Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet leszokatni a...

Hogyan lehet leszokatni a 4hos kisbabamat az esti szoptatasrol?

Figyelt kérdés
nagyon elvezem a szoptatast, de minden este 2 vagy 3 orankent kel meg mindig fel...ez megszokasbol vagy majd magatol kesobb abbahagyja..tapasztalt anyukak velemnyet varom
2010. máj. 8. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg "jóllakatni" este, nekem az vált be először: fél 9-kor volt alvás, fürdés előtt megszoptattam alaposan, majd fürdés után alvás előtt is megszoptattam alaposan. Majd később ez úgy nézett ki (most is, 13 hónapos), hogy fürdés előtt vacsora pl. tejpép egy adag, fürdés után alvás előtt pedig egy kisadag tápszer. És igy simán hajlandó volt már akkor is végigaludni az éjszakát eleinte kb 6-ig. Sok sikert!
2010. máj. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen az én gyerekem is ezt csinálta, szóval elsősorban légy türelmes. Kb. 5 hónaposan már csak 1x kelt éjjel, mondjuk 2-kor, de utána reggel 5-kor és vissza sem aludt. 6-7 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát (kb. este 8-tól reggel 5-ig). De ez biztos babánként is változik. Szerintem még nem megszokás és ne akard "leszoktatni" róla.
2010. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még tényleg korai "leszoktatni". :) Amikor már esztek mást is, akkor eleve ritkul az éjszakázás. Aztán meg jön a szeparációs korszak, amikor akár az addig átalvó babák is többször felriadnak keresve az anyjukat, majd akár a foga miatt kell fel. Szóval ritkán van az úgy, hogy éjszaka nem kell kikelni a jó meleg ágyból. Jah...és a legmókásabb: a kisfiam 2 nap múlva 1 éves lesz, és ő mindig cicizik 5 körül, de ha nem is ébredne magától, akkor is felriad arra, hogy én ott totyorgok és épp ellenőrízem, hogy minden rendben van-e, hisz nem nyöszörgött! :D:D Az én bioórám akkor is kelt, ha nem is kéne...


Türelem, rózsát terem, de minimum fekete karikákat a szem körül! :D

2010. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:
Plusz, estére már egyszerre kevesebb tejet termelsz, mint mondjuk reggel, ezért ilyenkor is ugyanúgy (ha nem gyakrabban) kérnek enni. Szerintem is szoptasd őt továbbra is igénye szerint. (Ahogy az 1. válaszoló írta, az is jó ötlet, egy ideig én is így csináltam.) Ha majd eszik később mást is, várhatóan hosszabbat fog aludni. Türelem, még kicsik vagytok! :)
2010. máj. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kicsit rosszul foglalmaztam nem leszokatni akrom en mert nagyon jo erzes szoptatn, csak kicsit ritkabba tenni de vegul is ennek igy van a rendje es ugyis eleg hamar felnonek, de egybkent tegnap jol megetttem tejcsimmel es tenleg 5 orat aludt este szoval probalkozom tovabb igy, es koszonom a segitseget, meg az elso babam...
2010. máj. 9. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!