Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Változik az anyatej összetétel...

Változik az anyatej összetétele? Fontoooos!

Figyelt kérdés
Én még szoptatom a 27 hónapos kislányom és van még sok tejem még néha túl sok is. Múlt héten született egy rokon baba ahol az anyukának nincs teje és szívesen elfogadná ha adnék anyatejet neki, de én úgy tudom hogy az összetétele már másabb mint ami egy újszülöttnek kell. Ez tényleg így van vagy én emlékszem rosszul? Kérem a rosszindulatú kommentelők kerüljenek.

2017. márc. 1. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A tej összetétele tényleg változik.

De hogy a kicsinek mi a jobb, ha a te tejedet kapja, vagy ha semmilyen anyatejet nem kap, ezert a gyerekorvostól, esetleg védönötöl kérdezzétek meg.

2017. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Más az összetétele. A te tejed egy 27 hónapos gyermek igényeit elégíti ki, nem olyan, mint ami az újszülött kap, ha szoptatják! Ugyanakkor az anyatejgyűjtők, ha jól tudom, összekeverik a beérkezett tejet, de könnyen lehet, hogy tévedek. Ha így van, akkor, amikor pl. receptre felírják az anyatejet, az a 0-3 hónapos csecsemő nem olyan tejet kap, mint amit az anyja adna neki, mármint összetételre. Egy másik megerősítő példa: nagymamám szoptatta a testvére gyermekét is, pedig köztük több hónapnyi különbség volt.


Én kikernem egy orvos véleményét, hátha pozitívan ítéli meg a kérdést.

2017. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Igy tudom valtozik, es a te tejed mar nem igazan taplalo ( en is szoptatom neg a 21 honaposomat ) , par honap kulonbseg meg hagyjan, de 2,5 ev az rengeteg.
2017. márc. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!