Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt dohányozni?

Szoptatás alatt dohányozni?

Figyelt kérdés
Kivancsi vagyok mindenre. Olvastam sokat erről a témáról, de most véleményekre, tapasztalatokra vagyok kivancsi.
2017. febr. 17. 21:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
tapasztalatom nincs, de annyit tudok hogy károsabb mintha terhesen dohányzik a kismama, mivel a szoptatás alatt nincs mi "megszűrje" így több káros anyag kerül az anyatejbe mint a méhlepényen keresztül a babához.
2017. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Inkább tápszer, mint nikotinos (=mérgező) tej.
2017. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Azt elfelejtettem, ha pl szoptatás alatt akar leszokni, lehetnek pl elvonási tünetek a babánal ?

2017. febr. 17. 21:48
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Undorito, gusztustalan.
2017. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
??? Addig nem jutott eszébe,míg terhes volt?
2017. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Nehogy már azzal magyarázd, hogy nem szoksz le, hogy nehogy elvonási tünetei legyenek a gyereknek! Rettenet, milyen emberek vannak.

Ha nem rólad van szó, akkor annak szól, akiről beszéltél.

2017. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Sok dohányos anyuka nem érti, hogy a baba miért olyan nagyon sírós miután megszületik!

Nos ez azért van mert a kismama nem volt hajlandó letenni a cigarettát míg terhes volt, így a babánál is egyfajta függőség alakul ki. Miután megszületik már nem kapja tovább a nikotint, amit megszokott az anyaméhben, így jelentkeznek nála az elvonási tünetek, és ezt végeláthatatlan sírásban fejezi ki. Konkrétan szenved az újszülött csecsemő! És az emiatt levő halvaszületésekről, koraszülésekről, kis súllyal szülésről, a légzésiproblémákról még nem is beszéltünk.

Rengeteg dohányos kismama azzal próbálja menteni magát, hogy a méhlepény azért van, hogy a káros anyagoktól megvédje a magzatot, és ez így is van bizonyos szintig. Sajnos sem az alkoholt, sem a drokogat nem tudja, ahogy a nikotint sem kiszűrni.


Szoptatás alatt ugyanúgy kapja a nikotint, viszont itt már nem fog olyan függőség kialakulni. Jót így sem tesz neki, a szervezetét ugyanúgy károsítja.


Engem nem zavar ha az anyuka dohányzik, csak azt ne addig tegye míg várandós, vagy szoptat! És lehetőleg utána se egy légtérbe tegye a gyermekkel.

2017. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Betu ***** válasza:
53%
2017. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
En dohanyoztam terhessegem elott. Amint megtudtam, hogy babam lesz ( 4.heten) azonnal abba hagytam a cigizest. Es nem csabultam be soha, hiszen tudtam, a babamnak artanek vele. Azota megszuletett a kislanyo., 9.honapos, szopizik,es en meg mindih renduletlenul birom a cigimentesseget. Érte. Nem magam miatt. Felelotlensegnek tartom!!!!!
2017. febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is borzasztó nagy dohányos voltam.

Nem terveztünk gyereket, noha már 13éve éltünk akkor együtt. Gyógyszer mellett lettem terhes. 6 hetesen derült ki.

Úgy döntöttünk megtartjuk. Azóta 1szál cigit se szívtam.

Együttérzésből a párom is leszokott.

Így teljesen füstmentesek vagyunk 6éve! Azóta sportolunk, kirándulunk, egészségesen táplálkozunk.

Hiszem, hogy mi azért kaptuk a gyereket az élettől, hogy megtanuljuk értékelni és ne éljünk önpusztító életet.

Nehéz volt, baromi nehéz! Volt sírás, dühkitörés, csapkodás,de nem gyújtottam rá!

Hidd el megéri.

Nyugodtan tudsz a gyereked szemébe nézni, hogy te mindent megtettél ÉRTE!

:)

2017. febr. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!