Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány hónapos babát "szabad"...

Hány hónapos babát "szabad" leszoktatni az éjjeli szoptatásokról?

Figyelt kérdés

Tehát mikortól biztonságos leszoktatni, amikor "nem hal éhen"?

Ilyenkor hány óra elvárható tőle evés nélkül?



2016. nov. 19. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nincs ilyen. Ha éhes, kínzás nem megetetni, bármekkora legyen.

Gyakorlattal nyilván rájössz, hogy mikor éhes, mikor szomjas, mikor csak komfortszopi és e szerint cselekszel.

2016. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rájöttem, ezért cselekednék:-) az óránkénti szopi nem éhség, ez egyértelmű.
2016. nov. 19. 19:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy éppenséggel nálatok most nem, de miért ne lehetne éhség az óránkénti?

Növekedési ugrásoknál pont hogy jellemző.

2016. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Mi külföldön élünk, itt 6honapos kor után mar nem tartják kínzásnak ha nem etetsz éjjel ;)
2016. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Bennem sosem merült fel ez a kérdés, ha a gyerekem szopni akart, akkor keltem hozzá mint a katonatiszt. Rájuk bíztam a dolgok alakulását és szépen elhagyták maguktól az éjszakai evést.
2016. nov. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Nekem most 2 hónapos a babám. Este 9 körül alszik el. Eddig éjjel 2-kor, majd 7-kor kelt enni. Pár napja éjjel 2-kor megpróbálom visszaaltatni. Ha nem sír (és általában nem szokott, vagy nem az éhségtől), visszaalszik és 4-kor kel újra, akkor már eszik, majd megint 8 körül. Az enyém 6 kg, szóval elég nagy, így a gyerekorvos is azt mondta, nyugodtan megpróbálhatom. Szóval próbáld meg visszaaltatni, vagy inkább a férjed (ha hajlandó, mert rajtad a baba érezheti a tejszagot), és lehet, hogy működni fog, hogy kicsit kitolod az étkezését. Persze, csak ha jó súlyban van és amúgy szépen fejlődik. Esteleg kérdezd meg a gyerekorvost, hány órát hagyhatod aludni étkezés nélkül.
2016. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hmmm most értettem meg 😀 Ha a kérdésre válaszolunk, akkor egészen biztos 0ra pontoztok. 4es voltam...
2016. nov. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
A 6. válaszoló vagyok. Nagyon úgy tűnik, hogy aki a kérdésre úgy válaszolt, hogy lehetséges a leszoktatás, lepontozásban részesül. Amúgy szerintem nem a kérdező pontoz le, hanem biztos valaki olyan, aki szentségtörésnek tartja, ha egy anya rendszert vinne a baba és a saját életébe az éjjeli szoptatás korlátozása vagy szabályozása által. Amúgy én is külföldön élek és bár itt is szoptatáspártiak, de szerencsére nem megy az az otthoni "csak, ha szenvedsz és feláldozod magad, meg percenként szoptatsz, akkor vagy jó anya" mentalitás. Sajnálom nagyon az otthoni anyákat, mert iszonyú nagy rajtuk a nyomás az állandó versengésben, ki áldozta föl jobban magát a babáért. Én is mindent megteszek a gyerekemért, de ami otthon megy ez ügyben, az már azért túlzás.
2016. nov. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

En nem pontoztam le senkit, ma neztem be eloszor miota kiirtam a kerdest.

Nem tudom ehseg lehet e az ilyen gyakori keles?! Fejlodesi ugras lehwt ebben igaza lehet aki ezt emlitette.

Aki mindig kelt a gyerekeihez nyugodtan veregesse meg a vallat, en is kelek 4 eve, mert van masik gyerkocom, eppen ezert nem szeretnem ujra elkovetni a hibat h hozaszoktassam az ejjeli kiszolgalasert. Gondolom te is 4 eve legalabb nem aludtal. Termesztese igenye az embernek az alvas, a gyereknek is a segitseg, de ahogy irtak nem hinnem hogy baja lenne attol ha kicsit kitolnak az eveset, pl 21:30 kor alometetes, aztan ujra 03:00-05:00 korul, hiszen 6.5 orakat szuletesetol tudott mar aludni. Kozte pedig menne apja. En orulnek a legjobban ha tudnam valoban ehseg e?? Nyilvan nem szeretnem eheztetni. Ugyanakkor nem szeretnek rossz szokast sem kialakitani (ujra?),es en sem idegileg kikeszulni. A liga oldalan konkretan igy ajanljak (menjen apuka), erdekelt volna mas anyak tapasztalata, segitsege is, mit tehetnek.

A "keltem mint a katonatiszt" inkabb dicsekvesnek tunik mint segitsegnek. Mint irtam 4! eve nem alszom, sztem ezzel en is katonatiszti szolgalatomat teljesitettem:-) nem 10 orat szeretnek aludni, csak 3-6 orat egyben..es nem rossz szokast kialakitani!

2016. nov. 21. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!