Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan, hogy az anyatej...

Létezik olyan, hogy az anyatej nem megfelelő a baba számára?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a kislányom, tejfehérje allergiás, sokat bukik. Több orvosnál is jártunk már. Kap gyógyszereket, Sinlacot, kiegészítésnek Pepti tápszert. Tartom a tejmentes diétát, mellette kiiktattam a tojást és az olajos magvakat is. Eleinte javult az állapota, de az utóbbi napokban újra sokszor és sokat bukik. Mi lehet a baj? A férjem szerint hagyjam abba a szoptatást, mert attól van rosszul a babánk.
2017. jan. 6. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj, de ebben nem a férjed a kompetens. GYerekorvos, védőnő mit mond? Az, hogy bukik, még önmagában nem biztos, hogy baj, az enyémnek nem volt ilyen baja, mégis bukott.

Viszont ismertem olyan anyukát, aki nem szoptathatott, csak speciális tápszert adhatott a gyereknek, mert valami allergiája volt neki is, de nem tudom, hogy olyan-e, mint nálatok. Dokinak ezt kéne tudni.

2017. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

A ferjed gyerekorvis, vagy szoptatasi tanacsado ?

Az anyatej a legjobb a babanak!

2017. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Tobb ilyen esetrol hallottam. En nem kinoznam a babat, megprobalkoznek eloszor azzal, hogy csak hust, liszt mentes ken,eret, rizst, almat, majat es zoldseget eszem (felfujosak kivetelevel). En szoptatas alatt csak ezeket ettem, nem kockaztattam. Ha nem valik be, valtanek tapszerre.

Nekem keves tejem volt, pedig ejjel-nappal szaporitottam szoptatasok utan, a baba meg sirt. 1 het siros estek utan (kb 1,5 honapos volt a Kicsi), a ferjem mondta, hogy ehes a baba, adjunk neki tapszert. En egy napig sirtam emiatt, de hallgattam a ferjemre. Igaza volt, a kislanyunk lenyugodott teljesen.

Tudnak am az apukak okosakat mondani😉

2017. jan. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Elozo vagyok: vegyesen taplaltam a babat, nem hagytuk abba a szopizast sem. 4,5 honaposan valasztotta le magat a cicirol. Egeszseges, vidam, elenk, lassan 15 honapos kislany.
2017. jan. 7. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

A kisfiam folyamatosan bukott, csak anyatejes volt. De mivel szépen hízott, és más baja nem volt, ezért feltöröltem utána és ennyi. 8-9 hónapos korára már nem bukott, azóta is jól van, már 6 éves.

És ételallergiája sem volt, és eddig nem is lett.

2017. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Mintha a saját történetünket olvasnám. Én azt vettem észre, hogy a sinlac miatt bukik/hány, mert levegővel nyeli és utána képtelenség megbüfiztetni, aztán akkorát büfizik, mint a ház és már jön is ki minden szegényből. Ha tudod, próbáld meg gyakrabban büfiztetni. Még ami jó, az a nutriton, az ráadásul védőréteget képez a nyelőcsöben, ha kimarta volna a visszaáramló cucc. Bevallom én legszívesebben abbahagynám a szoptatást, mert már ott tartunk, hogy csak álmában hajlandó szopizni egy keveset, csak nekem nem fogadja el a cumisüveget, kiskanállal meg kínszenvedés normális adagot megetetni vele, így marad a cici.

Ti vagytok a szülei és hiába tanácsol bárki bármit, ti tudjátok a legjobban hogy mi lenne a legjobb mindannyiatok számára, hisz ebben éltek. Beszéljétek meg a férjeddel és az orvossal ha szükséges, hidd el, nem tudtok rosszul dönteni ;)

Mielőbbi gyógyulást kívánok a babádnak!

2017. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A 6.vagyok, érdeklődnék hogy javult-e a helyzet azóta?

2017. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!