Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nem elég tápláló a tápszer 17...

Nem elég tápláló a tápszer 17 hónapos tejallergiás babámnak?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki hogy tejfehérje allergiás a lányom,így a reggeli és esti tejből készült kakaó helyett tápszert kell kapnia.Eddig lefekvés előtt 2dl kakaót ivott,most 180ml és 6 kanál tápszerből(Milumil Pepti Plus 2)kap.Hajnal 3 és 5 között mindig felkel,és nem azért mert szomjas,hanem kéri a kakaót.Többet nem tudok neki este adni,mert elötte vacsizik is.Lehetséges hogy ilyen nagy babának,hajnalban is csinálni kell egy adagot?
2014. nov. 2. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lassan 16 hónapos lányom, minden nap olyan 5 óra körül kel reggel, iszik tejet, és alszik tovább. Már nem bánnám, ha abba hagyná, mert jön már a kistesó, és jó lesz majd két gyerkőchöz kelni. Na de én vállaltam :)
2014. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 gömbicica ***** válasza:
74%

nekem már nagyok a gyerekeim, 4 unokám is van, de nem él emlékeimben olyan,hogy hajnalonként kakaóval kiszolgáltam volna őket. 4 éves unokám viszont nyáron nyaraláskor 1 napot velünk aludt, Édesanya nem mondta,hogyéjszakai menet van. Aztán arra ébredek hajnalba, hogy haláli keserves teeeeeeeeeej bőgéssel megébred.

alig térek magamahoz, trappolok le vagy20lépcsőn az emeletről, pici lámpát gyujtottam csak, találtam eg

y cumisüvwgeet bele tej, viszem fel, hááááát nekiállt tovább orditani hogy


Benikéééééééjééé!!!


Franc törődött vele, hogymilyen üvegbe van(

Közben felébresztett mindenkit.akkormondta anya, hogyahütbevan az ő üvege.

abba öntöttemát, márjóvolt.


hát velem többszsör nem csinálná meg ezt a fesztivált az biztos. Imádom megminden, de bohócot ne csináljon senkiből.Aszülőnek is szüksége vanpihenésre nemállandó készenlétre éjszaka is

Babáknál aszoptatáss azért más, bár szopós idejükből sem emlékszem olyanról hogy

éjszakáznunk kellett volna.

ha meg már vacsorázott,akkor minek mégutána a cumisüveg tápszer?

gondolom már vegyesen táplálkozik 1,5évesen.

2014. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem ismerem ugyan a kérdező tápszeré, de annyit tudok fél éves kortól már nem a előőt kell használni, sőt hozzátápláláskor már sokan a tápszer értelmét sem látják, hanem tejpépet adnak.

ha mondjuk a vacsi volt este 6 körül, este 8-kor szerintem egy tejpép alattaná reggel 5-ig, 6-ig.

2014. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*tejpép altatná
2014. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ő így szokta meg,hogy fürdés után iszik kakaót és utánna megy aludni.Fiam is ivott kakaót 4 éves koráig este lefekvés elött pohárból.Ezzel szerintem nincsen semmi baj.A vacsit nem közvetlenül elötte eszi amúgy,jó 1-1,5 órával.
2014. nov. 2. 13:15
 6/13 anonim ***** válasza:
van kakaós ízesítésű tejpép is ami laktózmentes
2014. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6-os! A kérdező gyerkőce tejfehérje-allergiás, nem pedig laktóz. Az nagyon nem ugyanaz!

A kérdésre válaszolva én nem adnék neki hajnalban kakaót, bár én az alvás előtti kakaózással sem értek egyet. De szerintem is próbáld meg a tápszer helyett a kakaó ízű tejpépet, annak is magas a vitamintartalma /tök mindegy, hogy tápszer vagy tejpép/, a megszokott kakaó ízt kapná a gyermeked, és az esti lefekvés előtti tejpép valószínűleg jobban eltelítené, mint a tápszer.

2014. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen a pepti, (meg a pregomin is) sokkal könnyebben emészthető, mivel teljesen le van benne bontva a fehérje, szóval tényleg nem "laktatja" annyira, mint a tej (amúgy a tápanyatartalma az elég, szóval a kérdésre válaszolva táplálónak tápláló, na meg már amúgy is eszik minden mást). Szóval most fura a gyomrának a változás, azért ébred hamarabb. Szerintem csinálj neki egy kicsit többet, hátha mégis megissza.


Amit itt sokan írtak, hogy kapjon ilyen-olyan tejpépet, azt nem tudod megoldani (a válaszolóknak gondolom fogalmuk sincs a tejfehérjementes termékekről), mert nem létezik olyan tejpép ami tejallergiában adható, vagyis hogy teljesen hidrolizált lenne. Az egyetlen pép amit tudsz neki adni az a Sinlac, de az soha nem látott tejet, rizsből és szentjánoskenyérmag örleményből van, és úgy ízesíted ahogy akarod. Vagy egyéb megoldás, ha a tápszeréből csinálsz tejbedarát.

2014. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-asnak: tudom, miről beszélek, amikor a tejpépet javaslom. A fiam 18 hónaoos koráig volt tejmentes étrenden tejfehérje-allergia miatt. És kapott tejoépet, méghozzá Sinemilt, imádta, fincsi volt, tápláló, tele vitaminnal. Oké, nem tejalapú, a Sinlachoz hasonlóan gabonaőrlemény, de pont ugyanúgy felhasználható más ételekben is, mint a tej. Én főztem belőle anno tejberizst, használtam főzelékhabaráshoz, a fiam pedig fejlődött-nőtt, mint a gomba. Szval a tejpép is lehet nagyon is laktató, én biztosan tennék vele egy próbát.
2014. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is adok neki Sinemilt,gyümölcssel és zöldséghez keverve.Sőt kipróbáltam hogy az esti 4 kanál tápszer és 2 kanál sinemil 180ml vízzel elkészítve,de így is felkelt ma is hajnal 3 kor.
2014. nov. 3. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!