Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a szoptatás után egy órát...

Hovirag117 kérdése:

Ha a szoptatás után egy órát tart az altatás, akkor mennyi idő múlva kelthetem fel a babát (11 napos), hogy meglegyen a napi 7-8 etetés? Sajnos magától nem mindig kel fel. Kb.50-60 ml-t eszik egy szoptatás alkalmával.

Figyelt kérdés

2017. febr. 14. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ne keltsd fel. Ha éhes lesz felébred , sírva fogja neked jelezni. Ne nagykönyv szerint etesd, az egy átlag. Hidd el a hasa felkelti. 😉 Ha pisi és kaki van rendszeresen akkor ne aggódj eszik ő annyit amire szüksége van. Lesz olyan hogy akár már kibír 3-4-5 órát aztán megint 1,5-2 óránként enni akar. Ez teljesen normális.
2017. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te úgy csinálod ahogy neked tetszik én csak azt írom le, ahogy én csináltam.

Én soha nem keltettem éjszaka a gyerekeimet enni(nekem se ártott a pihenés) viszont nappal próbaltam betartani a 3 majd kesőbb 4 óránkénti etetést.

Én úgy voltam vele ha alszik a gyerek egyhuzamban 5-6 órát éjszaka az mindenkinek jó.

2017. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

NEM kell szoptatás után altatni .Tedd az ágyába és hagyd egyedül, akkor is ha nyűglődik, vagy sír egy kicsit. Nem kell felkelteni, fel kel majd magától is, ha éhes lesz.

Legfeljebb akkor keltsd, ha 3 óránál többet alszik.

2017. febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem keltettem a gyerekeimet, volt hogy 5 órát aludtak egyben, és sosem volt meg a napi 8 etetés. A legnagyobb már pici korában is 6-szor evett egy nap, a másik kettőt már nem figyeltem, de ők is 6-7-szer.

Sárgaság miatt kell keltegetned? Vagy felmerült, hogy kiszáradás miatt aluszékony? Normál esetben, ha megfelelően gyarapszik a súlya, és evés előtt pisis a pelenkája, akkor nem kell keltegetni.

2017. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
ne keltsd fel. ha kevesebbszer eszik egy nap, akkor egyszerre többet fog enni, vagy másnap bepótolja, de emiatt ne keltsd fel! Most egy órát tart, ilyen az eleje igen, nálunk is így ment, sőt volt hogy 21.00kor leültem vele hogy altatom és 23.00 is elmúlt mire elaludt...most 5 hónapos, szopik 10 percet és már alszik is...hidd el, érik az idegrendszerük.
2017. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha egészséges, normál súllyal született akkor nem kell ébreszteni. Etesd igény szerint.
2017. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Sajnos nagyon paraanya vagyok, emellett első kisbabám (bár ez a kérdésemből biztos kiderült), és egymásnak nagyon ellentmondó infokat kapok a védőnőtől, a gyerekorvostól stb. A pisis-kakis pelenkák megvannak, úgyhogy próbálok lazább lenni.
2017. febr. 15. 10:43
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Én nappal betartottam a 3 óránkénti etetést és igenis felkeltettem ha kellett, este viszont hagytam aludni. persze biztos jó ez az igény szerinti etetés is, amit mindenki mond mostanában, de nekünk így kialakult egy rendszer, megvan a napirendünk, ami állandóságot ad neki, ez szerintem szintén fontos, arról nem is beszélve, hogy így nekem is könnyebb a dolgom. Nevezzenek kényelmes anyukának, de én meg annak a híve vagyok, h egy kipihent, kiegyensúlyozott anyukának a babához is több türelme van, ami nem egy utolsó dolog :)
2017. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még valamit szeretnék kérdezni a 3 óránkénti etetéssel kapcsolatban: ha mondjuk 11-kor eszik a baba, mondjuk 11.40.-ig, akkor mikortól számítod a 3 órát? Előre is köszi!
2017. febr. 15. 12:35
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne keltsd fel.

Neked gogy esne, ga valaki percre pontosan szabná meg, hogy mikor egyél? És ha már 2,5 óra után megéhezne, üvöltsön fél órát? Vagy ha csak 1óra múlva lesz igazán éhes, mert jól belakott, akkor is megtömöd, mert lejárt a 3óra és muszáh enni? Ne haragudj, de gondolj bele...

2017. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!