Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek a bűntudatom ellen?

Mit tegyek a bűntudatom ellen?

Figyelt kérdés
Szoptatás alatt elfogadtam a fogamzásgátló injekciót. Azóta esz a bűntudat. Nem tudom ártok e a babámnak. Abba akartam hagyni a szoptatást,de rokonok meggyőztek,hogy még így is az anyatej a legjobb a babámnak. Minden nap sírok, szörnyen érzem magam. Rendesen depressziós tüneteket produkálok. Volt esetleg valaki hasonló cipőben,hogy megbánta,hogy kért hormonális fogamzásgátlót szoptatás alatt??

2016. aug. 13. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosnak nem mondtad, hogy még szoptatsz? Ha nem mondtad, akkor lehet hogy ártasz vele. Vannak kifejezetten olyan foggátlók, amiket szoptatás alatt is lehet használni. Ha mondat neki, akkor tuti hogy nem ártasz vele. Ha nem mondtad neki, akkor viszont marha gyorsan kérdezd meg tőle, hogy szoptathatsz-e.
2016. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Gondolkozz előre...


Tudta a doki? Miért a rokonokra hallgatsz, melyikőjük nőgyógyász, hogy tudja, így is az anyatej a legjobb?

Cseppet sem biztos...

2016. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze,hogy mondtam. Azt mondta a doktornő szokták szoptatósoknak adni. Csak annyi rosszat olvastam erről az injekcióról. Nagyon megbántam, de nem tudok semmit tenni ellene. Tablettát letettem volna már... Azért vagyok kikészülve,mert olyan rossz tudni ,hogy megy át belőle a babának is,és belevagyok betegedve később nem e jön nála ki valami.. Meggondolatlanul döntöttem úgy érzem
2016. aug. 13. 13:04
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyértelmű,hogy a rokonok nem orvosok. De ők annak fényében mondták,hogy több orvos is mondta nem árt a babának. Egyébként nagyon cicifüggő a kislányom.
2016. aug. 13. 13:07
 5/15 anonim válasza:
Felesleges a szoptatás miatt így kikészítened magad...
2016. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha tudta a doki, akkor csak nem lehet gond.
2016. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hányszor kérdezed meg?

A szoptatas alatt szedheto tabletta is ugyanúgy kiválasztodik és még a hatóanyag is ugyanaz.

Az idegeskedessel tobbet artasz a gyereknek.

2016. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerettem volna sokáig szoptatni,nah persze nem minden áron! Kisfiamat nem sikerült sokáig szoptatni,cumizavaros lett. Kislányom olyan ügyes első perctől. Annyira megbántam,hogy belementem ebbe.
2016. aug. 13. 13:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Pedig ez már késő bánat.

Ha a nőgyógyász, tudta, hogy szoptatsz, ne filózz rajta feleslegesen.

Császár után kaptam fájdalomcsillapítót, pedig szoptattam. Sőt altattak, az is átment a köldökzsinóron. Többször voltam lázas beteg, 1x nagyon fájt a fogam, és vettem be gyógyszert. Természetesen csak olyat, amit szoptató anyukáknak nem ellenjavallt.

Utólag nem filózok rajta, akkor meg pl annyira lázas volam éjszaka, hogy muszály volt gyógyszert bevennem, de szoptatnom is, mert se fagyasztott tej, se tápszer nem volt. Én bízok az orvosok tudásában, ami kicsit is kétséges, hogy árthat a babának azt nem javasolják.(Tudom, tudom, vannak szélsőséges esetek.)

2016. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves 7. Válaszadó! Nagyon "kedves tőled" ez a leteremtett stílus,hogy "hányszor kérdezed már meg?". Igazából azt mondjuk nem értem,hogy akit nem érdekel a kérdező baja vagy nem tud neki normâlisan válaszolni minek ír.... Nem unalmamban írogatok ide, valóban magam alatt vagyok,és csak egy kis megnyugtatásra vagy hasonló tapasztalatokra lennék kíváncsi. De azért köszönöm a vâlaszod...
2016. aug. 13. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!