Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért erőltetik ennyire a...

Miért erőltetik ennyire a szoptatást?

Figyelt kérdés

Lassan már úgy veszik ezt a szoptatás témát, mint a terhesség alatti dohányzást. (Ugyanúgy megvetnek ha nem szoptatsz, mintha cigiznél.)

Miért kell ezt ennyire erőltetni?

Oké, a legjobb a babának, de nekem például annyira fájdalmas volt a szoptatás, hogy nem viseltem el. (Pláne a szülés után, amikor megvolt a magam baja az összes fájdalommal). A másik, hogy nem is volt elegendő tejem.


Manapság már mindenféle megvan a tápszerekben is, millió gyerek felnőtt azon is.

De ha azt mondom, hogy nem szoptatok, nem kéne megvetően nézni és főleg nem erőltetni.


2008. okt. 6. 23:00
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
36%
Látom kaptál hideget és meleget is. Én rövid leszek. Egy önző, buta anya vagy és emellett még lusta is,mert nem olvastál utánna mi mindenre való az anyatej! Inkább maradtál volna "csendben".
2008. okt. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
48%
Talán soha nem leszel ilyen meghitt közelségben a gyermekeddel, mint amikor szoptatod. Ez minden fájdalmat megér! Én is sokat könnyeztem az elején, 2 hónapja szoptatok, néha még most is fáj. Ha csak pár csepp tejem lenne, azt is neki adnám. Cicivel mindig megnyugtathatod...
2008. okt. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
55%
A 2-vel ezelőtti válaszolónak üzenem.Ez az oldal azért van,h tapasztalatokat osszunk meg egymással,illetve a kérdéseinkre-amennyiben lehet-választ kapjunk!Tehát nincs jogod csendre utasítani a másikat!És ha már a butaságnál tartunk:az utána egy n-el írandó,nem 2-vel...ha már vkit leszólsz,tanuld meg helyesen leírni a véleményedet!
2008. okt. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
69%

Én IMÁDOM szoptatni, a világ legcsodásabb dolga. Akkor csak az enyém és én az övé, árad a szeretetem felé. :) Amikor már meglátja a cicimet nevet és nyúl felém és mikor elkezd szopizni még nyammog is neki és simogat.... Ez csodálatos érzés! Erről akarsz lemaradni, csak azért mert "jaj fáj"? Megteheted, Te döntesz. Nehogy azt hidd, hogy más anyuka nem szenved és szenvedett, szerintem mind megkínlódunk egy gyermekért és a felnevelésért, sok-sok, rengeteg áldozatot követel. De mi vállaltuk, nem más. Nekem is nyűgös volt eleinte a fájdalmakkal is borzasztó volt együtt élni, nemhogy kínozni a mellem, hogy legyen tej. Sőt az én melleim olyan icipicik voltak, mint egy pattanás! Nem vicc! De küzdöttem, hogy legyen tejem a kék-zöldre nyomkodott mellemből. Én végigrepedtem a fenekemig 18 varrat, kivül 9(szerinted szar volt?), nem volt leányáol elhiheted, sőt még aranyerem is kibújt, hogy minden együtt legyen. Tyúklépésben közlekedtem 5 hétig. De szoptattam és szoptatok is már 9 hónapja. Sírtam eleinte, nem aludtam, de kenegettem a bimbóm és jobb lett. 6 hónapig kellett kenegetnem, annyira érzékeny volt, de már nem kell, már fel se veszem, ha szopizik, csak gyönyörködöm benne, ebben a kis csodában, mert egy csoda ez a kis csöppség.

Tápszert is kapott a kezdetekben, mert éhezett, kénytelen voltam adni neki. Ha ne lett volna tejem, nem indult volna be, akkor én is azon nevelném nem töltött káposztán, ez tény. :)

Ember küzdj és bízva bízzál....

Biztos jó anya vagy, csak kicsit éntörvényű, és még te vagy az első a magad számára, nem a kisbaba. CSak tudod ő nem választhatott, megszületett. Te választhatsz, és te neveled, olyan ember lesz amilyet fargsz belőle. Te vagy számára a minden! Ezt ne felejtsd el, ő csak rád számíthat.

Minden jót.

2008. okt. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:
24%

Az anyatej alapozza meg az immunrendszer működését. Ezt már mondták előttem.

