Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babómnak nem volt széklete...

A babómnak nem volt széklete 5 napig, pedig anyatejcsis és tápis is! Ötödik nap meleg cukorszirupot kapott, aztán egy óra múlva igencsak sok kakink volt tőle. Ugye nem ártok vele? Cukorszintre gondolok?

Figyelt kérdés

mert észre vettem mikor sima csak cukrozott forralt vizzel itattam minden nap volt kakink!

Ugyanis a cukor hajtó!!


2008. okt. 9. 20:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat kihagytam ,meleg cukor szitupot kapott!!Na de itt nem arra gondolok hogy minden nap kap cukor szirupot !!

Csak sima cukros vizet ,pici cukorral!!

2008. okt. 9. 20:16
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Az én kisfiamnak is volt amikor nem volt széklete, de nekem a cukor eszembe sem jutott. Én hőmérőztem kb. 2 hétig esténként, ha addig nem kakilt. Szerintem inkább ez, mint a cukor.

Azért gondolom nagyon nagy baja nem lesz tőle.

2 gyerekes anyuka

2008. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Amikor a nagyobbik fiam csecsemő volt és tápszert kapott és mindig székrekedéses volt, doktornénink javaslatára én főztem reggel egy deci kamillateát bele egy evőkanál cukrot, és minden evés előtt itattam vele néhány kortyot. Megoldódott a kakilás.
2008. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Azért vigyázz azzal a sok cukorral, én nem merném legalábbis adni.

Védőnőt kérdezd meg, mit adj neki, vagy hívd fel a gyerekdokit telefonon.

2008. okt. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én sem ajánlom a cukrot. Itass vele kamillateát( egy nagyon pici cukor azért mehet bele). Volt nálunk is hogy nem kakilt a picur én mindeig meghőmérőztem. Nekem azt mondta a védőnő, hogy három nap elteltével sem lenne kaki, akkor hőmérőzzek. Esetleg tudom ajánlani a Mecsek Babi teát, amit gyógyszertárban és drogériákban , mint a DM meg tudsz venni. Ezt egészen kicso kortól lehet adni a babának. Kamillát és édesköményt tartalmaz, ami szintén meghajtja, azédesköménytől pedig jókat fog pukizni, és nem fog fájni a hasa. tymy
2008. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Szia ! Nekem 4,5 hónapos a kislányom anyatejet eszik és nálunk is előfordult h nem volt napokig kaki,de a védőnőnk azt javasolta h hőmérözzem meg , kamillatea, vagy ha az sem segit kellőképpen fél glicerines kúp. Általában bevált a hőmérőzés, 1 x kellett csak kúpoznom.

Szerintem bármelyik jobb a cukornál, próbáld meg.

üdv.

2008. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a hosszában elvágott glicerines kúp vált be. Harmadra-negyedre vágva, mert kisgyereknek kell az egész kúp. Kézben kell melengetni és a széleit simára olvasztani, nehogy megsértse a babát. 10 percen belül kint a kaki, mellékhatása nincs.
2008. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szoptatos babaknal meg az is termeszetes ha 1hetig nincs szekletuk.
2008. okt. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A mecsek tea semmit nem ér!

Kamilla teát sem szabad annyit adni!! Védőnő mondta!

Glicerines kúpot a dokinő ellenezte!!

Inkább a Laevolac szirupot ajánlotta !!

Meg a Normaflor cuccot!

De a kamillát nagyon nagyon nem szabad azt mondta a dokinő!!A Hőmérőzést ha megszokja aztán nézhetek!!

Akkor mi a jó??????

annyira bírom hogy mindenki mást mond!!!!!

A dokinő is meg a védőnő is!!!Egymás szavát csapják agyon a másikkal!!

Igy nem lehet gyereket nevelni!!

2008. okt. 10. 06:45
 10/12 A kérdező kommentje:

Ja és sajna anytejesek is és tápszeresek is vagyunk!!

Mert minden evés után sír, vagyis éhes nem elég a tejem!!

És ettől már kiborulok,hogy nem tudom rendesen táplálni a babámat ,pedig annyi mindent eszem miatta hogy legyen tejcsim!!

napi 1 L Lactoherb tea, akkor Ricinus communis 5 Ch

Urtica urens 5Ch plusz Hipp Natalt!!

És egyszerüen nincs elég tejem!!!

2008. okt. 10. 06:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!