Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik, hogy selejtes az...

Létezik, hogy selejtes az egyik mellem tejcsatornája? Van itt szoptatási tanácsadó vagy netán orvos?

Figyelt kérdés

A bal kifogástalanul "működik", 6-7 helyről spriccel a tej. A jobban viszont megfigyeltem, hogy csak a bimbó bal oldalán jön 4 lyukból, míg a jobb oldalán nagyon vékony a sugár, és csak egy helyről jön. Most jön a lényeg. A mellem minden másnapra bedurran: kétharmada bekeményedik, és kínszenvedés, mire kimasszírozom, fejem. Csakhogy az egész keményedés, mire felpuhul, kb. egy óra, ÉS: abból az egyetlen csatornából jön csak a tej, sehonnan máshonnan (persze a többi rész addigra rég kiürült).

Lehet, hogy a mellem kétharmadából csak az az egy kivezetés van? És ha igen, lehet ezzel valamit kezdeni? Mert így nagyon nem bírom. :(


2013. nov. 17. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálam a bal mellemből senki nem tudott tejet szedni. A jobból igen, a balból se tanácsadó, se védőnő, sem én, sem mellszívó. Ellenben borzasztóan bedagadt és elfertőződött. Nem tudtam szoptatni, el kellett apasztani, mert már nagyon rosszul voltam.
2013. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mondtak neked erre valami magyarázatot? Nekem igazából végül kijön a tej, de mivel egy lyukból (abból is hajszálnál is vékonyabb sugárral), megőszülök, mire végzek, nem beszélve a fájdalomról. Tegnap szerintem már a begyulladás határán voltam, rázott a hideg, bőgtem a fájdalomtól, a karomat se bírtam felemelni, de addig dunsztoltam meg fejtem, míg megpuhult. Ma kiürül rendesen, de még mindig fáj.
2013. nov. 17. 14:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, senki nem tudott rá magyarázatot, vsz. fejletlenebbek a tejcsatornák.
2013. nov. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is erre tippelek, mert hogy valami fizikai defekt van ott, az biztos. A férjem azt mondja, apasszam el azt a mellemet, mert mindig is rosszabb volt, mint a másik, és az előző babánál is sokszor bedurrant, de most még rosszabb a helyzet, és így csak kínlódok. Lehet, hogy ezt kéne, mert fel tudnám tornázni a másikból a mennyiséget, hogy elég legyen. Tanácstalan vagyok. :S
2013. nov. 17. 14:57
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Én akkor mindkettő apasztása mellett döntöttem. A férjem orvos egyébként, ő is ezt tartotta jónak, de ha tudsz egyik mellből szoptatni, akkor az a jó megoldás. :)
2013. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatás/fejés közbeni (!!) meleg vizes borogatást még érdemes lenne megpróbálni!

Nekem egy szoptatási tanácsadó masszírozta át a mellem emellett, azt mondta, annyira ödémás volt már, hogy az szorította el a tejcsatornákat. Ez megoldotta szerencsére. Drukkolok, hogy megoldódjon, de ha mégsem, akkor 1 mellből is lehet teljes értékűen szoptatni, ne aggódj!

2013. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Létezik sajnos. De: érdemes szoptatási tanácsadóval konzultálni, akivel élőpben is tudsz találkozni, hátha ő lát valamit, amit esetleg te nem, illetve amit így írásban nem tudunk kideríteni.

És aztán egytt ki tudtok gondolni olyan megoldást, ami jó lehet neked és a babádnak is:).

2013. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én bal mellből szoptattam sikeresen 16 hónapig.A jobb nem kellett a kicsinek.6 hetes kontrollon azt mondta a doki,biztos szűkebb a "kijárat" nehezen jön a tej,és nem tetszik a kicsinek,türelmetlen,ezért kell csak a másik.Egy darabig fejtem,mindig egyre kevesebbet,aztán elapadt,de szerencsére egy mell is bőven elég volt.
2013. nov. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:

Nincs az a melled/oldalad túlzottan igénybe véve? Pl. nyomja a melltartó, rajta fekszel stb. Vagy túl nagy mellű anyukáknál megesik, hogy mindig egy ponton fogják a mellüket és ahol benyomódik a szövet, ott rendszeres lehet az elzáródás...

Az biztosnak látszik, hogy onnan valamiért rosszabbul ürül a tej, de nem biztos, hogy kevés a kivezetőcsatorna; lehet, hogy csak nincs rendesen átjáródva.

Szerintem is kérdezz meg egy szaktanácsadót, ők tudják, mit kérdezzenek ilyenkor. :)

2013. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! A mellem rendbe jött, már nem fáj. Erre bedugult a bal alja, de azt is sikerült kifejnem. Áh...

Egyébként semmi nem nyomja. A melltartót nem tudom elviselni, a topom sem nyomja, és általában hanyatt fekszem, legfeljebb félig oldalt. 75/C-s a mellem, szóval még csak nem is olyan nagy. :) Jó lenne, ha bejáratódna, vagy valami, mert így kínlódás az egész, pedig anyatejpárti vagyok.

2013. nov. 18. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!