Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes anyukákat miért zavar,...

Egyes anyukákat miért zavar, ha valaki gyerek helyett kutyát tart?

Figyelt kérdés

Már találkoztam több ilyen anyával, akinek valamiért, nem tudom miért szúrta a szemét, hogy Ő gyereket nevel, más meg kutyát tart. Pl A szomszédomék. Egy pár, és nem gyereket nevelnek, hanem kutyát, és sokat foglalkoznak vele. Kutyasuliba viszik, kirándulnak vele, nevelik. Szóval törődnek a kutyával.

És a másik szomszédom ez az anyuka. És eléggé nem csípi őket. Mondta nekem, "hogy ezek azt hiszik, hogy egy kutya... egy állat helyettesít egy gyereket... egy embert???!"

Gondoltam arra, hogy zavarja a kutya, hogy ugat, vagy valami, de a kutya meg sem szólal. Egész nap csöndbe van, nem is látom, csak ritkán. Szóval nevelt kutya, nem kelti fel a gyereket. Vagy néha már látszik az anyukán, hogy elege van már a pelenka cseréből meg minden, és gondoltam arra, hogy zavarja, hogy a kutyával nincs ennyi gond...

De, nem tudom.

Kérdezem itt az anyukákat, hogy vajon miért zavarja egyes anyákat, hogy valaki nem gyereket szűl, és nevel, hanem kutyát tart?


2011. febr. 6. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 kutyám és 2 gyerekem van ;) És tök jó!

Szerintem inkább arról lehet szó, hogy nem szeretik a kutya közelségét ezek az emberek. De nem értem miért kell, hogy szemet szúrjon másnak, szerintem baj van a szomszédaid felfogásával.

2011. febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek nem lehet gyereke, valami oknál fogva nem tudott szülni, annak pótlék a kutya, vagy nem érzi elég felelősnek ahhoz magát, hogy gyereket szűljön. Inkább a kutya, mint egy felelőtlen szülő!
2011. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
76%

Szerintem is inkább irigy, hogy a kutyával nincs annyi gond. Házaspár vagyunk, és kutyánk van :)

Persze vannak tényleg olyanok, akik szerint gyerek nélkül elképzelhetetlen az élet. Nem azt mondom, hogy soha nem szeretnék, de egyelőre nem tervezünk. Aztán egy pár, akiknek 2 van, állandóan ha gyerek milyen jó dolog, h megváltoztatta őket jó irányba stb... nekünk miért nincs még stb. ez volt fél éve, most az anyuka mély depressziós, mert nem bír a 2 gyerekkel, a férj egész nap dolgozik, h előteremtse a napi kaját stb.


Mindegyik életformának van előnye és hátránya. Hogy kinek mi éri meg, azt mindenki hadd döntse el maga.


Azzal van a baj, ha vki már rá akarja erőltetni a saját eszméjét a másikra.

2011. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem tart gyerek HELYETT kutyát. Van, aki gyereket nevel mert azt akar, más meg kutyát nevel mert neki az a jó (nekem meg van mindkettő, sőt még macska is :) ) de hogy senki nem gyerek helyett tart kutyát az tuti. Nem csereszabatos a kettő. A kutya kutya, a gyerek meg gyerek. Engem spec. nem zavar egyik se. :)
2011. febr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerek-lesz nemsokára (jön a tesó), 2 kutya, 2 macska, 1 hal.(nem is tennék másképp, nagyon sok előnye van)Ez a fent említett anyuka jobb lenne azt az időt, amit a rosszindulatú megjegyzésekre fordít inkább magára, ne adj isten a gyerekeire fordítaná-vagy mondjuk egy mosolyra-mindenkinek jobb lenne, leginkább neki.
2011. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Ha tényleg _helyette_ tart kutyát, az baj. De ha valaki kutyát tart, és azért mert _kutyát_ akar tartani, azzal semmi gond nincs. Meg azzal sem, ha valaki nem akar gyereket, kutyát viszont igen. Ez az ő dolga.

Aki meg ilyen szinten mások életével van elfoglalva, az a sajátjával nincs megelégedve.

2011. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

chatty válasza:

Ha tényleg _helyette_ tart kutyát, az baj



Már miért lenne baj? Nem tudhatjuk, hogy az adott házaspár miért kutyát tart. Lehet hogy nem lehet gyerekük. Így az anyai ösztönöket levezetheti a kutyán. Szeretgeti, oktatja stb. stb.


Nekem is volt "gyerekpótlékom" a mai napig fáj a szívem érte. (szegénykém beteg lett nem operálható így kénytelenek voltunk elaltatni és speciel tengerimalacka volt és nem szabadultunk meg tőle mikor született a babánk, mint ahogyan sajnos sokan teszik) A kicsim is ismerte, van közös képük, sőt most már a nevét is mondja (a sajátját még nem!) és mindig mondogatom neki, hogy volt egy majdnem nővérkéje.


Szerintem ezen nincs semmi megbotránkoztató. Van akinek gyereke van, van akinek kutyája vagy más állatkája akit a gyerekeként szeretget és lényegtelen! milyen okból.


Van akinek pedig mindkettőből kijutott :) Na ők a szerencsések.

2011. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Azért baj, mert ha valaki úgy tart kutyát, mintha gyerek lenne, az nem egészséges a kutyának sem. Egy kutyát nem úgy kell nevelni, mint egy gyereket. De vannak, akik ezt teszik.
2011. febr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen embert én is ismerek, nincs ezzel semmi baj, csak nekem az nem tetszik mikor én mesélem a dolgaimat a kislányommal, erre hozzá hasonlítja a kutyájához tényleg mintha egyenértékűek lennének... nekem csak ez nem tetszik, nekünk is van kutyánk de a kutya az kutya és nem gyerek, szóval nekem se tetszik ha valaki úgy beszél róla mintha a gyereke lenne.
2011. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem lehet gyerek helyett kutyát tartani - legfeljebb még nincs gyereke, de van kutyája. Először nekem is kutyám volt, most már van a kutya plusz van két gyerkőc is. A kutya mindig is családtagként volt nálunk, még nyaralni is csak vele jártunk, lakásban lakik, stb. Most van két gyerkőc, akik mellett ott a kutyus is és ez így szép és jó.

Amúgy ha valakinek az csípi a szemét, hogy mit csinál a szomszéd, azt csak sajnálni tudom. Mert vagy semmi sincs, ami örömöt okozna neki, ezért lesi a szomszédot és szólja le, vagy totál be van fordulva és irigy. Két gyerekes anyaként azt mondhatom, az élet egy nagy kaland és csupa örömforrás két picivel meg a kutyával és aki ezt nem így látja, annak valahol nagyon nincs rendben valami. Csak sajnálni tudom az ilyet.

Egyébként pedig ugyan kinek mi a fene köze van hozzá, hogy valakinek gyereke van vagy nincs, kutyája van vagy nincs? Tegyen rendet mindenki a saját portáján, ne a másikét lesse, szerintem.

2011. febr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!