Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi helyett mit, én sírok a...

Szopi helyett mit, én sírok a gyerek helyett?

Figyelt kérdés

Picimet se perc alatt sikerült elválasztani. Elfogadta, hogy nincs több cicizés, én viszont kivagyok, nagyon hiányzik.

Akinél ilyen volt a mit talált ki helyette, ami ennyire bensőséges?

Ja, és mikor apadt el annyira, hogy nem feszített, majd teljesen a tejetek?


2010. máj. 7. 22:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk én szerettem volna elválasztani 14 hónaposan, de olyan könnyen ment, hogy rosszul esett.:-) Már másnap apa altatta el, nem is kellettem, szar érzés volt. Hát én rengeteget ölelgetem, puszilgatom, de az azért nem olyan,mint a szopi.Elapadni gyorsan elapadt,még másnap feszült és folydogált,kicsit kinyomkodtam fürdésnél és ennyi. Egy hét után már semmi nyoma nem volt a tejcsinek, csak maradt két üres zacsi. :-(
2010. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A szülő dolga az, hog felnőtt férfit vagy nőt neveljen a gyerekéből. Ez a küldetésünk, a feladatunk. Ez azzal jár, hogy a gyerek fokozatosan leválik az anyjáról, és egyre messzebb kerül tőle. Eleinte egy test voltunk, ez az eyik véglet, felnőttként pedig majd a házastársával lesz egy test, ez a másik véglet, és a cél.


Soha semmi nem lesz többé annyira bensőséges, mint a szopi. De: lehet helyette beszélgetni, mókázni, játszani stb. És amíg lehet, fenntartani a testi kontaktust: simogatást, ölelést, érintést, kézfogást, amíg hagyja a gyerek.


Én még szoptatok, az apasztásban sajnos ne tudok segíteni.

2010. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

miért kell ezen kilenni? A gyereknek elkell szakadni az anyukájától,mert ez a természetes. És az anyukának sem kell rátelepedni a gyerekre,mert később a gyerek látja e

nnek a kárát. Tudomásul kell venni,hogy már nem pici,és ennek megfelelően játszani vele.

2010. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha cumisüvegből itatod is tud bensőséges lenni. Nézel közben a szemébe, puszilgatod a kezét. Az én gyerekeimnek pl. szokásuk volt szopi közben is hogy nyújtogatták az ujjaikat, hogy egyesével adjak rá puszit. Ez megmaradt a cumisüvegezéskor is.

A szoptatást próbáld úgy felfogni, hogy igazán csodás dolog,de megvan a maga ideje. Nem attól jó anya valaki, mert 5 éves korig szoptatja a gyerekét. A szeretetnek nem ez a kimutatási módja. Ez csak etetési forma, amit egy idő után felváltanak más, önállóan is kivitelezhető módszerek.

2010. máj. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, az apasztáshoz még annyit hogy akkor fejj, ha már kezd nagyon kemény lenni, de sose az összeset, hanem csak kb. a felét. Aztán ha újra feszít, akkor megint egy keveset. 1-2 hét után veszi a lapot a cici, hogy nem kell már a tej, és abbahagyja a túltermelést. Fokozatosan fog leállni. Nekem még fél év múlva is volt benne tej. :)
2010. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 hónaposan választotta el magát, mert alig volt tejem (két mellből 20 ml összesen, ez volt minden etetésnél).


Nálunk bevált az, hogy a cumisüveggel és Vele összebújunk, mi 3-an, és nekem az szinte ugyanolyan bensőséges. :) Közben simogatom, puszilgatom, ő meg markolássza a kezem, az orrom, nyomogatja a szemem.. :) Most 16 hónapos.

2010. máj. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok. Elfelejtettem megkérdezni, mennyi idős most a kicsi? Csak azért kérdem, mert lehet, h nálatok már nem érdemes áttérni a cumisüvegre.
2010. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

2 éves lesz:-)

Köszi mindenkinek!

2010. máj. 8. 00:11
 9/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
már majdnem azt akartam írni, hogy miért választottad el, ha minden rendben ment, aztán láttam, hogy már két éves... hát igen, a gyerekek felnőnek előbb-utóbb. Ez van. Azért vigasztaljon a tudat, hogy még mindig jobb, ha neked hiányzik és neki nem, mintha mondjuk elfogyott volna a tejed, és ő viszont még kérné, sírva menne utánad, hogy anya kérek cicit! Sok örömed teljen a gyerkőcben, biztosan tudsz majd olyan napi szertartásokat kitalálni, ami némileg majd visszaadja ezt a belsőséges baba-mama viszonyt.
2010. máj. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Szopi elválasztása ugyanaz, mint oviba megy, isibe megy, stb... Mindig lezárul egy szakasz.

Nem csak a szoptatás lehet bensőséges.

2010. máj. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!