Gondolj bele. Az anyuka rendesen táplálkozik és most nem a műanyag kajákra gondolok. Amit megeszik az anyuka az eszi a gyerek is. Kicsit sarkítva de igy igaz.

Konkrét példa a családomból. Az egyik anyukának nem volt teje, ergó képtelen volt szoptatni. Van ilyen... Elég korán elkezdte tápszerrel etetni a gyereket, aki 2-3 éves korára nem ismerte az ételek ízét ezért nem is volt hajlandó semmit megenni, csak tápszert és kenyeret.

2008. okt. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
69%

Az unokahúgom tápszeres baba volt.

Most mindent megeszik,imádja az ízeket.

Kedves utolsó válaszoló.

2008. okt. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
56%

Tápszer és kenyeres anyukának üzenem ő cseszte el!!


Én sajnos nem tudtam mindkét gyerekem egyformán szoptatni, de ameddig tudtam adtam neki, aztán sajna tápszeresek lettek. Az elsővel nekem is voltak kajálási gondjaim és nem a tápszertől,hanem a saját hibámból, mert csak azt mertem adni neki amit megevett, nem vezettem be új ízeket. Azért tegyük azt is hozzá,hogy minden gyereke más. Tanulság nem szabad mindent ráhagyni a gyerekre, mondván tudja mi a jó neki. igen is kínálgatni kell. Ebből okulva már a másikkal másképp csinálom. Igaz más alkat ő imád enni, a tesó a mai napig ellenne 3 pohár tejjel egész nap. Őt figyelmeztetni kell egyen, mert nem ér rá annyira játszik.


De ami a szoptatást illeti. Nem erőlteti senki. csak elmondják orvosok, védőnők, dietetikusok, hogy az a leghasznosabb a babának, mamának. Lelked rajta ha nem tűröd a fájdalmat és tápszerezel. A te dolgot, fel fog úgy is nőni. Itt mi csak azokat mondjuk el neked amik kimaradnak az életedből. De nekem ne sírj majd 40-50 évesen.,hogy csomót találtak a melledben és műteni, meg kemozni kell. akkor majd gondolj arra ha szoptatsz és nem csak megszülöd a gyereked akkor talán elkerülhetted volna.

Nem azért mondom ,mert most volt a mellrák világnapja,hanem mert tény.

Nekem erre a védő faktorra egy onkológus nőgyógyász férfi hívta fel a figyelmem. Jó volt végre egy férfitól hallani,hogy szülni és szoptatni egészségünk érdekében is fontos. S ha már az önzésről beszélünk ez is az ha belegondolsz. Azért szülsz és szoptatsz,hogy évek múlva is egészséges legyél. Nem baj ha változik a melled formája. A másik ennek egy mellékhatása, hogy ezzel erősíted a babád és a közted lévő kapcsolatot, az ő immunrendszerének is segítesz és a többi.

De minek is magyarázunk itt neked amikor NEM LÁTSZ TOVÁBB az orrodnál?

2008. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Nos tényleg írtak itt mindent már én nem akarok ítélkezni senki felett nem áll jogomban a véleményem nekem is megvan a dolgokról de leírom a saját sztorimat,sztem ez elég magyarázat lesz arra ha valaki akarja akkor lesz teje.

