néz Rád megvetően, ha megtudja, hogy nem szoptatsz?

A véleményem:

A szoptatást javasolják szinte mindenhol, mert valóban az a legjobb a babának. Ha a babádat megkérdeznéd, mit szeretne enni: anyatejet, vgy tápszert, a válasz egyértelmű.

Én is nagyon megszenvedtem a szülést, gátmetszésem volt, és biliárdgolyó méretű aranyerem. A tejem nehezen indult be, a mellbimbóim pokolian kisebesedtek, de nem adtam fel. Én mindenképpen szoptatni szerettem volna a babámat, és ezért megtettem mindent. Ráadásul szülés után kb. 1 hónappal mellgyulladásom lett, 40 fokos lázzal, és kevesebb is lett a tejem abban a mellemben, amelyik begyulladt. Viszont csodálatos dolog a babámmal összebújni, nézni, ahogy szopizik, együtt aludni így vele.

Attól, hogy nem szoptatsz, ugyanolyan fontos, értékes, egyedi, legjobban szeretett leszel a babádnak, és azt gondolom, ez a legfontosabb.

2008. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
16%

Az előttem szólókhoz annyit tennék hozzá. HOGY NEM CSAK ÖNZŐSÉG,hogy nem szoptat ,vagy hogy feladja a szoptatást ilyen olyan indokkal. DE FELELŐTLENSÉG SAJÁT MAGÁVAL SZEMBE IS: HISZEN mint itt írták már a SZOPTATÁS és a SZÜLÉS VÉD A MELLRÁKKAL SZEMBEN.

Szóval ha nem a babádért magadért viseld el a szoptatást.

2008. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Már mindenféle válasz érkezett,és mindegyikben van igazság.Valóban ez két külön dolog,hogy nem akar vagy nem tud szoptatni.Viszont az nem mindenkire igaz hogy akinek kevés van lehet több is,mert sajnos van hogy hiába tesz az ember meg bármit,nem lesz több.Az is igaz,hogy aki gyermeket vállal,annak tudnia kell,hogy ezután már nem igazán az számít hogy nekünk magunknak milyen nyűgünk van,hogy hol fáj,vagy hogy mit szeretnénk,hanem hogy a babának mire van szüksége,ő mit akar,és most már mindenben ő az első. Ki ne szeretne reggel tovább aludni,vagy egyáltalán átaludni egy éjszakát,vagy elmenni olyan programokra amire baba mellett nem lehet, de mindezt félre kell tenni.Ha nincs is elegendő tejed,azt a keveset is érdemes odaadni,én is lassan három hónapja kínlódom a kevés tejemmel,mindig azzal kezdjük az evést,és elég macerás utána kitalálni mikor mennyi tápszert kér,mert össze-vissza eszik.De úgy vagyok vele,ha 10 ml-t is eszik anyatejet,az is valami,mert nem csak az anyatejben lévő fontos dolgok miatt hanem a kettőnk közti közelség,az ahogy megnyugtatja.Biztos van benne valami,szval te tudod,ez a te döntésed, ettől nem leszel rosszabb anya,csak más véleményen vagy,talán amikor azt mondod nem viselted el a fájdalmas szoptatást,egy kicsit magadra is gondolsz,te ilyen vagy,ez van.Talán nagyon nehéz szülésed is volt ami elvette a kedved mindentől, de azért az a pici baba nem tehet semmiről.
2008. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!