Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes babának tejallergiás...

Anyatejes babának tejallergiás tápszer?

Figyelt kérdés
Szerencsére sok tejem van, viszont nagyon csúnya foltok vannak a babám bőrén és néha vér is van a pelusban. Az orvos szerint természetes,szerintem nem.Én tejallergiára gondolok,sőt... viszont ha adok neki tejallergiásoknak szánt tápszert,(csak addig amíg belőlem kimegy a tejfehérje,elkezdtem a diétát de nem megy gyorsan a kiürülés)és kiderül hogy még se ez a baja attól nem lesz baja neki? Kb két hét amire újra anyatejet kapna.

2016. dec. 16. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Két hét alatt le is szokna a szopizásról, nem vagy nagyon nehezen fogod tudni visszaszoktatni.
2016. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Alapból nem szopizik,üvegből kapja a tejet ettől nem félek.
2016. dec. 16. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már elkezdted a diétát akkor szerintem nem tart az olyan sokáig, hogy kiürüljön a tejfehérje az anyatejből. Szóval szerintem adhatnál neki azt is nyugodtan.


A speckó tápszertől tuti nem lesz semmi baja, akkor sem ha nem tejallergiás. Ebben is minden megvan ami kell neki, csak a fehérjét előemésztik ezekben a tápszerekben, hogy ne okozzon allergiát. Emiatt egyébként könnyebben emészthetőek, és többnyire érdekes zöld színű székletet eredményeznek, szóval ettől se ijedj meg. De figyelj rá, hogy ne csak hipoallergén tápszert vegyél, hanem speciális tejfehérje allergiára valót! Pl. Milumil Pepti vagy Pregomin

Ezeket csak gyógyszertárban lehet kapni.

2016. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Dietetikusnak tanuló ismerősöm mondta hogy 2 hét mire teljesen kiürül a tartalék ráktárókból is a tejfehérje.Nem Magyarországon élek,Itt Nutramigen formula van kifejezetten tejallergiásoknak. Már vettem pár dobozzal. Csak még nem mertem adni neki.De a következő adagját már így kapja. Köszönöm a választ!
2016. dec. 16. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja értem! Rendben, akkor próbáld ki a tápszert, baja nem lehet tőle, hiszen vannak gyerekek akik ezen nőnek fel. Ezekre nagyon odafigyelnek a gyártók.


:-)

2016. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor üzenem a dietetikus barátnődnek, hogy a tápszerek is tehéntejből készülnek, még a hipoallergén is.

Ha erősen allergiás a tejfehérjére, akkor azt sem fogja bírni.


Két hét az nagyon sok, de 2-3 napon belül már enyhülnek a tünetek.


Maradjatok az anyatejnél!


3 tejfehérje allergiást szoptattam már, tudom miről beszélek...


Viszont arra figyelj, hogy minden tejszármazékot tartalmazó ételt is hagyj el, nagyon sok dolog van, amiről nem is gondolná az ember...


Nagy vonalakban amit kerülni kell, vagy elolvasni az összetevőket:


-minden tejtermék

-pékárú

-húsok/felvágottak

-marha hús (keresztallergia miatt, ha már nincsenek tünetei, akkor azzal visszapróbálkozhatsz, hogy okoz-e tünetet, mert nem mindenkinél)

-csokoládék, kekszek, müzlik, reggeliző pelyhek

-ételízesítők (leveskocka)

-sós rágcsálni valók

-gyógyszerek, probiotikumok, étrendkiegészítők

2016. dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nálunk is mindkét gyerkőc allergiás, és Neocate és társai amik aminosav alapúak, már hiába tehéntejből vannak, de úgy le van benne bontva a fehérje, hogy az már nem allergizál (sokkal jobbak ezek a szójaalapúaknál) A vér a pelusban szinte tuti tejallergia !!! És tényleg mire a te tejedből kiürül a tej az két hét, utána meg az övéből is kiürül a maradék, így nálunk ekcéma 1 hónap után tűnt el. Gyerekgasztrós is két hetet mond a kiürülésre, de persze a tünetek már pár nap után enyhülhetnek, babafüggő. A dokid elképesztő..., még jó hogy te időben rájöttél mi a gond ! Kitartást, megéri! :) Vannak Facebookon fehérjeallergiás anyukák csoportjai ott sokat lehet okosodni.
2016. dec. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszoló szépen összefoglalta. :) Annyit módosítanék, hogy a Pregomin és Pepti tápszerek is lebontottak, tejallergiások kaphatják (de ezek szerint ez téged nem érint)


A 2 hét, tényleg annyi, a bőrtünetek hamarabb elmúlhatnak, a véres széklet elmúlásának kell ennyi idő. Én nem kaptam tápszert annakidején, tovább szoptattam a lányom, kivártuk a 2 hetet. Szépen el is múlt. Az elején sok diétahibát vétettünk, mindig láttuk az "eredményét"...

2016. dec. 22. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Amikor 3 éves volt a lányom és már nem szoptattam, az (akkori) gasztros erőltette, hogy adjak neki tápszert, a vitaminok meg egyéb miatt.

Neocate-et és Peptit próbáltuk, lenyelt pár kortyot, és a szája körül, ahol érintkezett a bőrével, ott egyből vörös foltok keletkeztek.

Sajnos aki nagyon erősen allergiás, az nem bírja azt sem.

Azt hiszem egy tápszer létezik, ami nem tejfehérje alapú, de annak valami 24000 ft doboza...


Emiatt írtam, hogy én maradnék az anyatejnél.

2016. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!