Én császáros voltam,szedtem a hippes teát meg a homeós bogyókat,kb 4napra be is lövellt a tejem,de nem tudtam,hogy abba kell hagyni a bogyókat és szedtem tovább,ennek az lett az eredménye,hogy majdnem elment a tejem..kb 3 nap alatt,pont itt volt anyukám és szemtanúja volt annak,hogy amiért sokan azt mondják hagyni kell a baba hagy egyen annyit amennyi jól esik neki én nem is méregettem kaja előtt és után,ergo nem tudtam mennyit eszik,mindig csak arra lettem figyelmes,hogy már 4,4.5órákat alszik és a végén már 4szer riasztott a légzésfigyelő,ekkor mértük meg és kiderült az amúgy is lefogyott khzi súlyból még annyit majd 200grot fogyott másfél hét alatt,ekkor szembesültünk,hogy nincs elég tejem,mert én szoptattam és azt hittem van,mert egy órát lógott a cicin bealudt édesen és aludt jól,hhát csak nem azért mert jól lakott,na és ekkor jött anyukám,aki a sarkamra állt,hogy 3 óránként etetés,megetetni vele a normál előírt adatot ha nem eszi meg egy óra múlva odaadni,fejni minden etetés után,amennyit csak bírok-volt ,hogy sírtam úgy fájt de csináltam,hajnalban is..mindenki aludt én meg zümmögtem a fejő géppel,ettem a köménymag levest már hányingerem volt tőle,de ettem,ittam a hipp teát ,alkohol mentes sört,madár tejet,ettem rendesen és mikor ezeket mind nem csináltam feküdtem és pihentem,mert az energia kell a tej termeléshez addig amíg be nem áll,mert a szervezetnek is regenerálódni kell-erre voltak a szülők akik segítettek,hogy ne a takarítással foglalkozzak és erre volt a férjem.Nagyon nehezen tudtuk visszahozni a tejet egy párszor adnom kellett neki tápszert is,de nem sokat vagy 3szor,mert én folyamatosan erőltettem a cicin.Mondanom sem kell,hogy nekem elektromos mellszívóm van ami aztán jól megszívja,olyan ütemben szívja a mellet,hogy szó szerint szétrepesztheti a kis nyílásokat amikből a tej jön,na most akkor ezek után napokig szinte könnyeztem mikor a baba megszívta a cicimet,kb 2 hónapomba telt mire vissza jött rendesen a tej és stabilizálódott.De tény és nem szégyellem,ehhez anyám is kellet,mert ha ő akkor mikor császár után az ember a legkimerűltebb,hogy 8 napig alig bírtam az ágyból felállni ő akkor is ott volt és "rugdosott",hogy csináljam és részben neki köszönhetem,hogy akkor noszogatott,hogy csináljam,mert ha ezt nem csináltam volna,most nem lenne tejem.Nekem meggyőződésem sajnos,hogy nem tanítják meg az embert-főleg az első babásokat,hogy mit hogyan kell csinálni.A nők 95%tudna szoptatni ha tudnák ,hogyan kell és nem adnák fel idő előtt,de sajnos sok mindent nem tudunk,mint ahogy pl.eladják a tejserkentő homeós bogyót csak azt nem mondják ha belövell a tej azonnal hagyd abba,mert elapasztja,én meg szedem buzgómód és utána jön a kopp.Szval sokszor ezeken a dolgokon is múlik és ekkor jön a következő lépés,régen nem hiába voltak a gyermekágyasok mellett a vének-mint nekem is anyám ,anyósom mikor megszültem.Hadakoztam én is ellene,mert kb 10éve külön élek és el sem tudtam képzelni minek kellenek,szinte tehernek éreztem még őket is,Aztán be kellett látnom igazuk van és igaza volt mindnek mikor azt mondta a tejért meg kell szenvedni,kinek jobban kinek kevésbé.Hát én a jobban kategóriába tartoztam,de nem bántam meg,hogy megszenvedtem.+hónapja szoptatok és imádja a baba,a cumisüveget kiköpi,tápszer ízétől is fintorog,remélem még jó pár hónapig részem lesz szoptatni,mert ettől meghittebb nincs mikor 2en összebújunk és vigyorog nagyokat közben .Sajnálom,hogy te feladtad,tény az hidd el,nekem nagyon fájt a császárral tudom sok természetes úton szült anyának sem könnyebb,mert repednek meg begyullad,de gondolj bele nekem több vágásom volt,részben belül,részben kívül egy 20cm seb,nem beszélve arról,hogy a hasam alján az összes idegszálat átvágták amitől máig fáj és bizsereg és azt mondták kb 1 év mire rendbe jön.A hasam köldökig megrepedt-stria,kb 5mmerenként a mellem a súlytól berepedt szintén gyönyörű látvány vagyok mondhatom,de nem sírok,mert nem adtam fel a szoptatást és vállalom azt,hogy talán még rondább lesz de az első a gyerekem és most már érte élek és neki kell a legjobbat megadni.Tény a tápszerek több részről ellenőrzöttek,de lássuk be ez egy mesterségesen előállított dolog amiben nincsenek meg azok az immunitást elősegítő dolgok amik az anyatejben megvannak.felnő rajta a gyerek tény,mint ahogy régen a tehén tejen is felnőttek többen,de azért ha az ember megteheti tegyen meg mindent azért,hogy a lehető legtermészetesebbet adja a babának.Itt neked kell a szívedre tenni a kezedet és átgondolni,megtettél e mindent az ügy érdekében vagy elfoglaltad magadat a saját fájdalmadban ,fáradtságodban.egy gyerek innentől nem a pihenésről szól egy jó darabig,minden korszaknak megvan a maga sajátossága és nekünk kell lépést tartani vele,mi vállaltuk őket fel,a mi felelősségünk.És ez nem okoskodás senki részéről,te választod meg mit teszel csak utána magadat hibáztasd és ne mást ha a baba nem úgy fejlődik ahogy kellene,mert ilyenkor a legkönnyebb bűnbakot keresni.Ne így legyen,kívánom szép egészséges babád ,nőjön szép nagyra,de ne feledd mindig a természetes a legjobb.

