Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki meddig és hogyan tudta...

Ki meddig és hogyan tudta szoptatni az iker babákat?Még csak most fogok szülni (30. hét), de a szopizástól rettegek a legjobban. Hogy fogom tudni megoldani, hogy egyszerre egyenek és ne ezzel menjen el az egész napom?

Figyelt kérdés
2008. okt. 8. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem két ikerkislányom van, most 15 hónaposak.

Én sajnos csak 3 hónapig tudtam őket szoptatni, mindig egymás után ettek, illetve volt olyan, hogy lefejtem a tejet és cumisüvegből adtuk a férjemmel párhuzamosan.

Ne félj tőle, egyáltalán nem nehezebb szerintem, mint egy babánál, csak mindent duplán kell csinálni. Elég hamar megtanulnak türelmesek lenni és szépen megvárják egymást.

Van két ikres barátnőm is, ők 1 éves korukig tudták szoptatni a babákat, minden gond nélkül.

Megpróbálhatod azt is, hogy egyszerre teszed őket cicire, szoptatós párna segítségével az is megoldható.

A lényeg, hogy nyugodt legyél, mert az elengedhetetlen a sok tejcihez.

Sok sikert a szüléshez és jó babázást kívánok!

2008. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok megint. Azt elfelejtettem írni, hogy nekem 3 óránként szopiztak, amiből 20-20 perc volt egy-egy baba. Aztán előtte vagy utána peluscsere stb., vagyis nagyjából 1-1,5 órám maradt a következő etetésig.

Az első néhány hónap, amikor még esznek, meg alszanak, lényegében etetéssel és pelenkázással telik.

Az még szerintem fontos, hogy mindkét baba ugyanakkor vagy legalábbis egymás után egyen és ugyanakkor aludjon is.

Lehet, hogy szívtelenül hangzik, de ha csak az egyik lányom ébredt, hogy éhes, megetettem és aztán felkeltettem a másik babát is etetni.

Igy szépen hozzászoktak a 3 óránkénti evéshez.

2008. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 9 hónapig sikerült szoptatni az ikreket. Igaz 4-szer begyulladt a mellem a nagy igénybevételtől (40fokos lázam volt), de akkor sem hagytam abba a szoptatást. Nálam egyszerre szoptak, így egyik sem várt a másikra, valamint sokkal több tejem volt. A 2-3. hónapban annyi tejem lett, hogy lefagyasztottam kb. 20 litert, amit tejpépként megettek később.

Szép egészségesek voltak kiskorukban, most már 10 évesek lesznek.

Boldog babavárást, könnyű szülést!

2008. okt. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat! Néha már olyan jól belenyugszom ebbe az egészbe és nem félek semmitől, de néha meg tisztára bekakilok, hogy mi lesz velünk?! Bízom benne, hogy nekünk is sikerül majd esetleg az együtt szoptatás vagy vmi "rend" beállítása. Mégegyszer köszi a válaszokat. Emese
2008. okt. 9. 08:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nem ikreim vannak, de amikor a szoptatásról nézelődtem a neten, rengeteg infót olvastam az ikres szopiról. (La Leche Liga honlapja, Szoptatásért Magyar Egyesület stb.)Sőt kimondottan ikres baba-mama fórumok is vannak, ami segíthet, hogy felkészüljél a szoptatásra.

Sok sikert!

2008. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!