Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt fogamzásgatlás?

Leila0903 kérdése:

Szoptatás alatt fogamzásgatlás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szülés után 6. hétee elmúlt a gyermekágyi vérzésem, viszont par napra rá ujra véreztem amintartott 6 napig, ugy gondoltam azon kevesek közé tartozom akiknek hamar megjön a menstruáció. Ezután a kontrollon mindent rendben talaltak a doki felirta a fogamzasgatlot amit szoptatás alatt is lehet szedni és elmondta hogy következő honap menstruációm első napjátol kezdjem el szedni a gyógyszert szünet nélkül. A kérdésem az lenne , hogy mi van ha nem jön meg ? Akkor hogy kezdjem el? Lehet hogy az amit annak hittem nem is menzesz volt? (Németországban élek, nem beszélem még profi szinten a nyelvet, lehet nem értené a doki mit is szeretnék) természetesen ha nem kapok itt választ mindenkepp megprobálkozom a dokinak elnyögni :)

2017. jan. 24. 01:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem szülés után 2 hétig tartott a gyermekágyi vérzés, rá 6.hétre megjött a mezeszem, ami teljesen normális volt, mint terhesség előtt.

A 6 hetesen kontrollon minden rendben volt, irattam én is fogamzásgátlót, amit lehet szoptatás alatt, és szünet nélkül kell szedjem. Nem kellett várnom, aznap kiváltottam és el is kezdtem szedni.

Tehát én szerintem felesleges megvárnod a kövi menzeszt, annak csak akkor van értelme ha szüneteltetni kellene, de mivel neked sem kell így nem látom értelmét.

Annyi még, hogy az első 3-4 hétben mindenképp kell védekezni emellett(pl.óvszer) mert a gyógyszernek ennyi idő kell míg rendesen hat.

2017. jan. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. jan. 24. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!