Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért utasítja el a cicit?...

Miért utasítja el a cicit? Csak álmában hajlandó szopizni az 5 hónapos babám.

Figyelt kérdés
1 hete nem hajlanó normálisan szopizni, csak ha elbóbiskol, ill ügyetlenkedik a cicin, nem kapja be és nem is szívja rendesen, ezáltal sok levegőt nyel. Sokszor csak 50-100 grammokat eszik, pedig azelőtt 200-akat is szopott.
2017. jan. 4. 11:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki tejérzékeny, és refluxos. 5 hete tartom a diétát de a helyzet még rosszabb lett, azelőtt is kínszenvedés volt a szopi, de legalább elfogadta, most meg nem kell neki. Cumit nem kapott. Kiskanállal adom a pótlást.
2017. jan. 4. 11:47
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon el vagyok csüggedve, ma is csak 50 grammokat volt hajlandó szopizni, a tápszert meg kihányta. Az orvosok és a védőnő nem vesznek komolyan, mondván a gyerek jól néz ki, nem fogyott...de miért kell megvárni hogy fogyjon?
2017. jan. 5. 11:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet meg fog jönni,akkor meg szokott változni a tej ize,elutasithatják a babák.Ha tejérzékeny akkor tejmentes tápszer kell,nem jo a HA-s mert az is tejalapú,persze h kihányja.(2 tejallergiás gyermekem van)
2017. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem irtad milyen idokozonkent eteted mert ha ossze vissza akkor talan az a baj
2017. jan. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3-3,5 óránként kap, mint azelőtt, jelezni nem nagyon szokott sajnos. Nem jött meg, nem csinálok semmit máshogy, de a szopit az alváshoz társítja, mert ahogy bekapja a cicit, pár slukk után durmol. Pregomint kap(na), de kihányja. Lefejt tejet keverem neki Sinlaccal, abból 50-60 milit megeszi. Elkezdtem a hozzátáplálást orvos tanácsára, de sznte mindent kihány.
2017. jan. 8. 16:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is sokáig sok visszajött,fél orát függőlegesben kellett tartanom h ez kevesebb legyen,de igy se szünt meg.Ahogy elkezdett ülni,mászni,azota nincs hányás/bukás.(első voltam)
2017. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Remélem javul a helyzet nálunk is, csak győzzem kivárni :/
2017. jan. 8. 20:21
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
5 hónaposan 3-3,5 óra nagyon sűrű szerintem, nem csoda, hogy nem kívánja. Az enyém is 5 hónapos (hamarosan 6), napi 4x etetem, 5 óránként.
2017. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Megkérdeztem hogy mikor mennyiket eszik a babád? Csak anyatejes vagy eszik mást is?

Sajnos a hozzátáplálással sem haladunk, mindent kihány...

2017. jan. 22. 15:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Félig anyatejes, félig tápszeres. A tápszeres dobozon az van, hogy egyszerre 210 grammot kell ennie (napi 4x-i etetésnél), próbálom úgy kalkulálni, hogy az anyatejjel együtt kábé ennyi legyen, de már elkezdtem a hozzátáplálást is. Étkezést még nem váltottunk ki vele, de nagyon szereti a zöldségeket, gyümölcsöket. Egyedül a cukkiniért nincs oda. Amivel próbálkoztam eddig: sárgarépa, krumpli, édeskrumpli, cukkini, alma és banán. Banánnal kezdtem, de az megfogta a hasát, az alma viszont kordában tartja a székletét. Napi egyszer adok neki almát két étkezés között, általában banánnal keverve. Meg az egyik étkezésnél zöldséget (persze anyatej és tápszer is megy mellé, csak kevesebb). Nála az a baj, hogy nem tudja hol a határ, amit szeret, abból bármennyit képes enni :)
2017. jan. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!