Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy mer ilyen dologba beleszó...

Hogy mer ilyen dologba beleszólni az orvos?!

Figyelt kérdés

Rendszeresen járok endokrinológushoz kontroll vizsgálatra, ma a vizsgálat során megkérdezte a doki, hogy még szoptatok-e? Én erre büszkén mondtam hogy,igen már 10honapos és szerencsére még szopizik a babám és nagyon imádjuk is. Na erre szinte eldurvult a doki, hogy fél éves koráig oké de hogy lassan egy éves lesz és még mindig?! Etiopiaba szoptatnak sokáig ahol nincs mit enni,és különben is csak hisztis lesz a gyerek a szopizastol,és majd nem lehet neki parancsolni. Tessék szépen leszoktatni,már nincs szüksége az anyatejre!

Hát mondanom sem kell le voltam sokkolva....Mi a fészkes fene köze van hozzá hogy meddig szopik a gyerekem?! Meg egyáltalán hogy mer ilyenbe beleszólni? Férfi létére ki mer oktatni arról amiről halvány lila gőze sincs. Én úgy gondolom hogy a gyereknek szüksége van a tejre a szopizasra de még a közelségre is.



2017. febr. 1. 22:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%
En azt furcsalom, hogy ezen meglepodik...napjainkban, amikor bolcsodes es ovodaskoru gyereket is "ciciztetnek".... manapsag a nok nagy resze nem az anyatej miatt teszi hanem azt sulykoljak bele hogy ha nem "ad ciciket" a 2 eves gyereknek akkor beteges lelkibeteg nyomorek lesz. Pont egy orvos ne ismeri a napi trendet, nekem inkabb ez fura.
2017. febr. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
Már megőrülök ettől a szoptatás-máinától... Én is anya vagyok, és nehéz elhinnem, hogy valakinek az jó, hogy még a 2-3 éves gyereke szopizik. Ne hisztizz, igaza van a dokinak. Mégha a stilusa gáz is
2017. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
46%

Szoptatás-mánia? Nekem még nincs gyerekem, de biztos vagyok benne, hogy ha majd lesz, igény szerint szeretném szoptatni. Ha eltart 1-2 éves koráig akkor miért ne? Ha nincs valami egészségügyi gondom, nem apad el magától a tejem, és a gyerekem még szeretne szopizni, akkor nem értem mit zavar az másokat. Nagyon sajnálom, hogy sokaknak van rossz szoptatásélményük, de attól még, ha van olyan anyuka, mint pl. a kérdező hölgy is, miért kell leszólni. A doki pedig kifejezetten helytelenül járt el, nem csak a hangnem és a stílus, hanem ha megkérdezi a beteget, hogy miért szoptat még, arra illik megvárni a választ szerintem....

22/N

2017. febr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
26%
Semmi beleszólása nincsen és még igaza sincs. Csak engedd el a füled mellett, nincsen értelme ezen háborogni. Anyukám engem 2 évig szoptatott és egyikünknek sem lett semmi baja, ráadásul rengeteg kutatás van arról, hogy azok a babák, akik tovább szoptak, sokkal intelligensebbek, sokkal jobban felkészülnek az életre. (Nem akarok dicsekedni szóval csak azt mondom, hogy és tényleg saját érzéseim és eddig mindenki szerint akivel beszélgettem, érettebb vagyok a korosztályomnál, mindig kb. 18-nak néztek :D) 15/L
2017. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
29%
Csokkenti a mellrak eselyet is! Nem tom miert kell ezen felhaborodnia a dokinak. Ha nem hallott igeny szerinti szoptatasrol, akkor a WHO aktualis felmereseinek kotve hiszem, hogy utana nezett. Sok a hulye...ebbol is latszik, hogy milyen sokakat nem szoptattak eleg ideig! :)
2017. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
45%

Komolyan ennyi csökött jár ide? :D Egy 10 hónapos gyereket még jó hogy szoptat az anyja, mi mást adna neki? Egy éves korig minimum tanácsos szoptatni, mivel tehéntejet akkor kaphat leghamarabb. Tejre szüksége van, és a legoptimálisabb az anyatej neki még. Miért kéne egy tíz hónapos babát leszoktatni a szopizásról? Nevetséges... Az orvos is, meg az itteni nagyokosok is, akik egy 10 hónapos baba szoptatását egy kalap alá veszik a 2-3 évesek szoptatásával. Egy egy év alattinak azért az anyatej még bőven tápanyagforrás is, de amúgy meg valóban van érzelmi jelentősége is, amivel szintén nem tudom, mi bajotok van.

A kisebbik gyerekem jövő héten lesz egy éves, még ő is szopizik, és még fél évig szeretném is, ha ez így maradna. Mi okom lenne leszoktatni róla? Érthetetlen, hogy ez valakinek szúrja a szemét...

2017. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
36%

A WHO ajánlás szerint 6 hónapig kizárólagos szoptatás, utána egy éves korig az anyatej a fő táplálék, és folytatni ajánlott 2 éves korig vagy tovább vagy amíg az anyának és a babának is jó.

Lehet hogy a szoptatás miatt van baja a kérdezőnek, de akkor sem azt kell mondani az orvosnak, hogy nem szabad egy 10 hónaposat szoptatni, hanem azt kell mondani, hogy "Kovácsné, magának ezt és ezt a bajt okozza a szoptatást, az egészsége érdekében le kell szoktatni a gyereket". De ilyenről még nem hallottam, hogy konkrétan a szoptatás betegített volna meg egy anyát. Az már gyakoribb, hog y amúgy beteg, és olyan kezelést kéne kapnia, amit szoptatás alatt nem lehet. Ilyenkor is a saját érdeke miatt le kell szoktatni. Nem azért mert túl nagy a gyerek, hanem mert az anyának kell a kezelés.

Az meg elég nagy gond, hogy orvos létére keveri a kettőt. Endokrinológusként ne akarjon abba beleszólni, hogy mi kell egy 10 hónaposnak , mert az a gyerekorvos dolga. Ő max annyit tud, hoyg ilyen-olyan hormonbaj alakult ki az anyánál, ami miatt nem szoptathat.

2017. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17%
Ki volt az a címeres ökör, aki így beszélt veled orvos létére?
2017. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%
Szomorú , hogy ezt mondta. 20 hónapos a kisfiam még mindig igèny szerint szoptatom. Senki nem szoptatja már körülöttem a gyerekét, de én nagyon büszke vagyok rá. Nekem senki ne mondja, hogy a tehén tej jobb mint az anyatej. Ne foglalkozz senkivel csak ami neked és a gyermekednek jó.
2017. febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
7,5 hónapig szoptattam, aztán leszokott rólam egyik napról a másikra. Mivel tehéntejet nem kapott 2 éves koráig, a tápszert pedig soha az életben nem fogadta el, így a tejforrása megszakadt 7,5 hónaposan. Semmi baja, makk egészséges.
2017. febr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!