Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális az, hogy egy 10 éves...

Normális az, hogy egy 10 éves gyerek helyett mindent az anyja csinál meg?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm lányáról van szó. Reggel az anyja csinálja meg az ágyát, kaját csinál neki, takarít utána, bepakolja helyette az iskolatáskájt stb. Nem segít neki, teljesen helyette csinálja, a gyerek meg csak ül a tévé/számítógép előtt. Azt se tudja a gyerek, melyik szekrényben vannak a poharak, tányérok, ennivalók, ha mondjuk enni/inni akar otthon, mert azt is mindig az anyja teszi elé. Kocsival viszik a kb. 10-15 perc sétára levő iskolába, és kocsival mennek érte délután. Oké, hogy még csak 10 éves (ősszel lesz 11), de én ennyi idősen már segítettem takarítani otthon, tudtam magamnak főzni egyszerűbb ételeket, de minimum tudtam, hol keressem a kaját a saját házunkban, ha éhes voltam. Vagy én vagyok lemaradva a korral és ma már ez nem szokás?
2011. ápr. 26. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem normális és ez teljesen az anyuka hibája! Nem kellene mindent a feneke alá tolni ilyen módon. 5 év múlva meg ez az anyuka fogja értéktelennek nézni a lányát, mondván úgyse tud semmit megcsinálni.

Ilyen korban már én is segítettem, takarítottam, vigyáztam a kisöcsémre, egyszerűbb ételeket elkészítésében segítettem.

Nem lesz egyszerű a leányzó élete, ha egyszer kiröppen anyuka szoknyája mellől.

2011. ápr. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem normális, a szülőnek kell önállóságra nevelni, de már jóval hamarabb el kell kezdeni lerakni az alapokat.
2011. ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális. Egy 10 éves gyereknek már tényleg sok mindent meg kellene csinálnia otthon egyedül. Ilyen idős koromban, már sürgölődtem a konyhába (mosogattam, krumplit pucoltam, paníroztam) takarítottam, a nagy takarítási munkákban segítettem anyunak. Nem lett semmi bajom. Bár anyut sokan bántották, hogy korán próbál "felnőttet" nevelni belőlem. Gyakorlatilag a fent leírt anyák csak azt nem vágták az én anyum fejéhez, hogy dolgoztatott. Ezek a 28-30 évesek ma is lusták ebből a szempontból. És igen, valljuk be, hogy sokan vannak ilyenek.
2011. ápr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is volt még szerintem otthon egyedül soha életében, mindig van mellette valaki. Ha elmegy a szülő, áthív valakit vigyázni a gyerekre.
2011. ápr. 26. 10:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár én is viszem és hozom a nyegyedikeses fiamat (itthon vagyok), de ő minden megcsinál, amit tud és amit kérek.

Mondjuk 10 évest nem engednék főzni egyedül otthon, egy pict nem fiygel és kész baj, erre ráér később.

2011. ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

előző

Hoszáteszem nem normális dolog egy 10 évesre bízni egy kisebbet, ahogy valaki írtam, maximális szülői felelőtlenség!!

2011. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg gyereke válogatja, hogy rá lehet-e bízni a kisebb tesót. Egyébként 8 év korkülönbség van közöttünk.

Nálunk sem arról volt szó, hogy éjjel-nappal én gondoskodtam róla, de ha anyunak otthon olyan tennivalója volt (ablakpucolás, mosás, sütés), akkor mi elvoltunk, játszottunk a másik szobában. Ez is gyerekfelügyelet. :) Mégis mit kellett volna anyukámnak tennie? Egész nap az öcsém mellett stázsálnia, mert kicsi?

2011. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 10 éves. Hát a rendrakással kűzdünk, hadakozunk, de ha asarkamra állok, akkor elpakol a szobájában. Teríteni ált. az ő feladata, néha beállítom törölgetni is, múltkor pl. muffint sütött, persze mellettem a konyhában,én mondtam, mit hogyan, az udvaron virágot öntöz, ha megkérem, kitereget (oké, utána igazgathatom:))ha kérek valamit, azért megteszi (van amikor szívesen, van amikor nem annyira, de ezzel a felnőttek is így vannak). A táskáját elsőben első félévben pakolgattam, most 3. -as, el tudja rakni, ha valamit itthon hagy, az ő baja, máskor nézze át alaposabban. Meg kell tanulnia felelőőséget is vállalni.
2011. ápr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 10 éves vagyok. Én tudom ho, van a kaja stb., néha ha éhes vagyok magamnak csinálom a kajámat. Én pakolom ki a mosogató gépet néha. Én is szoktam sütni, főzni anya segítségével. második eleje óta én pakolom be a táskámat, és sétálva megyeünk suliba, és haza. Az ágyamat anya csinálja de kb. minden 3. nap én. Én rakok rendet és tudják mit csinálok/tudom mit csinálnak. Nem ez a szokás. Így csak az úri emberek viselkednek, de azok sem az anyjukat kínozzák.persze, ez kb. 6 éves korig lehetne így, hogy nem tudja hol a kaja, de én már akkor is tudtam csak pl. anya mindig mindent máshova tesz, csak fűszereket ilyeneket nem találtam meg. Én 4.-es vagyok, egyedül csinálok házit, én pakolok be , csak akkro kérek segítséget anyától ha vagy dolgozatra kell tanulni, vagy valami bonyolult házi van. Csak a szendvicsemet csinálja ő a suliba.
2011. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!