2008. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

A tápszeres baba is lehet szép és egészséges,ezt egyszer s mindenkorra le kéne végre zárni.

De abban igaza van az utolsó válaszolónak,hogy sok anyukát nem tanítanak meg rendesen , nem készítenek fel,és aki első babás,mégis honnan tudja.Nekem a kórházban a védőnő azt mondta ne fejjem majd ha beindul,és ha beindul se kell sokáig.Csak az elején,nem kell extra adag tejnek lennie,hát nem is lett,semmilyen se,ill. nagyon kevés.

2008. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
38%

Szeretnék én is hozzászólni egy pár szóval

Először is ez igaz, hogy nincsenek az anyukák felkészülve a szoptatásra, de most tegyétek a szívetekre a kezeteket és mondjátok el nekem, hogy a terhességről, a szülésről, vagy a szoptatásról olvastatok többet a 9 hónap alatt.

Én eü-ben dolgozom az újszülött osztályon ahol a gyerekek a mamákkal vannak együtt.

Amikor megszületik a kisbaba és mellre akarjuk tenni az első mondatuk az, hogy nekem még nincs tejem.

Ilyenkor megmutatjuk és azt válaszolják, hogy ez már az IGEN EZ MÁR AZ ELŐTEJ.

Majd lekerül a kórterembe ahol az első sírás után betelfonál, hogy pótlást szeretne kérni, mert még nincs teje!

- Nem kevés, vagy nem tudja, hogy hogyan kell jól mellre rakni. Hanem nincs teje, mert megnyomta és semmi nem jött. Ilyenkor kimegyünk és megmutatjuk, hogy van csak még azt sem tudják, hogy hol kell nyomni. Sokszor az is előfordul, hogy többször megkérdezem, hogy boldogulnak -e és aztán órák múlva amikor megérkezik a nagyi akinek panaszkodnak, hogy egész nap sírt a gyerek, majd ő hív ki segíteni. Ilyenkor aztán mérges vagyok mert én mit gondol miért kérdezem. Na ezek az anyukák nem tudnak szoptatni. Sok ilyen sztorit tudnék még leírni. De most már elég az a lényeg aki akar az tud szopatni és igen is bármi fáj vagy történik nagyon ritka az,ha valakinek nincs!

Az én kisfiam 2évig szopott még éjszaka is 2-3óránként fáradt voltam, de a cumit még hírből sem ismerte. Gondoljátok könnyű ezt mondani mert én tudom ezt csinálom mindennap, de higgyétek én sem ugy mentem oda dolgozni, hogy tudtam nekem is megkellett tanulnom. Tudjátok a kisfiam 6hónaposan bekerült a gyerek intenzívre élet halál között és legyőzte a halálos kórt hát ezt tudja az anyatej!!!! Én még így is fejtem és szoptattam lefogytam 40kg-ra alig ettem ülve aludtam, de volt tejem mert úgy akartam.

A tápszert pedig tudjátok, hogy tehéntejből készítik ezért fontos, hogy ha rászorultok akkor is az első, hogy az a néhány cseppet is oda kell adni. ÉN sok olyan anyukával találkoztam aki elmondta, hogy nekem köszönheti,hogy szoptat mert ő már régen feladta volna ha nem ültem volna mellette. De ehhez nem én kellek hanem az akarat mert én hibába ülők ott avval nem lakik jól a gyerek, fontos enged el magad és tanuld meg helyesen mellre rakni.

2008. okt. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!